KAMELOT, FIREWIND, VISIONS OF ATLANTIS Teaming Up For European Tour

από blabbermouth …

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=83266

Confirmed dates are as follows:

Apr. 04 - UK - London - Carling Academy
Apr. 05 - UK - Wolverhampton - Wulfrun
Apr. 06 - NL - Amsterdam - Paradiso
Apr. 09 - BEL - Antwerpen - Hof Ter Loo
Apr. 10 - GER - Saarbrücken - Garage
Apr. 11 - FRA - Paris - Elysee Montmatre
Apr. 12 - SWI - Pratteln - Z7
Apr. 13 - ITA - Milano - Alcatraz
[SIZE=“4”]Apr. 16 - GRE - Athens - Gagarin 205
Apr. 17 - GRE - Thessaloniki - Ydrogeios
[/SIZE]
Apr. 18 - BUL - Sofia - Hristov Botev
Apr. 19 - SER - Beograd - SKC
Apr. 20 - HUN - Budapest - Wigwam
Apr. 22 - GER - München - Backstage
Apr. 23 - GER - Ludwigsburg - Rockfabrik
Apr. 24 - GER - Essen - Weststadthalle
Apr. 25 - GER - Hamburg - Markthalle
Apr. 28 - FIN - Helsinki - Tavastia
Apr. 29 - FIN - Oulu - Teatria
May 01 - SWE - Stockholm - Klubben
May 02 - SWE - Gothenburg - Trädgarn
May 03 - NOR - Oslo - Sentrum Scene

:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: 8) 8) 8) 8) 8)

Βλεπουν καλα τα ματια μου? πω θα ξαναδω firewind ξανα μετα τον ιουλιο στην δραμα και καμελοτ μαζι? Δεν χανεται… αρκει να δουμε ποσο παει το μαλλι8)

αντε να παμε κ σ’αυτους να δω τι θα καταλαβουμε…:lol:

[SIZE=“7”]YEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH[/SIZE]

ναι ρε φιλε αυτα ειναι!!!απο τα καλυτερα live πιστευω!επιτελουσ 8α ακουσω το καρμα απο kamelot kai το warrior apo firewind(αν το πουν)παμε για pit απο τωρα

ΧΡΙΣΤΟΥΛΗ ΜΟΥ & ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ!

Βλέπουν καλά τα ματάκια μου; Steliooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo είναι πολύ teleio!!!

Φτου σκόρδα μην το ματιάσουμε πω πω πωωωωωωωωωωωωωωωω!

Είμαι ΗΔΗ εκεί!

Mολις επεσαν στα ματια μου οι Κamelot…
Τους Firewind τι τους κουβαλανε μαζι τους? (μη βγει κανεις και πει για τον υπερκιθαριστα ολων των εποχων Gus G γιατι ειμαι ευκοιλιος και αντι να κλασω απο τα γελια θα χεστω πανω μου)

να γειασει το στομα σου παληκαρι μ!!:wink: :smiley:

#-o

δεν σας αρεσει ο gus g ??

για ποιον λογο ειστε τοσο αρνητικοι δηλαδη ρε μαγκες?? για πειτε…

Kατ’αρχας ειναι πολυ υπερτιμημενος.Τον εχουν θεοποιησει ενω ειναι απλα ενας καλος κιθαριστας και τιποτα παραπανω.
Κατα δευτερον εχει κατακλεψει ολες τις europower μπαντες
Κατα τριτον το οτι βλεπω καθε λιγες μερες στο μπλαμπερμαουθ γραμμα απο τον Gus G για το πως παει η περιοδεια με κανει πραγματικα και γελαω.Αυτα δεν τα κανουν μπανταρες και τα κανει ο κοκοπίκος.Ας ξεκαβαλησει το Porche καλαμι του και τα ξαναλεμε

καλη φαση το λαιβ. νταξ, προτιμουσα το πακετο Kamelot - Kotipelto οπου και οι δυο μπαντες ειχαν σπειρει αλλα κι αυτο δεν ειναι ασχημο.

