Judas Priest

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Hell Bent For Leather απλά καταπληκτικό. 8)

Ετοιμαζεται το νεο album…

http://www.avopolis.gr/metal/news/default.asp?ID=4849

Λοιπόν ακούω γνώμες για ένα απο τα μεγαλύτερα groups όλων των εποχών.Καταρχήν τους γουστάρετε;Πιστεύετε οτι έχουν να δώσουν ακόμα;Εγω ναι!

Φυσικα και τους γουσταρω.Ειναι απ’τα αγαπημενα μου συγκροτηματα και ελπιζω ο καινουργιος δισκος να ειναι μια καλη προσπαθεια του group οπως το Angel Of Retribution.

Πολυ μεγαλη μπαντα!!Δυστηχως θεωρω πολυ μετριο για τις ικανοτητες τους το Angel…Κρινοντε πολλα για αυτους με τον νεο Concept δισκο!!Και θεωρω πως ο επαναπατρισμος του Halford δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι ειναι αδυνατο πλεον να συγκριθει με τον Ripper!Αυτα!

Εντάξει τι να λέμε τώρα, μία από τις μπάντες πού με έβαλε στο metal. Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να προσφέρουν κάτι πλέον, απλά να κυκλοφορούν αξιοπρεπείς δίσκους.

Αγαπημένα albums:

Painkiller
Screaming For Vengenace
Defenders Of The Faith
British Steel
Jugulator

Χαίρομαι που δεν είμαι ό μόνος που θεωρεί ότι το Jugulator είναι δισκάρα

Απλα φανταστικοι. Οσο κι αν ακουγεται “περιεργο” τους αγαπω και τους γουσταρω περισσοτερο απο Maiden…

Το Defenders Of The Faith ειναι ενα απο τα 5 καλυτερα heavy metal albums ολων των εποχων…

Killing Machine. LP Σταθμός

Θα συμφωνησω με τον EagleHeart εχουν δωσει και προσφερει τοσα πολλα στην μουσικη μας που δεν χρειαζεται να δωσουν τπτ αλλο για να μας αποδειξουν κατι.Το Angel Of Retribution ηταν ενα αρκετα καλο αλμπουμ και το γουσταρα τρελα.Το Nostradamus εχω ελπιδες οτι θα ειναι πολυ καλο αλμπουμ.

Eίναι γκρουπάρα. Εμένα μου άρεσαν και οι δουλειές τους με Owens, αλλά το Angel Of Retribution το θεωρώ τον τρίτο χειρότερο δίσκο τους μετά το πανάθλιο Turbo και το μέτριο Rocka Rolla. Όλα τα υπόλοιπα εκτός από αυτά τα τρία τα θεωρώ δισκάρες. Αγαπημένα Sin After Sin, British Steel, Screaming For Vengeance, Painkiller.

Judas τι???
Δεν ακούω θρησκευτική μουσική[-X [-X sorry:(

Δε θα πω την λεξη καραμελα “υπερεκτιμημενοι”,γιατι ειναι αστειο φυσικα να αποκαλεσω μια μπαντα τετοιου μεγεθους ετσι,οποτε θα πω μονο πως ο,τι ακουσα μ αρεσε απο ελαχιστα εως καθολου.

Sad Wings Of Destiny
British Steel
Screaming For Vengeance
Painkiller…

Και η ιστορία του Heavy Metal αλλάζει για πάντα…:slight_smile:

Προσωπικά γουστάρω πολύ και τις δύο δουλειές τους με Ripper (φωνάρα),και ειδικά το Demolition:wink:

Δε μου αρέσουν γενικά αλλά έχουν βγάλει κομματάρες, ενώ το Painkiller μου αρέσει ολόκληρο.

Σεβασμός.

και μονο για το sad wings of destiny τους θεωρω πολυ μεγαλους…κατ εμε ο πιο ωριμος,χωρις ακροτητες,και καλυτερος συνθετικα δισκος τους…τον δισκο αυτον τον κατατασω μεσα στα αριστουργηματα της σκληρης μουσικης…:slight_smile:

Καλοί για κανα δύο κομμάτια αλλά από κει και πέρα τίποτα. Αν ακούσω παραπάνω με κουράζουν και τους βαριέμαι. Αντικειμενικά όμως τους θεωρώ από τα πιο αξιόλογα κλασσικομεταλικά γκρουπ οπότε respect.

Χαίρομαι που ενώ σε μερικούς απο εσας δεν αρέσουν,δείχνετε τον πρέποντα σεβασμό σε μια μπάντα τέτοιου μεγέθους!Όσο για σένα mano87 είναι πασιφανές οτι κάνεις πλακίτσα.Σεβασμός στους Metal Gods!!!

Πάνε πολλά χρόνια που δεν τους παρακολούθώ πια, όμως έχουν κερδίσει τον απεριόριστο σεβασμό μου για πάντα μόνο και μόνο από το γεγονός ότι την εποχή που τους άκουγα φανατικά, οι Priest κυκλοφόρησαν τα κατα γενική ομολογία πιο μέτρια άλμπουμ τους Turbo και Ram it down. Παρολάυτά όμως δίσκοι μέτριοι σαν και αυτούς μου έκαναν τρομερή εντύπωση τότε ώστε να ψαξω την προηγούμενη δισκογραφία τους ανακαλύπτωντας βέβαια τα διαμάντια British steel, sad wings of destiny, sin after sin, screaming for vengeance κ.τ.λ.
RESPECT