Kακοποιήσεις ζώων

Αν μου την δινει κατι παρα πολυ ασχημα ειναι καποιοι μαλακες που τα βαζουν με ζωες (ειτε ειναι ζωα, ειτε μωρα οπως λεει η lunatic, ειτε γιαγιαδες, παιδακια κτλ) που δεν μπορουν ν’ αμυνθουν, που δεν αντιμετωπιζουν καποιον ισο. Δεν ξερω ποσο παραξενο και πολυπλοκο μπορει να ειναι το προβλημα το οποιο κουβαλουν, πραγματικα.

Να φάνε σκατά και να ψοφήσουν αφου κακοποιηθούν και αυτοί όσοι βγάζουν τα ψυχολογικά τους ή τη μαλακεία που έχουν στο κεφάλι απ όταν γεννήθηκαν στα ζωάκια… Σεν υπάρχει χειρότερο πράγμα όταν με κάθε τίμημα προσπαθείς να επιβληθείς στο άλλο έιτε έιναι στην προκειμένη περίπτωση ένα ζώο ή ένας άνθρωπος… Ζώα είμαστε και εμείς, δεν διαφέρουμε!

πριν λιγες ωρες…αδεσποτο μεγαλο αρρωστιαρικο μπασταρδο σκυλι δαγκωσε το δικο μου την ωρα που το χε η αδερφη μου βολτα ΜΕ λουρι κτλπ…ο δικος μου στο τσακ γλιτωσε τα ραμματα και τωρα ειναι κατατρομαγμενος,ναρκωμενος με κολαρο και αντιβιωση…το σκυλι αυτο το ξερω…ειμαι ασπλαχνος η κατι τετοιο που το μονο που θελω αυτη τη στιγμη ειναι να βγω εξω να το βρω και να του γαμησω οτι εχει?

Hρεμησε, συμβαινουν αυτα, και τα σκυλια εχουν τους κανονες τους. Προφανως καποιο “πρωτοκολλο” παραβιαστηκε. Και εγω τον δικο μου ποσες φορες δεν τον γλυτωσα στο τσαφ. Αντιθετα, ενος ξαδελφου μου ο μεγαλοσωμος σκυλος παραλιγο να σκοτωσει ενα καχεκτικο αδεσποτο, αμαν εκανε να το γλυτωσει.
Αγαπαμε ολα τα ζωα, οχι μονο τα δικα μας. Σκεψου οτι ο δικος σου θα ζησει 10-15 χρονια ζωη χαρισαμενη ενω ο αλλος 3-4 το πολυ και αυτα μεσα στη στερηση και την ταλαιπωρια.
Περαστικα παντως, πιθανοτατα πιο πολυ τρομαρα πηρε.

αγαπαω ολα τα ζωα εννοειται αυτο…μισω το συγκεκριμενο μαλακισμενο αυτο ομως που παραλιγο να μου στερησει το δικο μου.πηρε και τρομαρα…αλλα ειναι 8 μηνω…και τον τραυματησε στους ορχεις και την ουρα του.

εμενα ο δικος μου εχει σκοτωσει δυο αδεσποτα γατια:|

Λοιπόν επειδή έχω δει άλλο ένα τέτοιο βίντεο (λούσιμο με καυτό λάδι ενός σκύλου από έναν νέο), διαβάζοντας και αυτά που είπατε αρκετοί κατέληξα στα εξής:
Φυσικά καταδικάζουμε τις πράξεις αυτές καθεαυτές αλλά να μη θυμόμαστε όποτε βολεύει το ότι είμαστε φιλόζωοι γιατί αλλιώς δεν είμαστε σοβαροί άνθρωποι αλλά τυχοδιώκτες και υποκριτές. Επίσης πρέπει να συνειδητοποιήσουμε την τεράστια ευθύνη που έχουμε απέναντι στο κόσμο όλο. Και αυτό διότι με τα χρόνια αναπτύξαμε τη δύναμη τόσο να τον κάνουμε καλύτερο όσο και να τον καταστρέψουμε (πυρηνικά όπλα πχ.). Επειδή τον έχουμε κάνει κώλο τα τελευταία δε-ξέρω-πόσα χρόνια καλά θα κάνουμε να στρώσουμε λίγο. Δε θα ζήσουμε για πάντα.

