Judas Priest

[B]DarthVader[/B]
Μια μαλακία και μισή είναι το τούρμπο

sure it is ,sweet-cheeks.
:stuck_out_tongue:

Ω ναι είναι, σάουντρακ για μπουκαρίσματα Γαρδέλη-Ντούζου στις ντισκοτέκας των 80s με γυαλιά ηλίου στις 1 το πρωί και τη ντισκομπάλα να λαμπυρίζει πάνω από την Αλιμπέρτη

Ε ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΕ!
It’s an 80’s album,honey…
IT WAS FOLLOWING A TREND!
[I]
“Δεν εισαι εδω Τζενιηηη και μου τη σπας”![/I]

Ναι ρε μάστορα αλλά με αυτό το κάστ εγώ θέλω Τσακάλια, όχι ρόδα, τσάντα και κοπάνα

Hellooooo…
ο Δαλιανιδης τα εκανε ολα αυτα “μοδατα”!
:stuck_out_tongue:

ε ναι ρε συ μεγκαθεριε… FOLLOWING!!! και μαλιστα με πληρη αποτυχια:)

ναι
αλλα οχι.
φιλε το αλμπουμ ειναι κορυφη για αυτο που ηταν.
ΤΕΛΟC!

Οκ για να το πάρουμε και σοβαρά τώρα, με αυτό που λες σχετικά με το Turbo αναιρείς αυτά που έλεγες όσον αφορά την ηγεσία των Priest στη διαμόρφωση της μόδας των 80s γιατί εκεί ήταν κανονικότατα Followers

Ασυναγωνιστο διδυμο Γαρδελης - Ντουζος = ΤΟ ΜΕΤΑΛ :!: οποτε my hair is a bird, your argument is invalid.

Edit: Νταξει σοβαρα τωρα, δε νομιζω να το βλεπαν και τοσο περιπλοκα, απλα δοκιμαζαν πραγματα ανα περιοδους, κατι που παντα κανανε κι ελπιζω να συνεχισουν να κανουν.

ΓΟΥΛΙΕΛΜΟC… η κορυφη του πατου.
οβερ.

@ Darth Vader
οχι ρε φιλε.
το αποδεχομαι μεν αλλα μονο σε αυτο το αλμπουμ οπου κανει ΚΡΑ!
και το αποδεχομαι κι ετσι οπως ειναι, δεν αναιρω.
Θα αναιρουσα αν το ελεγα και για αλλα (τα οποια ομως δεν κανουν κατι τετιοιο) εξαιροντας τα δυο με τον “μιμητη”.

ΟΞΩΩΩΩ

ακου μιμητης

μιμιτης ο βλαχοαμερικανος!!!

Κι εγω αδυνατω να καταλαβω το point σου.

Καταρχας,επειδη εχω απειρα bootlegs οφειλω να σου πω οτι μεχρι το 1982 ηταν παρα πολυ δυνατος,τωρα τα λαθη συμβαινουν ειδικα οταν εισαι τυφλα.

Δηλαδη στο live in memphis του 82 ειναι πασιφανες οτι η φωνη του ειναι καταπονημενη,πιο “σκληρη” κτλ.Ακου ομως πως το λεει…

Στο 1983-4 πιστευω ειχε χαλασει αρκετα η φωνη του.

Ομως στο 1986-88 ηταν αναγεννημενος!Ακου το Priest…Live! και τα bootlegs της περιοδου.

Στην περιοδεια του Painkiller ειχε καταστραφει η φωνη του φυσικα.

Μιλαμε για συνεχεις περιοδειες,καταχρησεις κτλ.Αλλα οχι και οτι αρχισε να καιγεται μετα το Sin After Sin.

Για μενα το 2000 ηταν σαφως καλυτερος του Ripper παντως.

Για πες μου τι συναισθημα βγαζει ο Ripper και τι ο Rob.

Εγω θεωρω απαραδεκτη τη χροια του Ripper παντως,και τα ψηλα του Rob ασυγκριτα με οποιονδηποτε αλλον στο heavy metal.

Παντως ο Halford ειχε απιστευτα φωνητικα χαρισματα και δεν εκανε καλη διαχειριση της φωνης του.Ισως βεβαια ειναι και ο τροπος που τραγουδαει,αλλα και παλι καηκε πολυ νωρις.

Στα 80s ηταν απιστευτα πορωτικος,αλλα προτιμω φωνητικα την περιοδο των 70s.

Όποιος απαξιώνει τον Όουενς, μάλλον δεν είδε ή έχει ξεχάσει τη [U][B]συγκλονιστική [/B][/U]εμφάνιση του 2001 στο ποδηλατοδρόμιο.

Μπορεί να φορούσε τη στολή του άλλου, μπορεί να κλάψαμε όλοι το 2004, αλλά οι Priest με τον Owens ήταν καλύτερο συγκρότημα απότι μετά το reunion.

δε θα διαφωνησω για το τελευταιο σκελος.
Απλα ,για εμενα, ΔΕΝ το εχει ρε φιλε το ολο συναισθημα.
ΓΑΜΑΕΙ
ΔΕΡΝΕΙ
ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ
ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ
αλλα δεν…
Κι εκει σταματαω εγω.
Οι Πριστ μεχρι και το 90 μου δημιουργουσαν κατι το οποιο ΔΕΝ μπορουν να το κανουν τωρα.
Αυτο ειναι και το μονο μου προβλημα στην ουσια.

Megatherion άμα είναι να χρησιμοποιείς ένα επιχείρημα βάζε το όπου ισχύει και όχι όπου σου κάνει γιατί αλλιώς μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το πιο ευθύ “δε μου κάνει παίδες, σόρι μαλακία ήταν οι Priest με Owens”. Τώρα αυτό το “μιμητής” δεν το πολυπιάνω να πω την αλήθεια μου, αυτό που θέλαν όλοι στους Priest ήταν κάποιος που να βαράει τις ψηλές που σημαίνει ότι όποιος και να ήταν μοιραία θα έφερνε στο Halford ή θα ήταν κάποιος, άκυρος για Priest, Dickinsonικός τραγουδιστής και θα έπεφτε ντομάτα. Από την άλλη εκείνο τον καιρό θυμάμαι κάτι ατάκες του στύλ “μαλακία που δεν πήραν τον Scheepers” και κλαψομουνίζαν όλοι που δεν πήραν την 100% ρέπλικα

παρολα αυτα, τα πιο καυτα δακρυα χυθηκαν στο ΡΟΔΟΝ… :wink:

και εκει δεν ηταν ουτε ο ριπερ ουτε οι υπολοιποι πριστ…

[SIZE=“7”][B]“δε μου κάνει παίδες, σόρι μαλακία ήταν οι Priest με Owens”[/B][/SIZE]

οκ?

:wink: