Judas Priest

δε με τρελαίνουν και ποτέ δε με άγγιξε η φωνή του Halford…:wink:

Εμενα μου κανει εντυπωση που δεν αναφερεται και το Defenders στα κλασικα τους αλμπουμ…

Λογικο ειναι, δεν εχει γερμανικη πγοφογα!!! :lol: :lol:

Πάντα δυσκολευόμουν στο να διαλέξω best album απο μπάντες όπως οι priest π.χ.
Πιστεύω πως το Defenders of faith είναι το κορυφαίο τους… rock hard - ride free…

Η προσωπική μου προτίμηση για τους Priest είναι τα άλμπουμ της δεκαετίας του 70, αpό το Rocka Rolla μέχρι και το British Steel του 1980. Μου αρέσει πολύ αυτός ο ήχος που είχαν την συγκεκριμένη περίοδο 1974 - 1980. Από το Screaming For Vengeance και έπειτα, που άλλαξε ο ήχος τους σε 100% metal, δεν τους προτιμώ πολύ, με μεγάλη εξαίρεση το φοβερό και τρομερό Painkiller, από τα λίγα πολύ αγαπημένα μου metal άλμπουμ. 8) 8)

Καλά όλα τα Defenders τα painkiller και τα λοιπά αλλά εγώ σαν όχι ιδιαιτερος μεταλ φαν βρίσκω ανατριχιαστικά όμορφα τα victim of changes, dreamer deceiver, before the dawn κ.τ.λ. Ασε δε το κοπάνημα σε electric eye, breaking the law και τα ρέστα.

ασταδιάλα ρε:lol: :lol:

pedakia mou kala oti kai na pite gia tous priest den exi kamia simasia oti kai na akousete arnitiko apo kapion gia tous priest den exi simasia oti kai na akousete thetiko gia tous priest den exi kamia simasia o kathenas mas xeri mesa tou ti simeni gia auton oi judas oso gia mena ti exo na po pali then afora kanena alla ego tha to po judas priest for ever !! victim of changes auto to komati einai i taytotita ton priest aytoi einai oi priest ayto to komati einai o halford ego gia aytous petheno!!! …kai kati alo otan ixe pexi o halford sto rodon live apo to ressurection kai xekinage to omonimo komati i isagogi ekini ti stigmi vriskomoun sth kolasi kai siga siga anadiomoun sto paradiso mesa sto rodon mesa se ena klouvi eixa mprosta mou ton theo mou !! metal god!!!

ετσι ειναι φιλε το victim of changes ειναι υμνος και το καλυτερο album τους το sad wings of destiny…

Όντως το Sad Wings of Destiny είναι ένας από τους καλύτερους μέταλ δίσκους. Κι ας μην έχει την ορμή άλλων δίσκων. Όσο για το Victim of Changes απλά το πιο αντιπροσωπευτικό κομμάτι των Priest και του Halford…
:respect:

“Sad Wings Of Destiny” Rules!!! Ειδικα ο υμνος “Dreamer Deceiver/Deceiver” απιστευτο κομματι!

goustaro pou iparxoun anthropoi pou pragmatika xeroun ti simeni judas priest kai ime sigouros oti xeroun na anagnorizoun kai pola ala tous komatia gia mena ametrita! halford eisai theos kai piso oi arxageloi tipton dowing …judas is rising!! …the paiiinnnnnnnkillleeeeeeeeeeeerrrrrrr!!!

edo tha dite to kalitero live ton priest … http://www.youtube.com/results?search_query=judas+priest+chile&search=

Πάντως τις προάλλες που έβαλε από Priest το Painkiller live 2006 ο Χάκος, ο Halford δε μπορούσε να βγάλει φωνή, ζοριζόταν πάρα πολύ.

Είχε δίκιο τελικά ο Angmar, o Owens είναι πολύ πιο καλός τώρα.

