Kαλύτερο rock bar στην Αθήνα

DECADANCE εχει παει κανεις??

Αμε… Πολλες φορες…

Αλλα οσοι εχουν περασει τα 22 καλο ειναι να το αποφευγουν τα Σαββατα γιατι θα νιωσουν πολυ γεροι. Μιλαμε οτι ο μεσος ορος ηλικιας παιζει να ειναι 17 χρονια…

Κι απο μουσικη νταξ’ καλο ειναι το indie/alternative pop/rock στυλακι αλλα κουραζει πολυ απο ενα σημειο και μετα.

Καμια φορα μεσοβδομαδα που χωνει new wave/post punk ειναι πολυ καλα παντως…

Επισης καλο alternative rock μπαρακι ειναι το Blue στο Χαλανδρι. Το 4ο ποτο ειναι κερασμενο ενω αμα εισαι με παρεα και υπαρχει καταναλωση στανταρ κερνανε σφηνακια. Κι απο μουσικη αρκετα καλα παει…

Λέει πολύ και σαν χώρος, και όλα αυτά για το φαί ισχύουν… Το προτείνω.Αρκεί να την παλεύεις να ακούς bittakia!!(εγώ δεν έχω πρόβλημα οπότε μια χαρά)

Ουτε εγω, ορισμενα τα ακουω ευχαριστα κιολας, σιγουρα θα παω καποια στιγμη.

που ειναι αυτο και δεν το χω προσεξει? :-k

Δεν μας ενδιαφερει η μουσικη. Μπυρες και τσαμπε φαι…
Και αρκετα καλος κοσμος, ετσι? 8)

Σωστά-σωστά! Που το ξέρεις, έρχεσαι απ’ τα μέρη μας??

Περναμε κι απο κει φυσικα. Και μετα επιστροφη στο Μπραχαμακι μας και παμε για διαγωνισμο ποια ειναι η ποιο ασχημη!!!:stuck_out_tongue:

Τωρα σε φωτισα! Δεν εχω ιδεα να σε καθοδηγησω… Παντως ειναι κοντα στην πλατεία, αμα ρωτησεις στανταρ θα σου πουν…

Είναι σε ένα στενό μήπως; :-k (πολύ στενό! πεζόδρομος!:stuck_out_tongue: )

Είναι απέναντι από το σταθμό των λεωφορείων στην Πεντέλης (ή όπως λέγεται αυτό το κομμάτι από τα Μετρόπολις μέχρι την Εκκλησία). Ο πιο εύκολος τρόπος να πας αν δε ξέρεις την περιοχή, είναι να πας στην Εκκλησία στην πλατεία. Να περάσεις απέναντι (στη μεριά που έχει τα Haagen Daz) και να περάσεις μέσα από μία παιδική χαρά. Μόλις περάσεις μέσα από την παιδική χαρά, βλέπεις 2 δρόμους να ξεκινούν μπροστά σου και να καταλήγουν στην Πεντέλης (ή όπως αλλιώς λέγεται αυτό το κομμάτι). Ο ένας πάει ευθεία αριστερά και ο άλλος ευθεία δεξιά. Εσύ παίρνεις τον αριστερά και στα 50-100 μέτρα βλέπεις το Blue Bar στο δεξί σου χέρι. Ειδικά για το καλοκαίρι λέει πολύ και η ταράτσα του με καλοκαιρινούς (μη ροκ) ήχους…

Συγγνώμη που δε ξέρω ονόματα οδών, αλλά τα ξέρω όλα αυτά τα μέρη τόσο καλά, που δεν ασχολήθηκα ποτέ με ονόματα οδών!!!:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol: #-o #-o

εγω δυο φορες εχω παει αλλα και τις δυο μου ετυχαν με κατι φιλους μου τελειως οτι να ναι σκηνικα…αλλα τελειως…

Mo better kai jasmin:)

Λολ! Ούτε εγώ ξέρω τα ονόματα, αλλά μόλις ανέφερες Haagen Dazs κατάλαβα κατευθείαν!!! :lol3: :stuck_out_tongue: Έχει πολλά brownies εκεί πέρα! :lol:
Thanx για τις info, αν χρειαστεί ποτέ να πάω, τις έχω εδώ! Χεχε! Πρέπει να είναι απ’τα λίγα -αν όχι το μόνο- εδώ κοντά…

den exw paei pote se rock alla apo to kalokairi tha arxisw pigainw…boreite na peite merika endiktika tragoudia k sugrotimata pou pazei to tithora?? (eida pollous fans gia auto rotao gi auto…)

Δευτερα gothic night
Τριτη Φοιτητικο rock παρτυ
Τεταρτη Classic Rock/Heavy
Κυριακη Ελληνικο Rock
τις υπολοιπες μερες λιγο απο ολα…

με φοιτητικές τιμές, ή μπα?:roll:

Την τελευταία βδομάδα πήγα 2 φορές στο Architecture στου Ζωγράφου και μου άρεσε πολύ!! Γενικά πέρα από τη μουσική είναι και πολύ ωραίο σαν χώρος, Far West style…

Πρώτα Decadance για ένα ποτό στα γρήγορα και μετά Mo Better για τρελό χτύπημα. Τις καθημερινές Intro (για ψαγμένους Περιστεριώτες το τελευταίο:wink: )

Ενημερωτικά, στην Tithora σήμερα που είχα να πάω πολλούς μήνες έβαλε Porcupine Tree και μάλιστα εις διπλούν!! Κάτι μου λέει ότι πρέπει να ξαναρχίσω να πηγαίνω:D