Kickback - 26 οκτωβρη

ο αγόρος πέφτει μόνο πάνο :stuck_out_tongue:

και μην λέτε βλακείες για τις “ψηλές” , ήταν πιο συγκρατημένοι από ότι μπορούσαμε να φανταστούμε . η κλωτσιά πάλι καλά που ήταν μόνο μια . :stuck_out_tongue:

Χα! Περαστικά σου κι εσένα.

Εν τω μεταξύ, μιας και έχω πωρωθεί τώρα και βλέπω τα βίντεο του τύπου (τα οποία γαμάνε!), πρόσεξα ότι ο αφάνας έφαγε 2 κλωτσιές από τον μπασίστα: www.youtube.com/watch?v=n2T_SN-axuo
Μία στην αρχή και άλλη μία στο 3.28 (η δεύτερη είναι η καλή).

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

γελαω με αντιδραση ζαμπονιασμενου αφανα μετα την κλωτσα

πάντως κάτι τέτοια τυπάκια είναι ενοχλητικά. μ εκνευρίζει απλά και μόνο η παρουσία τους.

Ο μπασσίστας πάντως που ήταν και στο merch φάνηκε γαμώ. Παίζει κι αυτός στους diapsiquir από κάτι λάιβ βίντεο που είδα.

Τι λαιβάρα θεεεεεεεεε, θελω πάλι

…εεε ναι. Κάπως υπερβολικός ήταν στο mosh-something του :stuck_out_tongue: :lol:
[B]Αλλά κλωτσιά;[/B][I] Φαντάσου και να’παιζε κάτι χειρότερο…[/I]:roll:

[I](πάντως σε κάποια φάση πήγα πίσω για νερά και δεν είδα να παίχτηκε κάτι άλλο…)[/I]

Ρε για πείτε για Eden Demise.
Μόνο εγώ ήθελα να τους ρίξω ροχάλες;

Άρα Ντίνο φαντάζομαι αν τη σπάω - για παράδειγμα - στον μπασίστα σας να προσέχω μη φάω κι εγώ καμιά κλοτσιά στο επόμενο λάιβ…Και φαντάζομαι θα έχω κάθε λόγο μιας και “ειμαι εκνευριστικός”… Και να πω κι ευχαριστώ που ήταν μόνο μία κιόλας… Μάλιστα…

Προφανώς δεν είναι προσωπική επίθεση έτσι :wink:

μουσικά γαμήσανε και είναι respect για αυτό που είναι.
μουσικά.

όσο για τα άλλα…
σεξιστές, μισογύνηδες, macho, βία χωρίς λόγο, negative θέατρο.
κόσμος ζόμπι, είχε να πατήσει σε hardcore συναυλία 5-10 χρόνια.

όσο για τις κλωτσιές, έχε χάρη που αυτοί που τις φάγανε γούσταραν κιόλας.
αλλιώς ακόμα θα έτρεχαν στην πλατεία οι Γάλλοι οι μάγκες.

ο μπασσίστας μας και ο μπασσίστας σας δε θα μοίραζαν ποτέ κλωτσιές σε κάποιον άνθρωπο και αυτή είναι η διαφορά μεταξύ των μπαντών. ένα attitude που σέβεται ο καθένας τον άλλο αλλά και τον εαυτό του και το οποιο προφανως δεν εχουν οι κικμπακ. Ευτυχώς ηλίθιος δεν είμαι και ξέρω να κάνω τέτοιους διαχωρισμούς μεταξύ των μπαντών που γουστάρω. Γι αυτό οι catharsis είναι catharsis και γι’ αυτό οι kickback είναι Kickback.

Μη πιάνεστε από λέξεις

Όχι βέβαια δεν είσαι ηλίθιος και γι’αυτό το συζητάμε… Αυτά που λες περί σεβασμού και με τα οποία ως γνωστόν συμφωνώ είναι το εκ διαμέτρου αντίθετο της συμπεριφοράς των Kickback. Κάπου δε συμβαδίζουν. That’s all. :wink:

Εννοείται ότι συζητάμε,

αλλά εσύ δηλαδή δεν έχεις πει ποτέ για παράδειγμα πάνω στον λόγο σου: ποοο ο τυπος είναι για τρελα μπουκετα? Εγω πολλές φορές.

