Kreator - Hordes Of Chaos [out January 2009]

Όπως πολύ πιθανόν να γνωρίζετε το νέο (δωδέκατο) full length studio άλμπουμ των Kreator θα κυκλοφορήσει τον Ιανουάριο. Έχουν ήδη μπει στο στούντιο και σύμφωνα με τις πληροφορίες που έχουν ανακοινώσει θα είναι ένα thrash πανδαιμόνιο. Aξιόλογο είναι το γεγονός ότι θα ηχογραφηθεί live.
Λέγεται ότι ένας πιθανός τίτλος είναι το “War Curse” αλλά δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημο προς το παρόν. Βασικά μακάρι να μην είναι αυτός ο τίτλος του άλμπουμ γιατί δεν μου αρέσει. χαχα!

Τελευταία ενημέρωση του site τους αναφέρει τα εξής

Mille checks in from the studio:

"Hi Freaks, we´ve finished recording basic tracks for nine songs, one more to go. This album is a new experience for both band and producer.

Moses Schneider: “Kreator is the loudest and fastest band I´ve ever recorded. We´re reaching new levels of intensity with this album. As you can see on the
picture on Kreator´s myspace site I´m in the line of fire and the recording is very physical.”

We´ve managed to capture the true spirit of the band by recording all the basic music live in one
room. Except for the vocals, the guitar solos and some melodies there will be no overdubs on this album. It´s the most organic Kreator record ever so far. But don´t worry: the songs will be Thrash Metal brutality in it´s purest form!"

The new studio album will be released through Steamhammer / SPV worldwide in January 2009!
Stay tuned for more information!

πάρτε και μία εικόνα από τις ηχογραφήσεις:

(είπα να ανοίξω από τώρα το thread αυτό, αν και έχουμε ακόμα καιρό μέχρι την κυκλοφορία…)

Mεγάλη μπάντα, έλπίζω να είναι λίγο καλύτερο από το απλά καλό
enemy of god

ξέρω ότι θα φάω κράξιμο, αλλά οι τελεταίες δουλειές των Kreator δεν σας φαίνονται λίγο…πλαστικές?
είναι τόσο τυποποιημένο και προβλέψιμο που καταντά κουραστικό.
Ήχος Andy Sneap, στίχοι με παρόμοια θεματολογία, artwork επίσης.

Συνθέσεις υπάρχουν καλές, αλλά πιο thrash είναι οι Evile ή οι Municipal Waste. Θέλει και λίγη ορμή και λίγο αυθορμητισμό.

Παίξτε το νέο δίσκο από τώρα για δίσκο του μήνα στο Hammer πριν κλειδωθεί.

@ outshined: μπα γιατί να φας κράξιμο? άποψη σου είναι. ψιλό - οφφ τόπικ όμως γιατί εδώ πρόκειται για το νέο άλμπουμ τους.

Πάντως, ή θα παίζουν industrial ή gothic ή thrash ποτέ δεν ευχαριστιούνται μερικοί ρε γμτ… :frowning:

βγάζουν το coma of souls λένε ότι είναι ρέπλικα του extreme aggression… βγάζουν το renewal λένε ότι ξεπουλιούνται. βγάζουν το cause for conflict λένε ότι πάνε να ξαναπιάσουν τους παλιούς τους οπαδούς με μια πιο μοντέρνα προσέγγιση. βγάζουν το outcast λένε ότι ξαναξεπουληθήκαν. βγάζουν το Εndorama και λένε ότι γίναν ποπ. Βγάζουν το Violent Revolution και Enemy Of God και λένε ότι είναι πλαστικοποιημένοι.

αυτό για το χάμμερ επίσης είναι λίγο άκυρο.

κόιτα να δεις.

νομίζω πως αν έχω καταλάβει καλά, όπως και εγώ, ουσιαστική εικόνα και άποψη (λόγω ηλικίας) έχεις από το Outcast και μετά.

Δεν ξέρω αν και γιατί έκραζαν το Coma Of Souls. Δεν με νοιάζει κιόλας.

Το Outcast αποθεώθηκε. Εξαιρέσεις υπάρχουν που λένε τα δικά τους.

