Kαλύτερο Death metal συγκρότημα

μαλλον :lol: :lol: :lol: :lol:

Apo aftes tis sygrotimatares egw exw vrei 3 poy den mporw na dialeksw anamesa toys . Me alfavhtikh seira : At The Gates , giati toys 8ewrw thn KORYFH toy NWOSDM poy einai ena apo ta agaphmena moy eidh . Bolt Thrower , giati den exw synanthsei allh mpanta poy na se kanei na niw8eis oti vriskesai sto kentro mias polemikhs sygkroyshs . Death , gia logoys poy exoyn proanafer8ei .

pou einai oi Morbid Angel reee? oeo, se lathos poll bika?

+1

Και προσθετω…

Που ειναι οι AUTOPSY ??? Μιλαμε για τον χαρο τον ιδιο…

Τότε δεν θα έβαζα poll αλλά εκλογική λίστα…:lol:

Coolarete…:wink: 8)

Peace man!! :slight_smile:

1.Μorbid Angel

γιατι μουσικα φτανουν σε ενα υπερβατικο επιπεδο,καμια σχεση με τη φαση τωρα riff,τωρα 2ο riff,μετα 1η στροφη κτλ κτλ,πολυ χαος,

επιπλεον τα φωνητικα του David ειναι απο τα καλυτερα στο death : και super-κτηνωδη και καταλαβαινεις τους στιχους.

Tεχνικα (αν κ δεν νομιζω οτι μετραει στην περιπτωση τους) τα ντραμιδια του Pete ειναι τα πιο υπερπορωτικα deathοντραμιδια που εχω ακουσει

2.Death

γιατι εχουν (στα πρωτα) οχι τοσο συνθετες ιδεες αλλα η μουσικη τους ειναι ακρως επιθετικη,

Αυτο που μου αρεσει στους Death και που δεν το βρισκεις σε αλλα συγκροτηματα του ειδους ειναι οι στιχοι του Chuck και προπαντως η εμπνευση του γενικα, π.χ.κανεις δισκος δεν μοιαζει με τον προηγουμενο,

3.Οbituary

Γιατι γαμουνε μανες και το ονομα τους σημαινει ‘τεραστια αρχιδια’
(κ επισης ο τραγουδιστης ειναι αρκετα ευηχος,αρμονικος και μελιρρητος,)

Που ειναι οι Νοσηροι Αγγελοι οεο??
εγω αυτους λεω , ειναι με διαφορα πιο τεχνικοι , καλυτεροι παικτες και αρρωστημενοι απόλους

Carcaaaaaaaaass ρεεεεεεεεεεε!!!
Μακράν οι κορυφή. Necroticism, Heartwork, Swansong είναι απο άλλο πλανήτη, δεν υπάρχουν!

Death.Τι το ψαχνετε.

τον ορο death metal τον συνδεω κυριως με τους morbid angel
ητανε το ιδιο το death metal

οι death απο την αλλη περα των 2-3 πρωτων δισκων δεν θα μπορουσα να τους χαρακτηρισω καθαρο death metal

Μπα!Δεν ψηφιζω.Αντε να διαλεξω απο ολες αυτες τις μπαντες.

At the Gates για μένα αν και τα πάω με χίλια όλα τα death σχήματα…

edit: Ρε σεις 1 ψήφο οι Nile; Ντροπή ! :stuck_out_tongue:

Ντροπη ειναι που εχουν 2 οι Cannibal Corpse…

Kανονικα δεν θα επρεπε να εχουν καμια… :lol: :stuck_out_tongue:

Υπάρχει και κάποιο άλλο πέρα από τους…

??? :-k

Μακραν οι death απιστευτη μπαντα

α ναι αυτο ειναι το κλασσικο αποτυχημενο δημοψηφισμα που μιλα για ντεθ μεταλ και δεν εχει τους morbid angel. για πολλα λολ ομως ε

οχι !!!

death μακραν . δεν χωραει κουβεντα . ειχαν βγαλει πολλα αριστουργηματικα αλμπουμ .

Αντιθέτως, χωράει πολλή κουβέντα, αρκεί να μην υπάρχουν παρωπίδες ΚΑΙ όσων αφορά το death metal. Όλοι ξέρουν τους Death, όλοι μιλάνε για τους Death. Τεράστια μπάντα δε λεω, αλλά υπήρχαν και υπάρχουν κι άλλες εξ’ ίσου αξιόλογες.

Morbid Angel, Obituary, παλιοι Entombed, Carcass, Autopsy, όλοι καλύτεροι από τους Death και σίγουρα πιο death metal. Και όχι μόνο αυτοί φυσικά, απλά αναφέρω μερικούς ενδεικτικά. Οι Death μόνο για τα δύο πρώτα μου κάνουν κλικ.