Θελω να πω πως κάπως έτσι το ειπαμε για τον τυπακο που την εφαγε

Όσο για τους Kickback, αυτό που σου είπα, γνωρίζω για το γενικό attitude τους και από τους ίδιους αλλά και από τα sideprojects τους, και αυτό τους φέρνει σε πολύ κατώτερη θέση από τις πραγματικά σωστές μπάντες που γουστάρω. ΠΑρ’ όλα αυτα οι kickback με τον τρόπο που έπαιξαν την παρασκευή μου προσέφεραν κάτι που χρόνια είχα να δω σε αυτή την φάση, γι αυτό και επέλεξα ασυζητητί να πάω στο λάιβ τους. όπως και εσύ άλλωστε, φαντάζομαι…

Ντάξει για έναν τύπο που δε τον ενόχλησε και καθόλου απλά επειδή του την έσπασε (?) η φάτσα του;…όχι δε το λέω. Αν κάποιος φέρεται ενοχλητικά τότε προφανώς θα το πω αλλά απέχει πολύ από το να το κάνω κιόλας. Και για να το πάμε και ένα βήμα παραπέρα κι εμένα μου την έσπασε ο κιθαρίστας Municipal Waste στο πρώτο live αλλά δεν ψήθηκα που τον σαπάκιασαν. Γενικά ξέρεις πολύ καλά ότι δεν είναι αυτή η νοοτροπία hardcore.

Εγώ πήγα Kickback γιατί τους γουστάρω σαν μπάντα (προφανώς αλλιώς δε θα πήγαινα) αλλά όχι και να φάω κλοτσιές και ροχάλες και να λέω “έ ντάξει οι Kickback είναι τους ξέρεις”( αλήθεια είδε κανείς τον ψηλό που πήγε να φτύσει κάτω τον κόσμο και καταλάθος έφτυσε το κεφάλι του; Πόσο αμήχανος φάνηκε καπάκι και του έφυγε η negativeίλα που προσπαθούσε να τινάξει τη χλέπα lol). Γίνεται να είσαι dark και negative χωρίς να είσαι μαλάκας (βλ.I want you dead για παράδειγμα που δεν έχει πολλά πολλά αλλά πάντα με σεβασμό). Επίσης μου φάνηκε τρελά υποκριτικό που στο merch πριν το live ήταν όλοι τόσο cool και τραγουδιστής χαμογέλαγε κιόλας και μετά ανέβηκαν και ήταν άλλοι άνθρωποι. wtf… Εντάξει προφανώς είναι απόψεις αυτές αλλά να ακουστεί κι ένας αντίλογος :wink:

ρεεε μαρκ ξεκολλα το παραδειγμα που σου πα δεν το ανεφερα για να δικαιολογησω τον μπασσιστα (αδικαιολογητος ειναι). Το ειπα για να δικαιολογησω την παρτυ μας που ειπαμε: α του αξιζε του τυπου, ηταν εκενευριστικος, μπλα μπλα. Ημαρτον δηλαδη. Δεν ημουν και δεν εγινα ξαφνικα τετοιο τυπακι.

Για τους ιδιους ακριβώς λογους που πηγες κι εσυ στο λαιβ πηγα κι εγω. Σε θεμα attitude δεν περιμένα να γίνουν αγγελάκια ξαφνικά ούτε να μη το παίξουν αρχιδάτοι, όπως και δεν περιμενα να ναι τοσο καλοι στο σοου που εκαναν. Αυτα

ρε ναι ξεκόλλα δε σου είπα ότι είσαι μαλάκας χααχχααχ…Με ρώτησες αν θα το έλεγα και σου είπα όχι.