Αυτο ειναι σιγουρο… Τον Ριππερ τον προτιμω φωνητικα στους πριστ…

nai nai εχεις δικιο εχετε δικιο ο halford δεν εχει φονη ! ο ριπεπ ιταν καλιτερος χα χα χα χα χα χα χα χα χα εχετε ξεφιγι …ρε παρτε εδο…http://www.youtube.com/watch?v=SdSCZdGD6yk&mode=related&search= να διτε τι σιμενι judas!

Δεν ειπα οτι δεν εχει φωνη, αλλα ο Ripper παιζει να πιανει περισσοτερες κλιμακες…

Ε οπως και να το κανουμε ο Οουενς αυτη τη στιγμη ειναι πολυ καλυτερος. Λογικο, ειναι και αρκετα νεοτερος.

Μάγκες συνέλθετε…και μόνο που συγκρίνετε Halford με Owens είστε offside.

Ξαναδιαβασε τι ακριβως συγκρινουμε.

βασικα εχουν και κατι δεκαετιες διαφορα σε ηλικια ετσι;

την παρουσα στιγμη ειναι ο ripper καλυτερος αναμφισβητητα.

μιας και δηλωνεις μεγαλος οπαδος των priest, ποτε ήταν καλύτεροι; σοβαρα. 2001, ή 2004;

το 2001 ειδα τους priest που παντα περιμενα να δω. το 04 ψιλοαπογοητευτκα, και σκεψου οτι ο halford ηταν καλυτερος εδω σε σχεση με αλλα λαιβ της περιοδειας.

για να ξερεις, ειχα τσακισει το χερι μου το 2001 στους savatage και αν και πονουσα τρελα, περιμενα για ενα λογο. priest. μιλαμε για μια διαφορά περίπου 3 ωρών, και η μόνη βοήθεια που μου δόθηκε ήταν μία σακκουλα παγος από την καντινα.

κακα τα ψεματα, ο halford απο το 2001 και μετα σταδιακα “έκαιγε” τη φωνη του απο τις περιοδειες…

α, και στο βιντεο που εβαλες και λινκ ο halford λέει το painkiller ψιλοχαλια. κάνει βραχνα σημεία επειδη δε μπορεί πλέον τα ψηλα. δε τη παλευει δυστυχως…για δες τον στο rock in rio του 91 και πες μου μετα…

EDIT: παιδια, κακα τα ψεματα. ο halford μονος δε πουλαγε, ουτε και οι priest. τα νουμερα μιλανε απο μονα τους, δηλωσεις εχουν γινει που το επιβεβαιωνουν. μαζι πουλανε καλυτερα. νομιζετε θελαν να διωξουν το πυρηνικό οπλο που ειχαν για τον παππου;

οι priest ειναι αρρώστια για μένα, αλλά πλέον απογοητεύομαι να τους βλέπω ετσι. το angel of retribution ειχε λιγα ψηλα. κριμα. ελπιζω να κανουν κατι καλο με το νοστραδαμους, για να μη διασυρουν το ονομα και την πραγματικά τεραστια ιστορία που εχουν…

second edit: ο halford πλεον χρησιμοποιει τη βοηθεια πεταλιων. ακου τoν πως ηταν οταν εφυγε απο priest…

Όταν με το καλό ο Owens φτάσει σε ηλικία τον Halford,ελάτε να μου συγκρίνετε τότε φωνές.Είναι αποδεκτό πως ο Owens είναι αδιαμφισβήτητα μια πολύ καλή φωνή και η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσαν να κάνουν οι Priet για την μετα-Halford εποχή!Μέχρι εδώ καλά και ωραία όλα,αλλά όχι…όχι και να παίζει σύγκριση,ντροπή!Ούτε τις ψηλές,ούτε τις κοντές,ούτε τις παχιές,ούτε τις λεπτές,ούτε τις εύσωμες,ούτε τις όμορφες,ούτε τις άσχημες του Halford στα νιάτα του πιάνει.Στην τελική ούτε ο ίδιος δεν το έχει δει καν στον ύπνο του.Ώρα να ακούσω οτι καλύτεροι οι Priest με τον Tim!!!