Katatonia

ποτε βγαζουν καινουριο αλμπουμ αυτοι?εχουν περασει 2+ χρονακια απο τοτε που βγαλαν το Night is the new day

λιγο πριν το καλοκαίρι…και θα βγει και dvd(Last Fair Day Gone Night), και το απο πάνω που ποσταρα…εχει πράμα

ωραιο το καινουργιο αλλα

[SIZE=“6”][FONT=“Arial Black”][B]BRAVE MURDER DAY[/B][/FONT][/SIZE]

:bow2::bow2::bow2:

Ναι ρε γαμώτο. Είναι τόσο κορυφαίος ο δίσκος που δυσκολεύομαι να ακούσω τα μετέπειτα των Katatonial

…τώρα νομίζω ότι οι Katatonia, έχουν κερδίσει την θέση των σημερινών Anathema, γιατί οι τελευταίοι έχουν αλλάξει ρότα
…από τους δίσκους ο πιο αγαπημένος είναι το Vina Emptiness
:):!:

Εδώ ρίχνουμε ψήφο στο Brave Murder Day. Οι επόμενοι δίσκοι τους ποτέ δε με κέρδισαν.

Αντιγράφω από «Ποιο τραγούδι λιώνετε αυτές τις ημέρες» κάτι που ήθελα να πω εδώ και καιρό:

Δεν τα κατάφεραν σε τίποτα άλλο τόσο καλά όσο στο Death/Doom. Και εμένα δεν με συγκίνησαν τόσο τα υπόλοιπα, αλλά έχουν αποκτήσει τέτοια δυναμική πλέον που σκέφτομαι πως κάνω κάτι λάθος. Γενικότερα ο μετέπειτα ήχος τους, ειδικά όταν κίνησαν προς προγκρέσιβ μονοπάτια, μου ακούγεται πολύ άδειος.

Ήσυχο κουπλέ με ξεψυχισμένα (αδιάφορα) φωνητικά, με συνοδεία μπάσου-ντραμς και ελαφριά περάσματα κιθάρας + Disortion και ξέσπασμα για πολύ χτύπημα στο ρεφρέν.

εχει κυκλοφορήσει λεει. αν το βρει κανείς…

[B]01. Dispossession
02. Chrome
03. We Must Bury You
04. Teargas
05. I Transpire
06. Tonight’s Music
07. Clean Today
08. The Future Of Speech
09. Passing Bird
10. Sweet Nurse
11. Don’t Tell A Soul[/B]
12. Brave
13. Nephilim
14. My Twin
15. I Break
16. Right Into The Bliss
17. The Promise Of Deceit
18. Wait Outside
19. The Longest Year
20. July
21. New Night
22. Dissolving Bonds
23. Forsaker

Aνέβηκε και η συνέντευξη που έκανα με τον Anders πριν μερικές μέρες, μιλήσαμε τόσο για το Dethroned & Uncrowned, αλλά και για το μέλλον της βιομηχανίας, τους Bloodbath και άλλα, μπορείτε να τη διαβάσατε [B]εδώ[/B].

υπάρχει εκει εξω. παραλίγο να βγω περπατώντας εκτός των ορίων της πόλης με τα ακουστικά στα αυτιά και την ψυχή στα χέρια…

Το cultομετρο της ποιησης μολις εσπασε!:stuck_out_tongue:

Και αυτό επανεκτελέσεις είναι;

ναι, αλλά λάιβ

:lol::lol::lol:
οντως αλλα το Live μας γαμησε

οχι.απλο live που παιζουν ολο το last fair dal gone down

Παντως για εμενα υπαρχουν μεχρι το Tonight’s Decision(η ψηφος μου πηγε στο Discouraged Ones γιατι παραειναι πολλες οι αναμνησεις με τη συντροφια του),απο εκει και περα δεν μπορεσα ποτε να χωνεψω την πορεια που ακολουθησαν και τελικα σταματησαν να με αφορουν σαν μπαντα.

Ημουν μεσα. :cry:
Περιμενουμε το DVD+CD επιτελους.

! ζήλια. θα βγει ποτέ αραγες? μόνο το βινύλιο υπάρχει

εχει βγει και η επανεκδοση του Viva Emptiness

επισης υπαρχει και αυτο το πακετακι

[B]https://www.burningshed.com/store/kscope/product/272/5024/[/B]

[I][COLOR="#FF0000"]Let’s stay here for a while
Is something gonna happen today?[/COLOR][/I]

Απόγευμα παρασκευής στο Λονδίνο για ένα ακουστικό live σε μία εκκλησία! H Union Chapel πέρα από χώρος λατρείας (και χώρος φαγητού για αστέγους της περιοχής) λειτουργεί και σαν ένα (εκπληκτικό) venue. Αναμενόμενο sold out λοιπόν και μου πήρε αρκετή ώρα από το να ξεκολήσω από τα βιτρό κτλ

Σερβίρουν και ζεστή σοκολάτα/καφέ (όχι αλκοολ όμως), πιάνουμε στασίδι (χα!) και στη σκηνή ανάμεσα στα κεριά οι αγαπημένοι Katatonia, ένα γκρουπ που παρακολουθώ από το 1996 (Brave Murder Day) και έχω δει άπειρες φορές από τότε (από τα πρώτα live στο Αn μέχρι το γεμάτο Gagarin κτλ) αλλά προχτές ήταν άλλη φάση?. Μόνο ανατριχίλες?.

[I][COLOR="#FF0000"]Be still for a moment
Everything depends upon you[/COLOR][/I]

Το σετλιστ ήταν πάνω κάτω βασισμένο στο Dethroned & Uncrowned αλλά για encore πετάξε εξτραδάκια (omerta, evidence) που δεν παίζανε στο τουρ (πρέπει να ήταν τελευταία βραδιά νομίζω) και κλείσιμο με guest την Silje Wergeland (των Gathering) στο The One You Are Looking for Is Not Here.

Βιντεάκι για την ιστορία (λογικά θα βγει dvd στο μέλλον) που δε πιάνει σωστά την ατμοσφαιρα αλλά τεσπα:
[B][U]teargas[/U][/B]

σε ενα μήνα απο τώρα.
έχουμε λιώσει τα mp3, άντε και το βίντεο

https://www.burningshed.com/store/peaceville/product/241/6004/