Kawir, Acherontas, The One, Serpent Noir 29/03/2013 Κυτταρο

1993 - 2013… To Μetal Defiance fanzine και oι Kawir γιορταζουν τα 20 χρονια παρουσιας τους με ενα ιστορικο live!
Με headliners τους KAWIR που θα εμφανιστουν ζωντανα μετα απο 6 χρονια στην Ελλαδα και με special set list διαρκειας 2 ωρων, παρουσιαζοντας ολη την ιστορια τους και το τελευταιο τους υπερτατο δισκο ‘‘Ισοθεος’’!
Co - headliners oι ΑCHERONTAS , με 17 χρονια στην πλατη τους σε ενα μοναδικο ritual show, ειδικα για την συγκεκριμενη συναυλια!
Support oι THE ONE και οι SERPENT NOIR ( θα εμφανιστουν για πρωτη φορα live ) που θα ανοιξουν την μεγαλη γιορτη!

Oλες οι λεπτομερειες στο official event σε λιγες μερες!

Μια χαρα φαση, αλλα μονο σε εμενα κακοφαινονται τα 15 ευρω; Δεν μου αρεσει να γκρινιαζω (και ειδικα με Defiance συναυλια), αλλα δεν ξερω, μου εκατσε ασχημα…

Ως τοτε βλεπουμε.

Λαηβάρα!!

Μακάρι να παίξουν και από STUTTHOF οι αχέροντες :!:

And so it begins…

Σε Deja Vu βρίσκομαι;

Α, Stutthof η παλιά μπάντα των Acherontas. Έχουν μερικά “δυνατά” κομμάτια. Κρίμα που δεν θα παίξουν και Θεσσαλονίκη!

ΠΡΟΛΑΒΑ :!:

edit μουαχαχαχα

Μην το γαμάτε και κλειδωθεί και αυτό.

Ας μιλήσουμε για μουσική.
Ποιος ξέρει τι είναι το “ουάν φουτ μπλαστ”?

παίζουν και οι αχέρωτας!!!

Δεν έχω ακούσει νότα παιδιά. Είναι τεχνικές αυτές οι μπάντες όπως οι Deathspell Omega και οι Funeral Mist ή είναι για την πλέμπα του μπλακμεταλ;

Τεχνικές οι Deathspell και Funeral Mist??Μόνο οι Napalm Death είναι τεχνικοί…

Βαραει μπλαστιδια κανενας τους;

ναι, μπήκες τώρα στη wikipedia και είδες ότι οι Napalm Death ήταν οι πρώτοι που έκαναν μπλαστμπητς και μας το παίζεις έξυπνη…

Βρε που τα διάβασες αυτά??Εγώ για τεχνικούρα μίλησα. Μάθε λίγο πως παίζεται κάνα ριφφ και μετά έλα να μου το παίξεις μάγκας.

και τα μπλαστμπητ τεχνικούρα είναι. εγώ μπορεί να μην ξέρω από ριφφ αλλά ξέρω από ντραμ εντιτινγκ.

@norda Τι λες κουκλίτσα μου!!

@dmembra Άμα δεν κάτσεις πάνω από το ντραμ σετ και δεν τιμωρήσεις τα δέρματα, αρχίδια ξέρεις.

Το χετε γαμήσει τελείως και αύριο το πρωί τα KAWIR θρεντς θα έχουν γίνει τρία.

Μικρές εστίες ανομίας μέσα στο καθεστωτικό φόρουμ :’)

στο τελος θα κλειδωθει ολο το φορουμ μονο και μονο απο αυτο το λαιβ. καλα ολα οσα λετε, αλλα εγω γελαω με τα φλοκια στο κεντρο της αφισας.

Ελα να γουσταρουμεεεεε… αυτα ειναι live!!! και η τιμη μια χαρα ειναι!!!