Kαλύτερη σειρά ever

Λοιποοοον…

Το imdb εβγαλε μια λίστα με τα εικοσι καλύτερα σιριαλ που παίχτηκαν ποτέ: http://www.imdb.com/list/wf7H1CAcb6c/

Είπα να το κάνω poll εδω λοιπόν. Έκοψα, έραψα από την συγκεκριμένη λίστα, πρόσθεσα και κάποια σιριαλ που (χωρίς απαραίτητα να μου αρέσουν) θεωρούνται από πολύ κόσμο έπη και έβγαλα εννιά επιλογές (+ την επιλογή “αλλο”). Ψηφίστε λοιπόν (και πείτε και καμια κουβεντα).

Εγω ψηφίζω Ντέξτερ,δεν έχω δει όλες τις υπολοιπες αλλά το Ντέξτερ είναι σε ένα υψηλό επίπεδο σε όλες τη σεζόν…(ακόμα και η τρίτη που ήταν έτσι κ έτσι ήταν καλύτερη από τις καλύτερες σεζόν άλλων σειρών)

Δεν εχεις δει καμια από τις υπόλοιπες;;;

σε πρόλαβα…έκανα έντιτ:p

Χα! Και εγω… :stuck_out_tongue:

Η αγια μου τριαδα (τετραδα)θα ηταν και θα ειναι:
Battlestar Galactica
Buffy the Vampire slayer(που λειπει αδικαιολογητα απο το πολ μανσον ρουφιανε)
Τhe Twilight zone/the x files

κάποιος να φτιάξει το Τween Peaks :stuck_out_tongue:

κατά τ’ άλλα, χωρίς κατάταξη…

Band of Brothers
Battlestar Galactica
Carnivale
Dexter
The Wire
The X Files

δε μου ρχεται κάτι άλλο τώρα.

Battlestar Galactica!!!

αλλα τα υπόλοιπα της 5δα μου ειναι αυτα(χωρις σειρά) :stuck_out_tongue:

Its Always Sunny in Philadelphia
Breaking Bad
Family Guy
dexter

το tween peaks πρωτη φορα το ακουω
τα υπολοιπα δεν τα εχω δει ολα αλλα ακουω συνεχεια καλα λογια
και βρισκω τις επιλογες στο πολλ σωστες

οι σειρες που προτεινω πιο συχνα παντως ειναι

Dexter
Friends
IT Crowd
Prison Break
How I Met Your Mother

Γενικά δεν παρακολουθώ σειρές, αλλά ένα θα πω:Οι Απαράδεκτοι

  1. Θα ερθει πολ και για τις ελληνικές σειρες να γινει της κολασης.
  2. Mods, το Twin Peaks φτιαξτε περικαλω…

Battlestar Galactica και από μένα, αντέ και από το καινούργιο έτος θα έχουμε και καινούργιο spin-off.:smiley:

βεβαια η λιστα του imdb ειναι ψιλο-ελεος κιολας, μιας και τα μισα ειναι παραγωγες του 2000 και μετα/ή τελη της δεκαετιας, '99 τεσπα ενω μονο 5 απο 90ς καθαρα…επισης ρε παλικαρια, tv πριν απο τα 90ς δεν υπηρχε?:stuck_out_tongue:

Έτσι Two And A half Men πάνω από φιλαράκια:D

Λοιπόν πολλές σειρές έχω δει άλλες δεν με ενθουσίασαν και άλλες τις λατρεύω, λοιπόν είναι οι παρακάτω, λέω και λίγα λογάκια…

[B]House MD[/B]
Όσοι το παρακολουθούν θα καταλάβουν γιατί μπορεί να ενθουσιαστεί κάποιος με τον πιο μπάσταρδο, μισάνθρωπο, κυνικό, πανέξυπνο, προσβλητικό, εγωιστή, pain in the ass κλπ κλπ άνθρωπο στο σύμπαν:p

[B]Two And A Half Men[/B]
Φέτος την είδα μετά από πρόταση Lupin. Νταξ δεν έχω λόγια, τόσες φορές την έχω υμνήσει αυτή τη σειρά. Charlie Harper και Jake Harper. Ο μεθύστακας και ο μπετόβλακας. Δάκρυα και μόνο που τους βλέπω απλά χωρίς να πουν απολύτως τίποτα.

[B]Big Bang Theory[/B]
Επίσης σειρά έπος. Μέχρι στιγμής είμαστε 4 σήζονς, με τη μια καλύτερη από την άλλη. Έχουμε 4 ήρωες, Σέλντον, Χάουαρντ, Ραζ και Λέοναρντ, ένας και ένας. Βέβαια όπως έχουμε δει μεγαλύτερη βαρύτητα πέφτει στις πλάτες του Σέλντον με ένα μεγάλο ποσοστό επεισοδίων να έχει κεντρικό χαρακτήρα εκείνον( όχι άδικα όμως καθώς ο JIm δίνει ρέστα ως Σέλντον). Γενικά πολύ καλοστημένη σειρά από τον master Chuck Lorre. Άλλη μια σειρά.

[B]BattleStar Galactica[/B]
Xm άλλη μια σειρά μετά από πρόταση του Lupin(τελικά δεν είναι τόσο άμπαλος όσο δείχνει:p). Σειρά έπος, με ένα από τα καλύτερο finale που έχω δει. Βάθος σε χαρακτήρες με ελάχιστες περιττές περιπτώσεις, ενδιαφέρων σενάριο και φοβεροί ηθοποιοί. Όλα αυτά κάνουν μια καταπληκτική σειρά, που τελείωσε όπως έπρεπε να τελειώσει χωρίς περιττολογίες κλπ.

[B]The Mentalist[/B]
Φέτος τη παρακολούθησα και αυτή. Εγκλήματα/Δράση/Γέλιο. Ναι τα κατάφεραν αυτά με πολύ καλό τρόπο και έξυπνο. Κεντρικός ήρωας ο Jane όπου και αυτός έχοντας κατευνάσει το αίσθημα της εκδίκησης( για την ώρα βέβαια) λύνει μυστήρια φόνων, ποιος το έκανε κλπ με ανορθόδοξους κατά κόρων τρόπους και σε αντίθεση με όλους τους κανονισμούς. Γι αυτό αγαπάμε:D:D

Εντιτ: Καλέ ναι δεν βάζω τίποτα Black Adder ή Flying Circus ή Simpsons ή Married With Children γιατί δεν θα είχε νόημα:P

x-files

twin peaks

married with children

carnivale

και ο πρωτος κυκλος του prison break! :stuck_out_tongue:

1.the wire
2blackadder
3.always sunny in philadelphia
4.yes minister-yes prime minister
5.seinfeld
6.x files
7.house md

το πιο αδικο κοψιμο σειρας μαζι με το Angel ΕΒΕΡ ομως

ισχύει, αλλά ήταν ΤΟΣΟ σούπα η συνέχεια… :?

γαματα!

ξεχασα αγγλια ομως

black adder!!!

Ιπτάμενο Τσίρκο ρε ελεεινοί!