KoRn

cold το καλύτερο μέχρι στιγμής κατά την γνώμη μου…

1 Like

Χωρίς να είναι κάτι εξαιρετικό, το can you hear me είναι ωραίο κομμάτι και έχει ιδανική διάρκεια.
Το Cold, πιο κλασσικό Korn, καλό, αλλά μετριούλι ρεφραιν.

Αυτό που μου έχει κάνει εντύπωση, είναι η πιο οργανική, πιο φυσική παραγωγή μέχρι στιγμής (παρόλο που είναι youtube). Eιδικά σε σχέση με τα 2 προηγούμενα, η διαφορά είναι χαώδης.

1 Like

Δυστυχώς για άλλη μια φορά… pass

Τόσο μέτριο;

Δεν ξεχώρισε κανένα τραγούδι… 13 δίσκους μετά ακούω τα ίδια και τα ίδια…

Ανέβηκε η κριτική του R! στο νέο άλμπουμ των Korn. Πολύ κατατοπιστική θα έλεγα.

Τώρα να πω και λίγο την προσωπική μου άποψη. Θεωρώ ότι ο δίσκος έχει 2 φανταστικές κομματάρες. Το Idiosyncracy και το The Darkness is Revealing.

Από κει και πέρα έχει 2-3 ακόμα καλά τραγούδια και κάποιες σκόρπιες καλές στιγμές. Βέβαια έχει και fillers και κάποια αδιάφορα τραγούδια. Συνολικά όμως είναι ωραίος δίσκος.

Δεν φτάνει τα επίπεδα του προηγούμενου υπεργαμάτου δίσκου.

Αυτό.

Ναι, όχι δεν μου λέει κάτι ο δίσκος δυστυχώς…:disappointed:

ο προηγουμενος σου αρεσε ;

Στην αρχή ναι, αλλά σε βάθος χρόνου ούτε αυτός έμεινε ψηλά στη λίστα δυστυχώς…

ολοκληρος δισκος των Korn και να μου αρεσει … εχουν περασει πολλα χρονια.

εχουν ομως κομματια που τα ακουω πολυ ευχαριστα.

1 Like

Το αυτό!

Χρόνια πολλά στον Jonathan Davis! :birthday:

3 Likes

Χρόνια πολλά στον παιχταρά.

1 Like

Χρόνια πολλά στον Head

3 Likes

Χρόνια πολλά στον παιχταρά!

2 Likes

Πολύ ενδιαφέρον άρθρο

2 Likes

Εξαιρετικά ενδιαφέρον θα έλεγα κι εγώ… Και σε προσγειώνει στη σκληρή πραγματικότητα εάν είσαι λίγο ρομαντικός με την μουσική όπως είμαι εγώ

1 Like

Πιστευω οτι ειναι και λιγο υπερβολικο, να πω την αληθεια μου. Οχι οτι δεν εχουν βαση αυτα που λεει, αλλα αν τα μελη καταληγουν να μιλανε μεσω του management και οχι απ’ ευθειας μεταξυ τους (ενω γνωριζονται δεκαετιες, ετσι;), δεν ειμαι βεβαιος οτι αυτο ειναι επειδη τους εχει αναγκασει το management να το κανουν. Προφανως εχουν και κακες σχεσεις μεταξυ τους.

2 Likes