KISS Greek Tribute Album

Το παραπάνω blog αναφέρει λεπτομέρειες και ανανεώνεται τακτικά για όλους τους ενδιαφερόμενους.

Μπορεί να μεταφερθεί παρακαλώ στις νέες κυκλοφορίες? Γιατί Ε Ρ Χ Ε Τ Α Ι (είναι στο στάδιο παραγωγής στο εργοστάσιο)!!!

Έτοιμο! Τα παρέλαβα σήμερα!
Την ερχόμενη Τρίτη ή Τετάρτη με το Rock Hard στην Αθήνα (σε περιορισμένα αντίτυπα). Προλάβετε, προλάβετε!!! 8) 8) Διπλό είναι ,έτσι???

ατιμε drifter απο το κιςς greek army δεν εισαι?ειχες ερθει στο παρτυ στο revenge?εγω ειχα παει στο αλλο που ειχε γινει πιο πριν.εισαι διασημος κισσας παντως.

Μας βγήκε η Παναγία για να γίνει αυτό που βλέπεις στη φωτο. 21 διαφορετικές μπάντες και εγώ να κρατάω τα χαλινάρια…φαντάζεσαι, έτσι???
Είμαι διάσημος ε? Ξέρω, έχω ακούσει άπειρα μπινελίκια από κάποιους που ήταν στο πάρτυ που πήγες, αλλά δεν πειράζει. Στο Revenge κάναμε τρομερό πάρτυ, ναι ήταν σούπερ. Και ήταν Πέμπτη και γέμισε το μαγαζί. Αν ήταν Παρασκευή, ακόμα θα τους μαζεύαμε.
Παρακαλώ, οι όποιες κριτικές γίνουν να είναι στυγνές. Ευχαριστούμε εκ των προτέρων (εκ μέρους όσων συνέβαλλαν).

αυτα ειναι.στο διαταυτα τωρα το περιοδικο με το σιντι θα κυκλοφορησει σε καμια εβδομαδα περιπου?και απο τιμη κανα δεκαρικο θα παει το πακετο περιοδικο cd?

Τρίτη ή Τετάρτη μου έχουν πει.
Δεν θα υπάρχει επιβάρυνση στην τιμή για το cd αυτό. :!: :!: :!:

Μια λογικη εξηγηση γιατι εγω που ειμαι εκτος Αθηνων θα το παρω δυο μηνες μετα.

παω να κατασκηνωσω εξω απο το περιπτερο.καλη φαση.το καλυτερο δωρο για καλοκαιρι.και ασε τους αλλους να την βγαζουνε με μια αφισσα.χαχαχαχαα.

Όσοι είναι εκτός Αθηνών, καλά θα κάνουν να βάλουν κάποιον από εδώ να τους το πάρει τώρα, γιατί δεν ξέρω αν θα περισσέψει και τίποτα μετά.
Είναι ήδη συλλεκτικό και οι KISS fans από το εξωτερικό με έχουν πρήξει, αλλά δεν…

Αναφέρω τα κομμάτια και τις μπάντες που συμμετέχουν:

1. Creatures Of The Night by DELIVERS
  2. Calling Dr. Love by PREJUDICE REBORN
  3. Love Gun by the IVORY TOWER
  4. I Am A Legend Tonight by LUV SUX
  5. Black Diamond by CROSSWINDS
  6. I Love It Loud by ROXY BITCH
  7. C’mon And Love Me by LIVESTOCK
  8. I Was Made For Lovin’ You by GALLIARD feat. Lonely Jove
  9. Hide Your Heart by 4BITTEN
  10. The Oath by METALMORFOSIS
  11. Strutter by SSIK
  12. Detroit Rock City by M/M & C.
  13. Beth by JULIAN’S LULLABY
  14. Tears Are Falling by CAIN
  15. Deuce by SINNIS’ BLUES BAND
  16. God Of Thunder by WC
  17. Nothin’ To Lose by WILD MACHINE
  18. Psycho Circus by SPIRAL ZEUS
  19. Forever by BLIND SHOT
  20. Who Wants To Be Lonely by REVERSE SPLIT
  21. Gimme More by MARAUDER

Συνολικά, είχαν δηλώσει ενδιαφέρον περί τις 40 μπάντες. Τις ευχαριστούμε όλες!

Ωραια και για να κανω το επικαιρο ερωτημα: γιατι ρε παιδια δεν φροντισατε ωστε να τυπωθουν περισσοτερα αντιτυπα του αλμπουμ???

Την περίμενα αυτή την ερώτηση.
Η απάντηση είναι ότι η παραγωγή ήταν ακριβή και το διαθέσιμο ποσό συγκεκριμένο.

Τι να πω, κριμα ρε παιδια αφου εχει τοσο πολυ ζητηση να μην προσπαθησετε για εξτρα πορους που θα εκαναν δυνατη την παραγωγη περισσοτερων αντιτυπων.

Η πρήνιουμ δισκογραφία έχει δικαίως κατηγορηθεί για πολλά δεινά της δισκογραφίας, αλλά τέτοιες κινήσεις θαρρώ ότι είναι πολύ σπουδαίες και αξίζουν.:wink:
Όταν λέμε περιορισμένα μιλάμε μόνο για κεντρικά περίπτερα στην Ομόνια; Το Rock City θα πάρει αντίτυπα;

Ξέρεις, δεν είναι και τόσο εύκολο πράγμα οι “πόροι” τη σήμερον ημέρα στη χώρα μας. Οι περικοπές γενικά είναι τεράστιες παντού.

Η διανομή θα γίνει, από όσο ξέρω, σε κεντρικά σημεία Αθήνας και Πειραιά. Θα έχω νεότερα να ενημερώσω πιο έγκυρα και έγκαιρα.

Από όσο έμαθα, στο No Remorse και στο Rock City θα διατίθεται. Όταν μάθω πιο σίγουρα, θα πω. Τετάρτη μάλλον η ημέρα κυκλοφορίας.

Πέμπτη…8)

Ok, κυκλοφόρησε. Κρέμεται στα περίπτερα από σήμερα.

Θέλω κι από αυτό το βήμα, να ευχαριστήσω όλους όσους συνέβαλλαν και κουράστηκαν για αυτό το 2πλο cd. Μιλάω για τους χορηγούς που χρηματοδότησαν (IEK ΔΟΜΗ, Wizard rock club, Lazy live club), το Rock Hard που ανέλαβε τη διανομή (όσα cd κι αν βγάλεις, αν δεν έχεις διανομή, θα τα έχεις σε μία αποθήκη να τα κοιτάς), καθώς και όλες τις μπάντες που τελικά έπαιξαν, αλλά και αυτές που έδειξαν ενδιαφέρον.

Ελπίζω προσωπικά, να γίνουν παρόμοιες προσπάθειες και για άλλα συγκροτήματα.

Από την ιδέα μέχρι την πραγμάτωση πέρασαν περίπου[SIZE=“5”] 8[/SIZE] μήνες.[SIZE=“5”] 21[/SIZE] μπάντες…

Οι κριτικές σας εδώ…

4,5 ευρο το πηρα και περιμενα 6.ωραια δουλεια, καλη παραγωγη ,καλη ιδεα,καλο μπουκλετ.δεν νομιζω οτι μπορεις να βρεις κατι να κακοχαρακτηρισεις.μπηκε ηδη στην συλλογη μου.

ΥΓ1 οι αλλοι ουτε αφισσα δεν βαλανε.ουυυ ρε.
ΥΓ2 ολα τα λεφτα ειναι το αφιερωμα.για να το διαβασεις θες 5 μερες.συγκινιτικη προσπαθεια.θελει πολλα κιλα αντερα και μερακι για να κατσεις να συλεξεις τοσες πληροφοριες.