http://webwar2.org/index.php?topic=9696.0Παρακαλώ
τους φίλους/φίλες της σελίδας να κάνουν copy paste το παρακάτω κείμενο
και να το αποστείλουν στη διεύθυνση ηλεκτρονικού εγκλήματος
(ccu@ath.forthnet.gr): "Αγαπητέ κε/κα,παρακαλώ, ελέγξτε τη στιχομυθία στην παρακάτω διεύθυνση και τ…ις εικόνες απ…ό
το κάψιμο μιας ζωντανής γάτας. Οι γράφοντες, και δη ο διαχειριστής της
σελίδας, δε…ν αφήνουν καμία αμφιβολία ότι πάσχουν από κάποιου είδους
διαταραχή, άκρως επικίνδυνη για το ευρύτερο κοινωνικό σύνολο. Γεγονός
το οποίο καθιστά άμεσα αναγκαία και απολύτως απαραίτητη την παρέμβαση
της υπηρεσίας δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΑΝΩ…ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΚΑΝΤΕ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΗ ΔΙΩΞΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΜΕΗΛ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ…ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΓΑΜΩ ΤΑ ΦΕΛΕΚΙΑ ΤΟΥΣ.ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟΝ ΘΕΛΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ

γαμημένα κωλόζωα φασίστες.που θα πάει, θα έρθει και η ώρα τους.:wink:

Done… Μαζί σου με τα 1000 papardela. Αν βρεις κανέναν με τη μία post εδώ και πάμε να τον σαπίσουμε στις μάπες!!!

εχουνε βασικες πληροφοριες για τους εαυτους τους στα προφιλ τους στο πουστοφορουμ τους…η διωξη αν ασχοληθει θα τους βρει…βρηκα το εμεσεν του ενος.και τον εχω κανει αντ…θα μαθω ποιοι ειναι γαμω τη φαρα τους

αν αυτά είναι αληθινά στοιχεία, τότε τον βρίσκεις αμέσως τον κωλοφασίστα…

Γεννήθηκα στην Αθήνα το 1953. Διδάκτορας Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του Harvard University των ΗΠΑ (1979), λέκτορας στα αμερικανικά πανεπιστήμια στην Ελλάδα American College in Greece, University of Maryland και University of Laverne, και μεταξύ 1989-1992 Επίκουρος Καθηγητής Πολιτικής Επιστήμης στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών (πρώην ΑΣΟΕΕ), από όπου υποχρεώθηκα σε παραίτηση λόγω της ενασχόλησής μου με τα δικαιώματα των μειονοτήτων στην Ελλάδα. Μεταξύ 1998-2005 δίδαξα το μάθημα «Κράτος και Μειονότητες στα Βαλκάνια» ως Επισκέπτης Καθηγητής στο Central European University (Βουδαπέστη). Το 1979 ίδρυσα το γραφείο δημοσκοπήσεων «Ευρωδήμ» που διεύθυνε μέχρι το 1990. Υπήρξα ιδρυτικό μέλος της Ελληνικής Ομάδας για τα Δικαιώματα των Μειονοτήτων το 1992 και του Ελληνικού Παρατηρητηρίου των Συμφωνιών του Ελσίνκι (ΕΠΣΕ) το 1993, του οποίου είμαι επί 14 συνεχόμενα χρόνια Εκπρόσωπος.

έγινε η καταγγελια…
papardelas φερε μια το e-mail του τύπου με p.m.

EDIT: δεν παίζει να ειναι αυτά τα στοιχεία του…σχεδόν 60ετων και λεει Ποδόσφαιρο & Clubbing ??

Kαλα κανουν μωρε πας εχουν βρωμισει τον τοπο

πες μου οτι το εννοεις.σε παρακαλω.

που κολλάς κι εσύ?δηλαδή οι 60ρηδες δε βλέπουν μπάλα?μου φαίνονται πολύ συγκεκριμένα τα στοιχεία για να είναι ψεύτικα.

να ξέρουμε πότε να κάνουμε πλάκα όμως, έτσι?

Παπαρδελα, μην συγχηζεσαι με τα φασιστακια ρε. Κατι τετοια μονο στο ιντερνετ τολμανε να τα λενε. Εξω απο το σπιτι τους ουτε καν που βγαινουν.

Εχουν και ρουφιανοθρεντ με φατσες αναρχοκομμουνιστων μη χεσω. Οσα παιδια ξερω απο τις φωτογραφιες, δεν τους εχει αγγιξει ποτε φασιστας. Το αντιθετο θα ελεγα :wink:

Ναι όντως…

Εχω βρει γύρω στα 10 καλά φιλαράκια εκεί πέρα. Πρεπεί να φάει ένα λουκετάκι το site

Tέσπα κρίμα το ζωάκι. Πραγματικά

Έγινε και από εμένα η καταγγελία. Μπράβο για το ποστ παπαρδέλα. Πίσα και πούπουλα για τα “καλόπαιδια” στη σελίδα.