Khirki

Δίνω τέλος στην έλλειψη νήματος για τη μπαντάρα (βέβαια στο νήμα της Κτηνωδίας κάτι κάναμε)

Μετα τις 3 πρώτες ακροάσεις του νέου πονήματος δηλώνω με παρρησία και στόμφο πως γαμεί και αυτό.

Standout tracks ως τώρα: Featherless, Συμπληγάδες και Hecate (τι γίνεται εκει προς το τελος :grey_exclamation: )

2 Likes

Τι παίζουν;

1 Like

Εγω θα το ελεγα ενα μιγμα 00s-10s metal (φερνουν στο νου Mastodon, Baroness και αλλους σχετικα προσφατους ηρωες ενιοτε) με μια γερη δοση heavy rock, λιγο progmetal, ουκ ολιγη παραδοσιακη ελληνικη μουσικη και με καποιο μυστηριο τροπο ολα αυτα ταιριαζουν τελεια.

1 Like

φασαιοι?

ναι

5 Likes

Με μια πρώτη ακρόαση να πω ότι σε τούτο εδώ έχουν ξεσηκώσει σε σημεία ό,τι καλύτερο από τη μουσική μας παράδοση.

Εδώ θα διαφωνήσω, διότι όταν λέμε με στόμφο, εννοούμε πως:

ΓΑΜΕΙ & ΔΕΡΝΕΙ!!!

Τι γίνεται με τις “Συμπληγάδες”, ρε; Είχαν προειδοποιήσει οι άλλοι, αλλά τέτοια τελειότητα δεν την περίμενα.

Καρφωτή πεντάδα, λέμε.

2 Likes

Ακριβέστατο

Mastodon-meets-Socrates είναι ένα καλό στίγμα που θα μπορούσε να δοθεί

Όπως και για τους κάπως παλιότερους Stonebringer, αυτή τη φανταστική μπάντα που τόσο άδικα αγνοήθηκε

3 Likes

ρε μλκ @GRACCHUS_BABEUF , μια φάση δεν τους ακούγαμε αυτούς σπίτι σου ή λάθος/άλλους θυμάμαι;

1 Like

Δεν θυμάσαι λάθος, αυτούς ακούγαμε

1 Like

όλε, στηρίζω χωρίς να έχω ακούσει το καινούριο λοιπόν - άντε μπας και ακούσω και κάτι άλλο πλην BoC το σκ λοιπόν

1 Like

Τους Stonebringer ακούγαμε ε, όχι τους Khirki :stuck_out_tongue:

Τότε παίζει να μην είχανε καν ξεπεταχτεί

1 Like

οκ, αν λοιπόν είναι στα χνάρια των Stonebringer, θα επιμείνω στην πρόθεση κ θα τσεκάρω σκ

1 Like

Πρέπει να τσεκάρουν αμφότερους όλοι όσοι δεν το έχουν κάνει ακόμα

1 Like

Ευχαριστούμε που μας εμπιστεύεσαι (not), αγαπητέ, εμένα και τον Λάτσο.

Θα τα πούμε την Κυριακή…

1 Like

Kokkalis Oh Snap GIF - Kokkalis Oh Snap GIFs

Εμένα με ακούει (σε αυτά) 20+ χρόνια ρε μπαγάσα

1 Like

Ja, aber Ich bin der Kommissar, mein Freund.

2 Likes

Νιχτ σπρέχεν ναχ μίαρ ιμ ντόιτς, κατεργάρεν

3 Likes

Ελάτε, πείτε όλοι αυτό που σκέφτεστε, ότι οι Khirki πάνε καρφωτοί να γίνουν οι νέοι VIC…

3 Likes

Εγώ θα πω μακάρι, άλλοι δεν ξέρω πώς θα το έβλεπαν κάτι τέτοιο