Kαλυτερη/αγαπημενη αμερικανικη old school death metal μπαντα

Ποια πιστευετε ειναι η καλυτερη αμερικανικη οld school death metal μπαντα; Ποια ειναι η αγαπημενη σας; Ψηφιστε!

PS: Δεν εβαλα τους Death στο poll γιατι θα νικησουν με ανεση, και αυτο δεν ειναι σωστο για τα υπολοιπα συγκροτηματα.

Που ειναι το poll,οεο? :-k

ΕΔΩ. 8)

Nile χαλαρα.

Ο καινουριος τους δισκος τα σπαει.Πολυ καλυτερη απο ολους τους αλλους.

MORBID ANGEL.

Μετα απο αυτους ο Τσακ. Και μετα ολοι οι αλλοι.

Περιμενω διαλεξη του nihilist εδω περα!!!

Ολες οι μπάντες στο poll είναι πραγματικά μια και μία και καθεμία έχει βάλει το δικό της λιθαράκι στο χώρο του Death Metal…Πλέον πιστεύω οτι η μόνη πραγματικά αξιόλογη δύναμη και ελπίδα στον χώρο είναι οι Nile οπότε επιλέγω αυτούς…

Λεπον, να πω τη γνωμη μου…

Ειναι γνωστο σε ολους σχεδον απο δω μεσα οτι δεν ειναι το φορτε μου αυτο το ειδος, παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες του master στον χωρο αυτο nihilist να με ενταξει σε αυτη τη κατηγορια με τους Morbid Angel… Δυστηχως δεν τα καταφερε, αν και αυτη την μπαντα τη σεβομαι απεριοριστα…

Θα ψηφιζα τους Death διοτι το Spirit Crusher ηταν το πρωτο κομματι death που ακουσα ποτε, και γενικα τους γουσταρω σα μπαντα… Περα του Chuck (RIP), ειχαν και το θεο Christy πισω απο τα τυμπανα!!

Με ντεμπούτο το 98 οι Nile δεν είναι old school μπάντα.
Λείπουν Monstrosity,Incantation,Immolation
και Vital Remains.Ψήφισα Suffocation γιατί μαρεσούν
τα πάντα από αυτούς! :respect:

νταξει εννοειται morbid angel!δεν υφισταται καλυτερη Old school death metal μπαντα.τα πρωτα τους αλμπουμ ειναι πλεον κλασσικα και εκτος απο τον death metal κυκλο.μιλαμε για την καλυτερη death metal μπαντα βασικα!αφηνω τους death εξω διοτι εξελιχθηκαν περα απο το death metal (freedomofrock το spirit crusher δεν ειναι καθαροαιμο death metal κομματι,πιο πολυ τεχνικο deaththrash θα το λεγα).οι morbid angel κανανε το death metal brutal.προσθεσανε μια τεχνικη καταρτιση στο death metal χωρις να ξεφυγουνε καθολου απο τη ουσια του.δημιουργησανε βασικα τη σχολη πανω στην οποια πατησανε οι περισσοτερες μπαντες.
δεν λεω οτι και οι αλλες μπαντες δεν ητανε σημαντικες.ισα ισα η καθεμια ειχε τον ηχο της και βοηθησανε ολες στο να χτιστει αυτο το ειδος.αλλα οι morbid angel ητανε η μπαντα η οποια επαιξε πρωτη και καλυτερα αυτο που αποκαλουμε σημερα death metal.
για trey και pete τι να πει κανεις?δεν υπαρχουν λογια για τους 2 αυτους μουσικους.οπως και για την συνεισφορα του vincent στα πρωτα τους αλμπουμ.

το παραξενο σε αυτο το πολ ειναι οτι βλεπω να χουν ψηφιστει οι Nile 2 φορες και θρυλικα καθοριστικα γκρουπς οπως malevolent creation,obituary και cannibal corpse καμια.ειναι γεγονος λοιπον οτι οι νεωτεροι ακροατες ακολουθουν το hype ακομη και στο death metal και ακουνε τους Nile που ναι επικαιροι?γιατι δεν πιστευω να νοειται οπαδος του death metal που να χει ακουσει αυτα τα γκρουπς να προτιμησε να ψηφισει τους Nile σε ενα τετοιο poll!απλα δεν τους εχει ακουσει!

Εχω όλα τα cd τους,πίστεψε με…

:wink:

λειπουν επισης bolt thrower,benediction,entombed,unleashed,grave,sinister,gorefest κλπ
με ποιο κριτηριο μπηκανε οι master που ανηκουν σε ποιο cult Κυκλο και δεν μπηκανε οι entombed η καλυτερη σκανδιναβικη death metal μπαντα και μια απο τις πρωτοπορες στην ευρωπη και γενικα??
οι nile οντως δεν ειναι old school.αμα μπουνε nile θα πρεπε να μπαινανε και dying fetus.
οταν κανετε Poll καντε το σωστα ρε γαμωτο!!!

Ξαναδιαβασε τον τιτλο…:wink:

τα cd ποιων???

οπα!sorry!#-o my mistake:?

Για Nile μιλάμε…Οκ βέβαια δεν είναι old school άλλο αυτό…

Ψήφισα Αutopsy γιατί πολύ απλά σ αυτό το φόρουμ κανείς δεν είναι σε θέση να αναγνωρίσει τιν αξία και την επιδραστικότητα τους. Για όσους δεν ξέρουν πρόκειτε για μπάντα αδελφάκι των Death εποχής “Scream Bloody Gore” και η πρώτη μπάντα που ανέδειξε την σαπίλα και τους doom ρυθμούς στο death metal.
Για τους υπολοιπους τι να πω. Είναι όλοι ένας κι ένας η αφρόκρεμα. Όλοι με τις ιδιαίτερότητες και τα χαρακτηριστικά τους. Απλά θεοί.
Αν δεν ψήφιζα Αutopsy μάλλον θα το ριχνα σε Morbid Angel ή Obituary, δεν ξέρω. Όλοι είναι αγαπημένοι.
Δυο ακυρότητες του πολ επισημάνθηκαν ήδη. Οι Nile, που ναι μεν είναι σεβαστή δύναμη πλέον αλλά ποτέ δεν θα φτάσουν το στάτους των υπόλοιπων. Και οι Master που επειδή είναι old school δεν σημαίνει ότι προσέφεραν το ίδιο με τους άλλους. Απλά απέκτησαν με τον καιρό ένα cult status.

Oντως oι Νile ηταν ακυρη επιλογη αλλα δε μου ερχοταν κατι αλλο εκεινη την ωρα. Eπρεπε να βαλω Incantation. #-o

Εγω ψηφισα Morbid Angel, πιστευω οτι μαζι με τους Autopsy εχουν προσφερει τα περισσοτερα στο ντεθ μεταλ. Απορω παντως που κανεις δεν εχει ψηφισει Kαννιμπαλ και Deicide.

Morbid Angel αλλά στο πολύ κάφρικό μου!

ε μην παιρνεις και ορκο. υπαρχουν και καποιοι που αναγνωριζουν την αξια τους και οχι μονο αυτων αλλα και ολων των αλλων!