Kαλυτεροι glam metal/hair metal/sleaze metal δισκοι των '80s

Καιρος ηταν να κανουμε και κατι τετοιο ακολουθωντας την μοδα των τελευταιων ημερων.
Για να μην παρεξηγηθω ,προκειται για προσωπικες προτιμησεις που εγιναν με μεγαλο κοπο και πολλη δυσκολια,αφωνωντας κι αλλες δισκαρες απ’εξω.
Γι αυτο ειστε κι εσεις εδω για να προσθεσετε τις αποψεις σας,Ορματε…

Αν και ποτέ δεν ήμουν τεράστιος φαν του ιδιώματος, το ομώνυμο των [B]Skid Row[/B] είναι δισκάρα.

Jiopa το Dokken ψήφισες;

Προβλέπω μάχη μεταξύ Appetite και Shout, ανάλογα με τον αριθμό των ψήφων.
Skid Row για μένα, με τη σημείωση ότι δεν θεωρώ το 1987 hair metal δίσκο.

1)Πρωτον,ναι ψηφισα Dokken,αλλα ημουν μεταξυ αυτου και του ‘‘Appetite…’’.
2)Nαι το ‘‘1987’’ δεν ειναι ακριβως τετοοι πραγμα,αλλα λογω εποχης και ποζεριας του Coverdale εκεινη την περιοδο ,το συμπεριελαβα εδω.
3)Πηγαινε και στο αλλο poll που ανοιξα γιατι βλεπω να μαζευουν υπογραφες για να φαω ban.

Το έχω τιμήσει ήδη και τα σπάει, άσε που δυσκολεύομαι να επιλέξω…

Η ψήφος μου πάει Dokken, τεράστιος δίσκος.

Eτσι,ετσι…

δεν πόσο κολλάει με τον τίτλο , αλλά ο καλύτερος δίσκος των guns ειναι τρομερός.

[COLOR=“DarkRed”][SIZE=“6”][B][CENTER]Appetite For Destruction[/CENTER][/B][/SIZE][/COLOR]

[B]SKID ROW[/B]

Αλλα και το [B]Dokken[/B] μετραει πολυ.

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Τι ειναι sleaze metal.

Ψηφισα motley crue - shout at the devil

Επειδή κλίκαρα στο στο thread, είπα να γράψω δυο λόγια για ένα πολύ αγαπημένο μου album, αν και δεν το τίμησα στο poll. Το “Long Cold Winter” έχει την πιο ιδιαίτερη και busy ενορχήστρωση απ’ όλα τα υπόλοιπα εδώ είναι πολύ μεγάλη αγάπη μου, αν και το είδος δεν είναι το καλύτερό μου. Άκουγα το δίσκο όλο το βράδυ χθες και μέχρι να φύγω από το σπίτι σήμερα. Είχαν περάσει χρόνια από την τελευταία φορά και ήταν σαν να μην άλλαξε τίποτα. To τεστ του χρόνου είναι ότι πιο άδικο για δίσκους χαρακτηριστικούς της εποχής κυκλοφορίας τους, αλλά όταν ένας τέτοιος δίσκος το περνάει το τεστ, πώς λέγεται; Διαχρονικός, ε;

Σημείωση: δεν αγνοώ πόσο υποκειμενικός είμαι, έχω μεγαλώσει με αυτό το δίσκο, λυγάω με τη φωνή του Keifer (την οποία ανέκτησε πρόσφατα μετά από 15 περίπου χρόνια), αλλά θα υπερασπίζομαι τη μουσική αξία του “Long Cold Winter” μέχρις εσχάτων.

Οι White Snake και οι Guns n’ Roses, είναι εκτός αυτου του ιδιώματος, κατά την γνώμη μου, οπότε Cinderella, αλλά με το Night Songs το οποίο είναι το μόνο τους που έχω λιώσει:):!:

Πες τα ρε Dekay!!!

Stef,καλο και το ‘‘Night Songs’’ δεν λεω,αλλα για μενα το ‘‘Long Cold Winter’’ ειναι μιλια μακρυα…

…δεν τό’χω πολύ τσεκάρει, με έπεισες να το κάνω:):!:

Ειναι αυτο που ψηφισες. :D:wink:

καποιες μπαντες αδικουντε να μπαινουν σε αυτη την κατηγορια…
Faster Pussycat-Wake me when its over
Roxx Gang-Things you ve never done before
Faster Pussycat-The power and the glory hole για εμενα ο καλυτερος νεοsleaze δισκος απο μπαντα απο 80 φρεσκος βαρυς και προστυχος…
Ratt-out of the cellar επιδραστικος για το αμερικανικο ροκ των 80 οσο το shout at the devil…
γενικα μπαντες οπως faster pussycat la guns guns n roses δεν εχουν καμια επαφη με το σιχαμενο τσιχλοποπ υβριδιο που ονομαστηκε hair metal ισως λογο εμφανισης…και εκφραστηκε απο σαπιλες τυπου poison firehouse danger danger…κτλ…

Σαχλοποπ oi Firehouse???
Oκ.δεκτα ολα!!!Γουστα ειναι αυτα!!!

Ψήφισα Skid Row αλλά όταν υπάρχουν στο πολλ Μotley και GnR είναι λίγο αμφίβολο αν θα ξαναψηφιζα το ίδιο.

Ο Euroboy μιλά σωστά για άλλη μια φορά.

Guns N’ Roses:Appetite For Destruction