Judas Priest

Ο μπαμπάς σας

9 Likes

Έχει προχωρήσει η τεχνολογία, σαν αληθινός φαίνεται

10 Likes

Δεν είμαι σίγουρος αν μπορώ να χαρακτηρίσω τους Sabbath προ Heaven and Hell ως Heavy Metal. Heavy Rock ναι, σκοτεινοί ναι, Metal…μπορεί, μπορεί και όχι. Λείπουν και οι ταχύτητες και τα φωνητικά imo.

3 Likes

Εγώ δεν μπορώ να χαρακτηρίσω τους Sabbath προ Heaven And Hell ως heavy metal και τους Sabbath από Heaven And Hell και μετά ως Sabbath. Κανένα από τα δύο δεν το λέω για κακό.

3 Likes

Ε ναι, άλλαξαν πολύ από εκεί και μετά.

το καταλαβαινω.
κυριως για κομματια θεωρω οτι ειναι μεταλ.
αλλα και το heavy rock, ταιριαζει γαντι.
το master ομως το θεωρω μεταλ ολοκληρο.

Σε πιο metal διάθεση, ήταν στα Sabbath Bloody Sabbath και Sabotage, το τελευταίο μάλιστα, θεωρείται ως επιρροή για διάφορα παρακλάδια του μέταλ, νομίζω είχε αρκετά thrash στοιχεία για την εποχή. Γενική, δεν θα έλεγα ότι εξολοκλήρου είχαν το μέταλ γονίδιο, μόνο σε σημεία τα οποία αποτέλεσαν πρόγονο για τη διαμόρφωση του είδους.

1 Like

Μου φαίνεται από τα πιο rock album τους.

Αυτό μου φαίνεται υπερβολή. Είχε ένα γρήγορο heavy τραγούδι αλλά οκ.

Γενικα νομιζω οτι οι Sabbath ειναι μια ιερη αγελαδα που εχει καταληξει να πρεπει να λεμε οτι ειναι οι πατερες του metal, ενω αν καποιος το δει λιγο πιο αντικειμενικα θα δει οτι ακομα λειπουν αρκετα στοιχεια για να χαρακτηριστει ως απαρχη της μουσικης μας. Again, imo.

2 Likes

Μηπως να μεταφερουμε αυτη την πολυ ενδιαφερουσα συζητηση σε καποιο αλλο τοπικ για να μην γεμιζουμε αδικα τους Priest;

1 Like

Το ολόγραμμα του Tipton βγήκε και έπαιξε στο Μιλάνο χτες.

9 Likes

Ηθοποιός είναι, όλοι το ξέρουμε αυτό.

3 Likes

ελπιζω να απολαμβανεις το παιξιμο του και στο καινουριο αλμπουμ, παρεα με την ειρωνεια και την ευπιστία σου.

πες τα ρε φίλε, είναι δυνατόν να πιστεύει τα μάτια του κ όχι το φόρουμ?

4 Likes

Ναι αλλά μπορεί να κάνει ότι παίζει ενώ στην πραγματικότητα αυτοί που ακούγονται στις κιθάρες είναι οι Sneap-Faulkner :stuck_out_tongue:

Το βασικο ειναι οτι κανει οτι εχει γραψει κι αυτος τραγουδια στο Invincible Shield ενω στην πραγματικοτητα τα εχουν γραψει ο Faulker και ο Halford.

1 Like

Το βασικο ειναι οτι καποιοι κανουν οτι το πιστευουν.

εγω εκανα σοβαρη κουβεντα,σχετικα με ανησυχιες/αμφιβολιες και ο αλλος ειρωνευεται.
αυτο ειναι και το επιπεδο της κουβεντας βασικα.
καλοχωνευτο το σανο!

οποιος ακουει 25 χρονια σοβαρα πριστ, δεν ακουει κιθαρα τιπτον στο τελευταιο!

nikos pl πουλα ειρωνεια οσο θελεις.
ο ανθρωπος με το ζορι κρατα την πενα.

τελος απο μενα.

τέλος Telos GIF - τέλος Telos Luben GIFs

10 Likes

Nikos PουLα, το λεει κ το ονομα ρε.