Πολύ καλή μπάντα (αν και πήρε δυο-τρία κομμάτια να φτιάξει ο ήχος) αλλά το attitude εμένα - προσωπικά τους έριξε πολύ στα μάτια μου.

Κάνοντας ‘πλάτες’ σε τέτοιου είδους νοοτροπίες, έτσι συνεχίζουν να συντηρούνται.
Ούτε για πλάκα αυτά.
Ας σταματήσουμε επιτέλους να θεοποιούμε την κάθε μπάντα και να δίνουμε άλλοθι
στις μαλακισμένες αντιλήψεις τους.
Αν παίζανε αλλού κάποιοι που τους δικαιολόγησαν θα ήταν από τους πρώτους που θα τους έκραζαν.
Δεν είναι δυο μέτρα και δυο σταθμά.
Ας κάνουμε πράξη αυτά που λέμε σε κάθε έκφανση της ζωής μας και κατ’επέκταση
σε κάθε τρόπο διασκέδασης.

Ωραία παίξανε, γαμώ.
Για άνδρες μόνο.
Πάμε παρακάτω τώρα.

τοτε γιατί πήγαμε ρε παιδιά? Αν θέλαμε όντως να τα κάνουμε πράξη αυτά ε δε θα πηγαιναμε. Προσωπικα δεν έπεσα από τα σύννεφα όπως είπα. Δεν περιμενα ότι θα σκασουν και θα ναι αγγελουδια. Εκει ημασταν ομως όλοι όσοι μιλάμε εδώ μέσα.

Ενιγουει.

Γιατί δε περίμενα να είναι ΤΟΣΟ μαλάκες…γι’αυτό :slight_smile:

Ναι αλλά δεν τους κράξαμε όλοι.
Ίσα ίσα δικαιολογήσαμε την συμπεριφορά τους, πριν κράξει ο πρώτος εδώ μέσα.
Τεσπα.
Ο καθένας πήγε για δικούς του λόγους.
Εγώ μόνο για να στηρίξω το attitude των Kickback δεν πήγα πάντως.
Όσο και αν με την παρουσία μου το ‘στήριξα’ δυστυχώς.
Anyway, τα λέμε από κοντά τα υπόλοιπα.
Καλημέρα!

Κάποιες φορές η παρουσία κάποιου δεν χρειάζεται να είναι και μια δήλωση…
και νομίζω ότι το θέμα όλων δεν είναι η ιδεολογική αναπηρία των Kickback , αλλά το ότι διαμέσου αυτής έβγαλαν ένα τρομερό σε ενέργεια show*. Αν το συζητάμε σε αυτό το επίπεδο (του τι είδαμε) , εκεί τελειώνει η ιστορία , είναι ότι καλύτερο έχει υπάρξει live. Αν συζητήσουμε την ιστορία των Kickback ιδεολογικά , θα βρούμε πολλά μαύρα σημεία για τα οποία το 90+ % των παρευρισκόμενων δεν θα πρεπε να πάει.

  • επίσης είναι τουλάχιστον αστείο να θεωρείται θεατράκι η όλη συμπεριφορά τους. επειδή έχει τύχει να γνωρίσω και προσωπικά από αρκετά παλιότερα κάποιους , είναι πολύ χειρότεροι από ότι φάνηκε στο live. αυτά .

Ε καλά έχουμε δει και πολύ καλύτερους μη τρελαθούμε…(υποκειμενικό full).
Το ότι είναι πολύ χειρότεροι από ότι φάνηκε είναι επιχείρημα;…Κι εγώ απλά λέω ότι αυτό το πράγμα που υπήρχε πάνω στη σκηνή το “παρανοϊκό”, το “σκληρό” κλπ δεν έχει καμία σχέση με αυτό που δείχνανε πριν στο merch. Ε τι σόι μισάνθρωπος είσαι τότε; lol
Χωρίς υπερανάλυση απλά εμένα η συμπεριφορά τους με προσέβαλε. Να μη το πω;