Kamelot - Poetry for the Poisoned

3 Σεπτεμβρη βγαινει αλλα αφου υπαρχουν ορισμενες πληροφοριες ειπα να το ανοιξω.
Eδω εχει οσα ειναι γνωστα για το αλμπουμ μεχρι τωρα, το καλυτερο η συμμετοχη του Jon Oliva:D

Προσωπικα δεν με εχουν απογοητευσει ποτε πολυ (λιγο το Ghost Opera αλλα και παλι σαν αλμπουμ με αρεσει) αλλα δηλωσεις τυπου “Poetry for the Poisoned will once again raise the bar for others to follow” και “a creation of musical art that will set a new standard in the genre” παντα με ανησυχουν…

Απο την αλλη συμμετεχει ο ΘΕΟΣ. Ποσο κακο μπορει να ειναι;
Εκτος απο Αυτον, συμμετεχουν και οι Simone Simons (προφανως), ο Gus G και ο Björn Strid (Soilwork).

Aν μη τι αλλο θα ειναι ενδιαφερον…

Οι συμμετοχές προϊδεάζουν για ένα δυναμικό ακόμα άλμπουμ. Είμαι από αυτούς που γούσταραν τρελά το Ghost Opera και ας ήταν διαφορετικό από τα προηγούμενά τους! Πάλι όμως μυρίζομαι ότι θα είναι σε πιο prog μονοπάτια!
|

ΥΓ: Τι θα γίνει με τον λακαμα τον Palotai, θα την αφήσει ελεύθερη την κοπελάρα μας την Simone να πάρουμε κ έλλοι σειρά;;;; :stuck_out_tongue:

ΠΕΣΤΑ. Αμα ερθουν για συναυλια παμε παρασκηνια να τον απειλησουμε. Γιου μπεττερ ληβ Σιμον αλοουν ορ γιου 'ρ γκοννα χαβ του ντηλ γουιθ ας.

Στο καινουριο παντως λεει θα συμμετεχει σε δυο τραγουδια η Simone, το ενα μπαλαντα. Αλλαααα…επισκιαζεται πως να το κανουμε…JON ΡΕ! ΔΟΞΑ!

seth και γιογκ σοθοθ μου θέλατε, φάτε τώρα τη μετριότητα. :evil:

Εξαιρετικό εξώφυλλο για gothic μπάντα.

Οντως το εξώφυλλο δεν λέει καθόλου για Kamelot…

βεβαια σημασία έχει αυτό που θα είναι μέσα :stuck_out_tongue:

πωπω, γκρίνια…

λες και το εξώφυλλο του Epica μετριάζει το περιεχόμενό του.

E αυτό λέμε, η μουσική έχει σημασία. Τα υπόλοιπα είναι περιφερειακά

Aυτο ακριβως. Faith Divides Us, Death Unites Us? Οπτικα θα ηταν φυσικη συνεχεια του In Requiem (Seth κι εκει).
Aινυγουαιυ, η μουσικη ειναι που μετραει οντως(αλλιως το καινουριο Μaiden ουτε καν θα το ακουγα:p).

[SPOILER]ΠΕΤΙΣΙΟΝ: Καθε ασχημο/ασχετο εξωφυλλο να αντικαθισταται ΑΜΕΣΑ με φωτογραφιση της εκαστοτε μπαντας σε αυτο και μονο το μοτιβο:

:tomato:[/SPOILER]

Εμένα πάντως καλό μου φάνηκε το εξωφυλλο. :-s

Και εμένα μου άρεσε…Από εκείνο του Epica καλύτερο.
Λέτε αυτό το σκοτάδι του να υπάρχει και στη μουσική (δεν εννοώ gothίλα);

Συμφωνώ… + εμένα μου άρεσε το Ghost Opera το οποίο είχε και πολύ ωραία video… Ενδιαφέρον βρίσκω και το εξώφυλλο…

Τα The Great Pandemonium & Hunter’s Season που έχω ακούσει από τον Μάρτιο η Απρίλιο (μου διαφεύγει τώρα) σε live εκτελέσεις αλλά σε καλή ποιότητα δεν μου είπαν και πολλά δυστυχώς. Επαναλαμβάνονται επικίνδυνα και από Kamelot περιμένω πολύ περισσότερα.

Τα είχα ακούσει από εδώ αλλα δυστυχώς τα link έχουν σβηστεί :frowning:

The Great Pandemonium
http://musicblips.dailyradar.com/video/kamelot-the-great-pandemonium-new-song-london-28-03-10/

Δεν θα το έλεγα καλή ποιότητα…

Τι καινουριο τραγουδι ρε, το Forever παιζουν στο βιντεο αυτο…

Ναι ρε man δίκιο έχεις δεν το άκουσα γιατί είχε χάλια ποιότητα… Τον τίτλο είδα :lol:…

Έχω ψάξει και γω και δεν τα βρίσκω αλλού. Τι στο καλό, κανείς δεν είχε κατεβάσει τα flv στο pc του;

Το ξέρω ότι δεν έχεις λόγο να με πιστέψεις αλλά και γω δεν έχω λόγο να πω ψέμματα. Τα κομμάτια είχαν πολύ καλό ήχο για live ηχογράφηση, ίσως ο ήχος ήταν από την κονσόλα.

:(Τετοια να μου λες…τον εν λογω δισκο τον φοβαμαι αρκετα, κυριως λογω βαρυγδουπων δηλωσεων. Δεν μου αρεσει να κρινω πριν ακουσω, αλλα τετοιες δηλωσεις συνηθως σημαινουν “ας δημιουργησουμε hype απο νωρις για την ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΗ πατατα που θα βγαλουμε, μπας και πεισθει κανεις οτι ειναι καλο αλμπουμ και το αγορασει”. Eλπιζω να κανω λαθος.
Κατα τα αλλα το ξαναπα, 1 καλο κομματι θα εχει σιγουρα (αυτο με τον Jon8)).

Tracklist

01. The Great Pandemonium [feat. Björn “Speed” Strid]
02. If Tomorrow Came
03. Dear Editor
04. The Zodiac [feat. Jon Oliva]
05. Hunter’s Season
06. House On A Hill [feat. Simone Simons]
07. Necropolis
08. My Train Of Thoughts
09. Seal Of Woven Years
10. Poetry For The Poisoned
1 - Part I: Incubus
2 - Part II: So Long
3 - Part III: All Is Over
4 - Part IV: Dissection
11. Once Upon A Time

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 10 Σεπτεμβρίου

Αναμένουμε…

Άντε να βγει κιαυτό…:):!: