Judas Priest - Redeemer of Souls

Τι επικομεταλλικoι τιτλοι τραγουδιων ειναι αυτοι;;; :stuck_out_tongue:

τωρα που το ξανακουσα δε μου φανηκε τοσο κακο ως μελωδια, αυτο που το χαλαει ειναι η απουσια οποιασδηποτε ψηλης απο τον χαλφορντ
το ιδιο ακριβως, με τον χαλφορντ να ουρλιαζει στο “…redeemer of souls…” θα ταν 2 επιπεδα πανω

Το κομμάτι καλό αλλά τίποτα ιδιαίτερο, και σε μένα έμεινε η εντύπωση ότι το κρατάει κάπως πίσω η πολύ μετρημένη ερμηνεία του Halford. Παρ’ όλα αυτά, η χροιά του σε ένα καινούριο Priest μου είναι αρκετή για να νιώθω καλά ως τώρα. :slight_smile: Τουλάχιστον ο καινούριος δίσκος θα έχει κανονικό αριθμό κομματιών, όχι σαν το τεράστιο Nostradamus.

Μπα και 13 πολλά είναι. Σίγουρα θα έχει και φιλλερς. Βάλτε 10 μέσα τι το τραβάτε από τα μαλλιά; Μαλάκες ήταν παλιά που βάζανε 8-9 τραγουδάρες;;

Μαζί με τα bonus, θα έχουμε συνολικά 18 καινούργια τραγούδια! Είναι πάρα πολλά. Μάλλον θέλουν να κυκλοφορήσουν όσο το δυνατόν περισσότερα λόγω της μεγάλης απουσίας τους (6 χρόνια). Τι να πω, έτσι και αλλιώς οι προσδοκίες είναι χαμηλές…

Η μαλακια θα ναι να χουν αφησει σε δευτερη μοιρα καμια κομματαρα για να πουλησει καλυτερα η σπεσιαλ εκδοση. Γενικα αυτο με τα εξτρα κομματια ειναι χτυπημα κατω απ τη μεση ρε γαμωτο.

…έτσι είναι, γιατί για νά’χεις όλο το νέο υλικό, πρέπει να τα σκάσεις:):!:

Αστα να πανε ρε συ. Για μας που μαζευουμε σκοτωνει τη τσεπη.

το έχουν κάνει και στο παρελθόν, βλέπε bonus tracks των επανεκδόσεων [ prisoner of your eyes (έπος) , living bad dreams (υπερ-υπερ-υπερ-έπος) ], βέβαια τότε οι λόγοι δεν ήταν εμπορικοί.

Πάντως προσπαθώ να μου αρέσει (βάζω ηλικίες, προηγούμενο album…δλδ και τα μη-μουσικά) το νέο τραγούδι ,αλλά δεν έχει τη σπίθα (εκείνη που βγαίνει από το μέταλλο όταν το χτυπάς στο αμόνι) που έχουν τα άλλα-προηγούμενα τραγούδια τους . Μακάρι να διαψευσθώ απο το album , αλλά ως τότε in Tipton-Halford- [U]Downing[/U] we trust.

edit : τώρα διάβασα το άρθρο . Πέντε bonus wtf ?

Όλα είναι στη θέση τους με την εξαίρεση του KK Downing που είναι το έτερον ήμισυ της μεγαλύτερης riffομηχανής στο metal αλλά φτάνει με την κλάψα, μαλακίες συμβαίνουν. Το αποτέλεσμα είναι αυτό που περιμένω από 60άρηδες Judas Priest με μια απερίγραπτη σε πολύ μεγάλο δισκογραφία που λές “και αυτά μου αρκούν”

Στο στυλ του Hell Patrol, σα να συνεχίζει από το Painkiller παραγωγικά και μουσικά αυτό ξέρουμε αυτό εμπιστευόμαστε. Προσωπικά γουστάρω και ραντεβού σε live όπου θα γαμάει και περισσότερο :wink:

…rdv πρώτα στα δισκάδικα, και στα στερεοφονικά, και για live βλέπουμε, αν θά’ρθουν…πάντως μακάρι να ισχύει η τελευταία σου παράγραφος, και όλα θά’ναι ωραία:):!:

H παραγωγη τελικα δεν ειναι κακη, δεν ξερω γιατι μου ειχε κατσει καπως. Ισως δεν ειχα ακουσει το σωστο αρχειο?

Απο εκει και περα οι τιτλοι των κομματιων ειναι κλασικοι αγαπημενοι Priest με πολλους ομως επικους τιτλους, ενδιαφερον αυτο. Τα 13 κομματια στην κανονικη εκδοση και τα 18 συνολικα στην deluxe μου φαινονται παρα πολλα παντως.

Μετά από το 2ο δείγμα, αρχίζω να εκτιμώ το 1ο!

Ωχ, ωχ, ωχ. :\

Σίγουρα το πρώτο κομμάτι δεν ήταν κι ό,τι καλύτερο. Πάντως το 2ο δείγμα μ’αρέσει περισσότερο!

Ας περιμένουμε, 18 τραγούδια ετοίμασαν. Ε του πούστη, κάτι αξιόλογο θα υπάρχει.

…όμορφο, αλλά απ’αυτά που λες, τό’χω ξανακούσει:):!:

Λίγο αλλά νομίζω καλύτερο από το πρώτο…

…δεν νομίζω ότι χρειάζεται νά’χουμε αγωνία για συγκροτήματα σαν τους Judas Priest…θά’ναι στα γνωστά πολύ καλά στάνταρς των τελευταίων δίσκων…δεν περιμένουμε αριστούργημα, αλλά ένα ακόμα δίσκο, που θα γουστάρουμε όταν τον ακούμε…ούτε να περιμένουμε μεγάλες εκπλήξεις όπως είχαμε με το Nostradamus, που για μένα ήταν ευχάριστη έκπληξη, αλλά ένα δίσκο στις πιο κλασικές τους φόρμες:):!:

Δεν μπορεις να κρινεις απο ενα δειγμα 34 δευτερολεπτων, μια χαρα ακουγεται παντως. Βγηκε και το εξωφυλλο του δισκου το οποιο μου αρεσει παρα πολυ.