King Crimson

Μια προταση και εφυγα:Γιατι δεν το κανεις και δημοψηφισμα να ειναι πιο ενδιαφερον?Εφυγα.

Αντικειμενικά, το πρώτο τους, θεωρείται και μάλλον είναι το καλύτερό τους, αλλά μ’αρεσε Το Larks’ tongues in aspic περισσότερο.To Easy Money είναι απ’τα αγαπημένα μου κομμάτια.

ψηφιζω το πρωτο.

Όλα μέχρι το Red.

ΟΛΑ! :smiley:

ναι ναι τα εχω λιωσει ολα κ μαρεσουν ολα παρα πολυ.
δεν μπορω να ξεχωρισω δισκο αλλα εποχη η οποια ειναι larks μεχρι red
τα studio album ειναι πολυ λιγα για να μπορεσουν να δειξουν πως παιζανε εκεινη την εποχη. ψαξτε bootlegs κ θα ακουστετε απιστευτα πραγματα! :wink:

με γκαβλωνει ομως τρελα κ το discipline

καλα σταματω γιατι θα μπορω να γραφω για μερες…

Ψήφισα το In the Wake of Poseidon, πρώτον γιατί είναι δισκάρα, δεύτερο γιατί είναι το πρώτο τους άλμπουμ που άκουσα και τρίτον λόγω του στοιχειωμένου The Devil’s Triangle.

(αν και δε το θεωρώ το “καλύτερο”, απλά αυτό που προτιμώ, σ’ αυτή τη φάση τουλάχιστον)

απο αυτα που εχω ακουσει (δεν τα εχω λιωσει ολα ακομη:$) μαλλον το red.
…μαλλον ισοπαλια με το the wake of poseidon

ποσο πολυ αγαπαω την περιοδο 81-84 :slight_smile:

και αυτο to live dvd τους ‘neal and jack and me’ …τι παιζει ο πουστης ο brufford παναθεμα τον 8O8O8O

τεραστιοι μουσικοι…

Beathreeofaperfectpairediscipline

δεν μπορω να τα χωρισω παναθεμα τα

Μέγιστη περίοδος, αν και στην σκιά των 70ς αριστουργημάτων. Παρόλο όμως που μπαίνουν στο 80ς κλίμα, δεν το κάνουν άρπα κόλα.

Και rythm section Levin-Brufford όλα τα λεφτά και τα κοσμήματα μαζί…

βρες το dvd που εγραψα κ πες μου αν εμεινες με το στομα ανοιχτο οταν ο brufford παιζει

δεν λεω αλλα δες το :stuck_out_tongue:

Το χω δει και ευτυχώς δεν τυχαίνει να είμαι drummer. :stuck_out_tongue:

πες μου τοτε

στο σημειο που παιζει τα ντραμς στον τοιχο δεν εμεινες λιγο μαλακας ?

του στυλ τι παιζει τωρα ρε ???

οχι πεσ μου , δεν ???

ολα, απο το πρωτο μεχρι και το τελευταιο, ποστ-ποταμο αποθεωσης για καθε αλμπουμ ξεχωριστα λεητερ…

Πω ναι ρε!!!
Έχεις κανα tube link πρόχειρο? Μην ανοίγω το άλλο το pc βραδιάτικα

αυτο μονο βρηκα


http://www.youtube.com/watch?v=7MEZ55EQOcE

παρε τον καμενο τον belew τι κανει στα 7.50 :lol::lol::lol:

levin/brufford rhythm section παπαδες

παλικαρια !!!

παρε και ενα καμμενο-ασχετο ινφο

ο τιτλος thela hun jingeet ειναι αναγραμματισμος του στιχου heat in the jungle που ακουγεται και μεσα στο κομματι

Δεν μπορούσα να μην ψηφίσω το court… Ο πρώτος δίσκος τους που άκουσα κι ακόμα δεν μπορώ να τον συνειδητοποιήσω σε όλες τις εκφάνσεις του… Προσπαθώ να φανταστώ πως θα ένιωσε αυτός που πριν 40 χρόνια έβαλε να το ακούσει.
Με κάνει να αναρωτιέμαι: ΤΙ ΕΠΙΝΕ Ο FRIPP? δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο τρόπο που να έκανε τον τύπο να γράφει μόνο αριστουργήματα…

Είναι ιδέα μου ή για να ακούσουμε percussions να βαράνε όπως στο one more red nightmare έπρεπε να φτάσουμε στο trip-hop?

αχαχαχα…Μόλις με αποκάλεσαι κάποιος απολίτιστο επειδή του είπα οτι η διασκευή(sampling στην ουσία) του kanye west στο 21 century schizoid man οτι είναι κακή και δεν τιμάει καθόλου το κομμάτι…

Τελικα οι Αμερικάνοι είναι μαλάκες!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Starless And Bible Black

αν μιλάγαμε για κυκλοφορίες γενικά θα ψήφιζα χωρίς δισταγμό το box set Great Deceiver

Poseidon και εγώ γιατί επίσης ηταν το πρώτο που έπεσε στα χέρια μου…