Katatonia

…μου πέσαν τα σάλια…άντε να βγει!!!:):!:

δάκρυα
[B] Last Fair Day Gone Night (product trailer) [/B]

*Wait Outside .χοχοχοχο

burn the bridges behind me
Can’t tell you the truth so I lie
I’m waving at someone behind you
I filter my eyes when I look at the sky

Time to lose
Tell them everything
Say I lost my light
Your word means everything
I cannot say it right
I withdraw
[B]Lost my everything[/B]
My vision is unclear

Wait for me outside
Will you [B]hold on[/B]
[SIZE=5]Can you[/SIZE] [B]hold on[/B]

Πολύ τα γουστάρω αυτά τα dvd που έχουν ντοκιμαντέρ για την ιστορία κάθε μπάντας. Ένα από τα καλύτερα ήταν αυτό το At the Gates, σχεδόν όλη η ιστορία του σουηδικού death είχε περάσει από τις 2 ώρες που διαρκούσε εκείνο το ντοκιμαντέρ στο dvd τους, όπως και η σειρά των dvd με την ιστορία των Maiden γαμάει. Εδώ βλέπω 2,5 ώρες διάρκεια + όλο το last fair deal… live (μάλλον το αγαπημένο μου άλμπουμ). Value for money!!

…και μένα μαρέσουν τα ντοκυματέρ στα dvds…απλά νομίζω ότι τα δυο Sodom με 3,5 ώρες το το καθένα, δείχνουν τον δρόμο…και των At The Gates ήταν πολύ καλό…και των Katatonia το περιμένω πολύ καλό…μαυτά τα ντοκυμαντέρ γνωρίζεις και ενδεχομένως συνδέεσαι με την κάθε μπάντα, οπότε αυτές οι κινήσεις είναι κάτι παραπάνω από θετικές:):!:

το July απο το dvd

Τέσσερα (;;:wink: χρόνια μετα το dead end kings. Έχοντας αποκοπεί τελείως από καινούργιες κυκλοφορίες ήταν κάτι που μου θύμησε τα φοιτητικά μου χρόνια που περίμενα νέα άλμπουμ. Κοινότυπο εξώφυλλο, αλλά δεν πειράζει. Ελπίζουμε το περιεχόμενο να μιλήσει ξανά στις ψυχές μας όπως έκανε αυτό
https://www.youtube.com/watch?v=ZXOjPvSizdY

The umbral machinery known as Katatonia is starting to make its first moves after an idle year of stillness. We will begin our return with a celebration of our album “Night is the New Day” which turns 10 years now in 2019.
Tweet

2 Likes

Ωραία νέα και μεγάλη ευκαιρία να τους δω για πρώτη φορά.

Φαντάζομαι θα παίξουν όλο το “Night is the new day”, ωραίος δίσκος αλλά σαν πρώρη φορά θα προτίμουσα να ακούσω ενα σετ λιστ πο “εφ’ όλης της ύλης”.

Από το φέισμπουκ τους: Νέος δίσκος μάλλον.

As we’re moving into the holidays and 2019 is about to close its chapter, we’d like to extend a thanks to everyone who supported us this year! On the live front, we saw the night come down over several cities as NITND celebrated its 10th anniversary. Another dear experience! Oh and for the record, that’s now our 4th album that we’ve played from start to finish, not bad right?

However, 2020 is the threshold to a new decade and will see us keepin’ busy for other reasons than paying tribute to our past. Actually, here’s a pic to give you a clue about what’s waiting on the other side… Will we see you there?

2 Likes

OUR NEW ALBUM “CITY BURIALS” is set to be released via Peaceville Records on 24th April 2020! Listen to first single “LACQUER” now.

3 Likes

Μεγάλε, τι Ulver καταστάσεις είναι αυτές…; Υπέροχο.

1 Like

Κακό ακόμα και για καινούριους κατατονια

Ενδιαφέρον το κομμάτι, αλλά θα περιμένουμε και το δίσκο γιατί πάντα οι Katatonia είναι λίγο απρόβλεπτοι.

Και οι αφορισμοί ξεκίνησαν!
Ωραίο τραγούδι, πανέμορφα φωνητικά. Δεν σημαίνει τίποτα για το άλμπουμ.
Περιμένω με αγωνία, νέοι Katatonia, αυτό μόνο με νοιάζει.

2 Likes

Οφφτόπικ, αλλά αγαπώ που οι Ulver έχουν γίνει το υπόδειγμά μας για το πως μία σκληρή μπάντα μπορεί να το γυρίσει σε “μαλακό” ή και ποπ ήχο με πολύ επιτυχημένο τρόπο. :heart_eyes:

4 Likes

Σιγά μη ξεκίνησαν τώρα οι αφορισμοί για κατατόνια. Τους έχω χάσει εδώ και Great Cold Distance. Θα βάλω να ακούσω κάθε δίσκο έστω μια φορά αλλά θεωρώ πως πλέον δε γράφουν καλά τραγούδια. Επίσης ξενερώνω απίστευτα τη φάση … μεγαλώσαμε και πλέον αυτά γουστάρουμε να παίζουμε… αλλά κάνουμε και μια επετειακή περιοδεία είτε για Last Fair είτε για Great Cold μπας και βγάλουμε κανα φράγκο

Όχι, δεν εννοούσα εσένα.

Πριν γράψω το ποστ, χάζευα αντιδράσεις στο Facebook και γελούσα με τις υπερβολές.

Στο δικό σου ποστ κατάλαβα ότι δεν τους ακολουθείς πια, σεβαστό.

Αλλά άλλοι που ακολουθούν και κράζουν από ένα τραγούδι μόνο, ε, έχει πλάκα.

Έτυχε να τους ακολουθώ από τις “γενναίες-δολοφονικές-μέρες” τους και ποτέ δεν με απογοήτευσαν. (μεγάλα κολλήματα μου, του τότε και τα πρότζκεκτ του Blakkheim : Diabolical Masquerade και Bewitched :grin:).

Το τραγούδι μου άρεσε πολύ και πέρα από τους Ulver, μου θύμισε και Lunatic Souls. Προσπαθώ να θυμηθώ αν έχω ακούσει την φωνή να “σηκώνεται” τόσο, όσο στο σε αυτό.

ΥΓ: Πάνω σε αυτό που έγραψε ο ακέφαλος παραπάνω, μακάρι και οι Anathema να ακολουθούσαν αυτόν τον δρόμο, γιατι πιστεύω θα τους πήγαινε πολύ. (Ο καθένας με τον πόνο του :yum:).

2 Likes

Τι λέει το City Burials εσείς κύριοι editors που το ακούσατε;

Ε, τώρα μην πούμε και πολλά πράγματα πριν ανεβάσουμε κείμενο :wink::wink:

Μπορώ πάντως να πω ότι θέλει τις ακροάσεις του. Πέραν αυτού, τα singles που βγήκαν δεν αποκαλύπτουν παρά μόνο λίγα πράγματα για τον δίσκο.

Κατά τ’ άλλα, ρίξε μια ματιά στα playlists μας που ανέβηκαν σήμερα και δες που το βάλαμε όσοι το έχουμε ακούσει! :upside_down_face::upside_down_face::upside_down_face:

3 Likes