δε ξερω αν θα τους δω δευτερη φορα επειδη τα λαιβ ειναι τοσα που δε προλαβαινουμε να τα μετραμε… θα εξαρτηθει απ το σετ λιστ της περιοδειας…

[-X
πιστευω εισαι υπερβολικος κ’ πας αδικα να τον υποτιμησεις!!το παλικαρι ειναι κατω απο 30 και εκτος απο 4 αξιολογοτατους δισκους με τους Firewind κ’ απειρες συμμετοχες ,τον ειχε διαλεξει ο ιδιος ο ammot(τεραστια παιχταρα!-μην μου πεις πως ειναι υπερεκτιμημενος και αυτος k’δεν ξερει!!!) για τα live των arch enemy!! στην ιαπωνια που εχουν λοξα με τους κιθαριστες τον εχουν κανει παμπολλες φορες εξωφυλλο και εχουν γραφτει αρκετα αρθρα για παρτι του.
k’ δεν νομιζω να υπαρχουν κ’πολλες νεες αξιολογες euro-power μπαντες σημερα που σε γενικες γραμμες να ειναι καλυτερες των firewind.

Vasika ayto einai to zitima. Kai egw pisteuw oti exei diafimistei ligo parapanw apo oso tou aksizei alla ta albums twn Firewind m’aresoun arketa so no problemo.

ενα πραγμα μ τη σπαει…το οτι οι firewind εχουν φαει τρελλο promotion επειδη εχουν στις ταξεις τους αυτον τον κιθαριστα(καλος δν λεω αλλα μην τρελλαθουμε κιολας) χωρις πραγματικα να το αξιζουν…αλλες ελληνικες μπαντες για παραδειγμα που ειναι ετη φωτος καλυτεροι απτους firewind εχουν μεινει στην αφανεια…πχ:οι Ιnnerwish ειναι οι πρωτοι που μ ρχονται στο μυαλο…οι bαttleroar επισης…οι fragile vastness…κ παει λεγοντας…συνθετικα ο gus g ειναι για τον π@#$ο…ολα τα ριφ του ειναι ιδια…αφου στο live τους στο γκαζι με ειχαν πιασει τα γελια καθοτι δν ειχα ξανακουσει πολλα κομματια τους…αποψη μ παιδες μην βαρεσετε…:stuck_out_tongue:

To αξιολογοτατος ειναι σχετικο.Για εμενα αξιολογος δισκος ειναι το Destiny απο Stratovarius (μιας και μιλαμε για europower) οπως και το Nightfall των Guardian.(Aξιολογος για εμενα ειναι ενας δισκος βαθμολογιας 6-7/10).Γενικα καποιες μπαντες εχουν γραψει αριστουργηματα στο συγκεκριμενο ιδιωμα και εχουν θεσει υψηλα στανταρ (τουλαχιστον για εμενα) για να τα φτασει καποιος.

Και ο Βιλε Βαλο το ιδιο.Πραγματικα δε μου λεει κατι αυτο το επιχειρημα

Εδω επαιζε ο Newsted στους Metallica πλακα μου κανεις?

Οι Ιαπωνες καταρχας ειναι μικροτσουτσουνοι.Κατα δευτερον οι Ιαπωνες επισης εχουν θεο αυτο το παλικαρακι που κανει τον ηχο του πακ μαν στην κιθαρα.Δε θυμαμαι απο ποια μπαντα ειναι ευτυχως

Δεν υπαρχουν και ουτε θα υπαρξουν εκτος συγκλονιστικου απροοπτου.Σου ειπα και πριν οτι τα στανταρ ειναι πολυ υψηλα απο το παρελθον και δυσκολα να ξεπεραστουν

:roll: :roll: :roll:

Τολκη, σ’αγαπω σ’εκτιμω, αλλα μη το παραξυλωνουμε κι ολας…

[-X
καλα αυτο με τα ιδια ριφ μου ακουγεται τραγικα αστειο!!!#-o
anyway παντως οπως ειπες αποψεις ειναι αυτες!!
α,και οι μπαντες που αναφερεις οχι μονο εχουν λιγοτερους δισκους απο τους Firewind αλλα απο Live στο εξωτερικο αστο καλυτερα…(μονο oi Battleroar ποου εχουν παιξει με manilla road σωζονται ελαφρως…) &
(εχω δει live toyς vastness support se Helloween sto sporting και einai αρκετα καλοι αλλα μακρια απο τα γουστα μου)

Οκ θα το μαζεψω λιγο.Απο το 92 και μετα ο Newsted ηταν μια χαρα για τους Metallica :smiley:

: φιλακια αγκαλιτσες γλωσοφυλα γουτσι γουτσι κλπ κλπ:

:lol: #-o

8O 8O
δεν καταλαβαινω την ολη αντι-firewind σταση σου!
μαλλον γκομενα σου εφαγε ο gus G!!!:lol: :lol:

στις 1+ παντως δεν εχω διαθεση να ουτε να υπερασπιζομαι τον gus και εσυ να μου λες για τον βιλε βαλο και αλλα χαβαλεδιαρικα επειχηρηματα…:papas: