Judas Priest

Στο βίντεο του Painkiller απο τη Χιλή δεν την παλεύει μία ο Halford. Καλός και άγιος, από τις μεγαλύτερες φωνές, αλλά τα πράγματα να λέγονται με το όνομα τους. Δεν είπε κανείς ότι ο Οwen είναι καλύτερος από ότι ήταν ο Halford στα ντουζένια του…

Για να μη λεμε τα ιδια και τα ιδια, διαβασε ξανα το ποστ μου πανω πανω στην σελιδα.

Οντως, το 2001 οι priest ηταν απλα φανταστικοι! Εδωσαν ενα απο τα 10 καλυτερα live που εχω δει. Και να φανταστεις οτι δεν ημουν και τεραστιος φαν τους τοτε…

Διάβαζε καλά, εμείς ακριβώς αυτό εδώ λέμε:

για μενα ειναι η μεγαλυτερη μπαντα του πλανητη. μ’αρεσει και η περιοδος με τον Ripper αλλα δεν συγκρινεται (και δεν ειναι ο μονος) με τον metal god. το Angel Of Retribution το θεωρω δισκαρα και για το Nostradamus αναμενω τα καλυτερα, αν και πατατα να ειναι δεν θα με πολυνοιαξει γιατι εχουν βγαλει τοσες δισκαρες οι θεοι που και πριν απ’το Painkiller να σταματαγαν, θα ηταν και παλι η μεγαλυτερη μπαντα για μενα.

Όσο καλύτερος και αν έιναι αυτήν τη στιγμή στα live o ripper, η χροιά είναι κάτι που δε χάνεται…

Σωστός…στην τελική στο Angel μια χαρά είναι η φωνή του.Και όσον αφορά τα live με τον Tim,το Electric eye παραλίγο να το μισήσω έτσι όπως το έλεγε!

Στο studio ok. Τραγουδα καθε κομματι ξεκουραστος και στο κατω-κατω στο CD μπαινει η καλυτερη ερμηνια, στο Live ομως φαιβεται η ηλικια του πλεον, ο Owens ηταν κορυφη.

και ‘γω το ιδιο επαθα με πολλα κομματια απ’το Live In London…αλλα μετα εβαλα το Live Vengeance 82’ και ηρθα στα ισα μου :stuck_out_tongue: παντως στο Rising In The East εκτος απ’τα κομματια του Angel, στα περισσοτερα κλασσικα ηταν απογοητευση ο Halford…

Οκ, ναι, αλλά εγώ προσωπικά ένα συγκρότημα το κρίνω κατά 95% από τα studio του και κατά 5% από τις επιδόσεις του στα live… Είμαι βαρεμένος, μη μου δίνετε σημασία

Εγω το αντιθετο… Πρωτα μετραει το λαιβ οπου δεν υπαρχουν μιξεις, κλπ και μετα ερχεται το studio…

Συμπερασμα: Εισαι πραγματι βαρεμενος…:stuck_out_tongue:

χμ. κοιτα. αλλη χροια. καμια σχεση με τον halford. γιατι, νομιζεις οτιο halford μπορει να τραγουδήσει κομμάτια όπως τα Cathedral Spires και Subterfuge; ουτε στα νιατα του δε θα μπορουσε, οπως και ο ripper δε μπορει να πει αρκετα του halford. μη λεμε οτι θελουμε. μπορει να εχουν παρομοιες φωνές, αλλά άλλη χροια έχει ο ένας, άλλη ο άλλος. δε μπορεις να τον κατηγορείς για αυτο και ειναι κατι που δε τον κανει κακο τραγουδιστη.

ο λογος που δε μου αρεσε ιδιαιτερα το angel ειναι επειδη οι priest εκπορνευτηκαν μερικως. ωραια κομματια, αλλα σε πολλα σημεια κολλαγαν ψηλά φωνητικά. δεν ειναι οτι δε μπορουσε να τα κανει ο halford, όσο οτι χρειαζοντουσαν κομματια για να ξεκουραζεται η φωνη του. και αυτο για μενα ειναι λιγο αθλιοτητα οταν είχες τη “μηχανη” πίσω απο το μικρόφωνο και τον εδιωξες ετσι…

Είπα πιο πάνω ο εννορίται πως ο Tim είναι καλός τραγουδιστής!Απλά,με τον Rob λέω πως δεν συγκρίνεται!
Όπως έιπαν και τα παιδιά τις προηγούμενες μέρες,ο Tim δέχομαι πως μπορεί να κάνει και να δώσει πιο πολλά απ’οτι ο Rob τώρα,όμως ξέρουμε πως Judas priest=Halford στα φωνητικά.Εννοώ πως,ναι το καλό για την μουσική τους θα ήταν η παραμονή του Tim,όμως η ώρα της απόσυρσης δεν απέχει πολύ,έκαναν το reunion,κυκλοφόρησαν δουλειά,θα κάνουν κανά 2 ακόμα,έκαναν περιοδεία,θα κάνουν κανά 2 ακόμα…και έτσι θα κλείσει ο κύκλος τους!Και σίγουρα ο Rob πουλάει πιο πολύ…ετσί;

οσα λες ειναι ολα σωστα. εμενα ενα με πειραξε. οταν γυρισε ο ρομπ θυμηθηκαν τον κλασσικο ηχο παλι; δηλαδη, αν ακουσεις το beyond fear του ripper ειναι καργα κλασσικο αμερικανικο heavy, με σημεια επηρρεασμενα απο την κατευθυνση του painkiller. δηλαδη, δε νομιζω να μη γουσταρε να κανουν κλασσικο μεταλ δισκο. οι πριστ δε γουσταραν, και λογω του reunion το εκαναν. αν και ειναι τεραστια αγαπη σα μπαντα, δε μ αρεσουν αυτες οι κινησεις τους. σιγουρα επρεπε ο halford να επιστρεψει καποια στιγμη. αλλα αυτο ηταν. οι priest ολοκληρωθηκαν ενω ειχαν να προσφερουν. αν ο halford βαλει καλα φωνητικα στα επομενα θα προσφερουν παλι, και το ελπιζω επειδη το ολο θεμα “δε κανω ψηλα στο δισκο για να ξεκουραζομαι στο λαιβ” ειναι για μενα κοροιδια λιγο.

ειναι αληθεια οτι priest = halford, αλλά για την φωνη τον αγαπησαμε, και ελπιζω να το καταλαβαινει.

Θα συμφωνήσω μαζί σου!

Πολυ καλη μπαντα!!!
Φυσικα και εχουν να δωσουν και φυσικα εχουν να παρουν πολυ ενθουσιασμο απ το κοινο!!!:slight_smile:

Μεγάλο συγκρότημα - αυθεντικό heavy metal - κορυφαίοι

Συγκροτηματαραααααααααααα!!!

Το Live τους που κυκλοφορησε προσφατα το εχει ακουσει κανεις;;;;

το Rising In The East ενοεις?? απ’το live στο Budokan??

Βγηκε ενα απο τα πιο γνωστα live που εχουν γινει αλλα απο μια αγνωστη εταιρια.
Ενα live που εγινε στις 25 Μαιου 198κατι και το ονομα του ειναι η ημερομηνια.
Στο Metal Hammer ρωτησαν τον Halford και ουτε ηξερε οτι υπαρχει τετοιο cd.Κυκλοφορησε απο μια παντελως αγνωστη εταιρια.