Judas Priest - Redeemer of Souls

Ε, ουγκ, 1/3. Not bad I suppose.

Τζουγκουλάτορ > Χελμπενφορλέδερ

Ναι μωρέ, δε γαμιέται.

Σειρά μου:

Τζουγκουλάτορ > Ντιφεντερσοβδεφέηθ

Ποιο ειναι το καλυτερο κομματι των πριστ την τελευταια 20ετια;;;

Say my name. You know it.say my name.

Εύκολα το Hellrider.

I pitty the fool that does not say CATHREDAL SPIRES

^^ Cathedral Spires…

Ντάξει κομματάρα, τι να λέμε. Απλά το Angel με πέτυχε σε τρυφερή ηλικία και έχω δεθεί με κάποια από τα κομμάτια του.

λοιπον τι γινεται. Η ιδεα , η εμπνευση και σύνθεση ειναι παρα πολυ καλα στο νεο τραγουδι , λειπουν τα δυναμικά φωνητικά στο ρεφρέν κατι που θα του εδινε μια φοβερή ώθηση!! Ακους το ξεκινημα, η μελωδια πολυ καλη και πιασαρικη, κλασικη priest, η παραγωγη πολυ καλη και θυμιζει παρα πολυ painkiller και το κομματι ειδικοτερα hell patrol, στο ρεφρεν ομως που περιμενεις το ανεβασμα απλα σε ριχνει αφου ριχνει ο φαλακρας τις στροφές…

Μου θυμιζει λιγο την γενικη κατασταση με τους firewind και τον προηγουμενο τραγουδιστη Αpollo, ακουγες riffares και εκει που περιμενες να απογειωθεις και περιμενες ενα κομματι δυναμιτη εμπαιναν τα φωνητικα και το ριχναν στα ταρταρα…Δεν λεω οτι ηταν κακος, καθε αλλο, δεν κολλουσε ομως στο γκρουπ, ηταν σαν να βαζεις το Χατζηγιαννη να τραγουδισει Ζαφειρη Μελα…:lol:

Ελπιζω το υπολοιπο αλμπουμ να μην εχει παρομοιες καταστασεις…Ειναι κριμα γιατι απο συνθετικης αποψης, εστω και αν θυμιζει λιγο παλιοτερες δουλιές, φαινεται οτι βγαινει καλο πραμα…

Ναι, κοντραρει το ride of the valkyries σε συνθετικο επιπεδο το κομματι.

A όλα κι όλα, τίποτα σαν τους Domine!

cathedral spires και hell is home ftw
δεν θελω ΟΥ!

Το καινουριο κομματι το Redeemer Of Souls δεν λεει πολλα χωρις να ειναι κακο. Εχει πολλα απο τα Priest κλισε ηχητικα, αλλα απο εκει και περα τιποτα το ιδιαιτερο. Επισης αν και η χροια του Halford παραμενει ξεχωριστη μου φαινεται σαν να φοβαται να ανεβει πιο ψηλα σε σημεια που το τραγουδι εκανε κρα για τα γνωστα ψηλα του Metal God. Παει πολυ safe και αν η ερμηνεια του ηταν αλλιως θα ανεβαζε το επιπεδο του κομματιου. Επισης κατι δεν μου καθεται καλα στην παραγωγη, σαν να προσπαθησαν να ακουγεται επιτηδευμενα παλιακη μου φανηκε. Το εξωφυλλο του δισκου ειναι και γαμω παντως.

Οσο για τα υπολοιπα που λετε, μετα το Painkiller καλυτεροι δισκοι των Priest ειναι το Jugulator και το Angel Of Retribution χωρις κανενα απο τα 2 να ειναι δισκαρα. Συμφωνω με Elric και Kingslayer το Jugulator ειναι με ανεση καλυτερο απο το Point Of Entry και το Turbo, οχι ομως απο το Ram It Down που το θεωρω ανωτερο.

Και ναι το Cathedral Spires ειναι το καλυτερο post-Painkiller κομματι των Judas Priest.

Το διάβασα πολύ γρήγορα και νόμιζα εννοούσε το bonus από το demolition “what’s my name” :’)

Οχι κι ετσι ρε, give me a credit ρε man!!!

μα για credit πήγαινα, σκέφτηκα “να κι ένας πιο καμμένος από μένα με Owens” :slight_smile:

Hell is home που ανέφερε ένας πιο πάνω και in between έχουν τεράστιες ερμηνείες πάντως.

Καλα ο ριπερ γαμαει, δε το συζηταμε καν! Απλα ειναι αρχιγκαντεμοσαυρος και του χουν παει ολα στραβα κι αναποδα του αμοιρου.

οντως ειναι και λες εχει κανει ντουετο με τον Μητσοτ…
ε τεσπα τον Ακατονομαστο μην πεσει και κανας σερβερ…

ripper ftw!

Απίστευτος τραγουδιστής, βγάζει παπάδες στη φωνή με χαρακτηριστική άνεση. Αλλά αμα πας να αντικαταστήσεις τη μία το θεο Rob και την άλλη τον πολυαγαπημένο στους οπαδούς Barlow, είναι δύσκολα τα πράματα… κρίμα πάντως θα πρεπε να 'χε κάνει φοβερή καριέρα.

Μέσα κι εγώ για το ρίπερ…ότι είπατε…

[SPOILER]…αλήθεια γιατί φοβάστε να πείτε Μητσοτ----------------------------------------------------------------------------------------------- [/SPOILER]