Kawir, Acherontas, The One, Serpent Noir 29/03/2013 Κυτταρο

Τι είναι το “απίστευτα αντεργκράου πράμα”?

Αν βαλω καμια φωτογραφια με προβατα μετα θα μαι ο κακος. ;p

Το πολύ πολύ νάσαι ο Κάκος:

[SPOILER][/SPOILER]

Γαμώ τα βράδια το Παρασκευιάτικο το προηγούμενο:
[B]Serpent Noir:[/B] Εξαιρετικό Black metal ιδιαίτερο στον ήχο του μου φερε Νορβηγική σκηνή στο μυαλό αλλά και επιρροές που εγώ με τη μικρή μου εμπειρία στο είδος (σε σχέση με τις εγκυκλοπαίδειες τύπου Prosatanic, Plunderer, ChrisP) πιθανότατα δε μπορώ να εντοπίσω. Πάντως το Midnight Conscio τραγουδάρα από τις λίγες και respect στον frontman που κρατούσε merchandise :wink:.
[B]The One:[/B] Τους έμαθα στη συλλογή Razorchristfukk του Bowel Of Noise. Τους είδα live πρώτη φορά εκείνη την ημέρα. Έμεινα μαλάκας από τα πλέον χαοτικά Black metal συγκροτήματα που έχω δει live και ο frontman απλά θεός! :smiley: Αν δε μικροφώνιζε και η κιθάρα στο τέλος δε θα ταν τόσο κουλό το φινάλε.
[B]Acherontas:[/B] Το ritual μέρος με τα θυμιατά και τα κεριά κορυφαίο :smiley: (πρώτη φορά έβλεπα Acherontas). Τα κομμάτια τα δικά τους υπέροχα με πρώτη και καλύτερη τη τραγουδάρα Legacy Of Tiamat και φυσικά από Stutthof (από τα πιο αμφιλεγόμενα ονόματα στο Black σίγουρα) τα απίστευτα The Horned Moon (Κερασφόρος Σελήνη, από τα αγαπημένα μου Black metal riffs με αρπαξε και με κοπάνησε κάτω) και Wampyric Metamorphosis. Τους καταχάρηκα κι ας μην σκάμπαζα πολλά. Και τέλος…
[B]Kawir:[/B] 20 χρόνια ελληνικού Black metal, 20 χρόνια εξύμνησης της αρχαίας Ελλάδας πέρασαν από μπροστά μας μέσα σε 2 ώρες. Είχαν τρελά κέφια οι Kawir ειδικά ο frontman είναι απλά από τους καλύτερους που έχω δεί live, χώρια που η προφορά του είναι πεντακάθαρη και σε αρχαία ελληνικά κιόλας!!! Isotheos, Hymn To Apollo, Hymn To Winds (το λατρεύω), Ophiolatreia (:D) και πολλά άλλα που μου διαφεύγουν με καλεσμένους στα 3 τελευταία τον Acheronta και τον τραγουδιστή από Chaosbaphomet να τα δίνουν όλα! :slight_smile: Αξιοι συγχαρητηρίων :metal:

Cheers σε Almighty C, ChrisP που είδα έξω από το χώρο :slight_smile:

Βρηκα 4 ατομα εξω αλλα δεν εγινε κατι… ο καθενας με την παρεα του.

Γενικα το λαιβ εσπειρε… πολυ καλο. Πραγματικα respect σε ολες τις μπαντες!!Κουραση βεβαια λογω ορθοστασιας!

Ελπιζουμε μια δυο φορες το χρονο να εχουμε τετοια σκηνικα!!!