Το Endorama προσωπικά μου άρεσε και επικρότησα την κίνηση. Η ουσία είναι πως αφού πάτωσαν εμπορικά ξαναγυρίσαν σε γνωστά μονοπάτια. Και εκεί έπεσε κράξιμο είναι αλήθεια.

Δεν περιμένω τους Kreator να ξαναορίσουν το thrash και αυτό γιατί θέλει λίγο ορμή όπως είπα και δεν είναι πλέον παιδάκια. Υπάρχει όμως ένα νέο κύμα από thrash μπάντες που στο εξωτερικό κάνει θραύση, παίζουν ασταμάτητα και όσο και αν σεβόμαστε τους Kreator, τους Destruction και τους λοιπούς, καλό είναι να εστιάσουμε στο σήμερα.

Αλλά είπαμε, αν δε φέρεις και τη διαφήμισή σου στα ελληνικά έντυπα θα μπεις σε μια γωνίτσα και μετά από χρόνια θα σου λένε “θυμάσαι πότε μίλαγα εγώ για τους τάδε?”.

ok, αν και οφείλω να σου ομολογήσω ότι όταν άρχισα να ακούω Kreator ο τελευταίος τους δίσκος ήταν το Renewal… οπότγε έχω ζήσει όλη την εποχή της παρακμής τους. και δεν είχα ανάγκη κανένα έντυπο να μου λέει πόσο πατάτα ήταν το renewal γιατί εγώ ήξερα ότι μου αρέσει από μόνο του. Αρα για αυτό μου φάνηκε αρκετα αστείοτο σχόλιο σου για το χάμμερ. Αν περίμενα να ακούω το χάμμερ πότε θα αποθεώσει τα ακούσματα μου… τότε προφανώς δεν θα άκουγα τίποτα από αυτά που γουστάρω.

αν θες να ακούσεις την άποψη μου για αυτά τα άλμουμ ψάξε στα δημοψηφίσματα όπου είχα ανοίξει ένα τόπικ για τους Kreator.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=5249

και κάνε τα σχόλια σου εκεί σε παρακαλώ.

και αν θες να ακούσεις την άποψη μου για τις νέες thrash μπάντες πήγαινε στην τελευταία σελίδα του τόπικ

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=6506&page=6

όπου είχα εκφράσει την άποψη μου για τις ευρωπαικές μπάντες του χώρου που προτιμώ.

εγώ νομίζω ότι ο,τι και αν παίζουν το κάνουν καλά! θα αυμφωνήσω ότι το τελευταίο ήταν κάπως πλαστικό αλλά και πάλι ήταν καλό. σίγουρα extreme aggresions και coma of souls δεν ξαναβγαίνουν εύκολα, αλλά όλα να τα περιμένουμε από τον μπαρμπα-Mille!

Πλάκα με κάνεις…:!:

To Enemy Of God ειναι απο τους αγαπημενους μου thrash δισκους.
Εχει τραγουδαρες !! Σιγουρα πολυ παραπανω απο ‘‘απλα καλο’’ …

+1

Το ομώνυμο είναι από τα καλύτερα τραγούδια που έχουν γράψει και γενικά ένας thrash ύμνος.

Πάντως δεν είμαι ο φανατικός τους οπαδός, δεν έχω ακούσει καν όλα τα album τους.

Το Enemy OF God μάρεσε πολύ.

Impossible Brutality (μα τι εισαγωγή), Murder Fantasies , Suicide Terrorist, World Anarcy…

Το Impossible Brutality θυμίζει υπερβολικά όμως το Violent Revolution.:-k

:-k :-k

Eμενα τα αγαπημενα τραγουδια απο το δισκο ειναι τα Enemy Of God, Impossible Brutality, Voices Of The Dead, Under A Total Blackened Sky (:bow:) και The Ancient Plague …:smiley:

Mαλλον το οτι ο καθενας προτιμα διαφορετικα σημαινει οτι ολος ο δισκος αξιζει…

Ουπς…
Ξέχασα το Under…:oops:

Γενικά δεν τον έχω λιώσει αλλά αυτά τα κομμάτια τα ξεχωρίζω.:wink:

Έχω μεγάλες προσδοκίες από τους άρχοντες του Γερμανικού thrash.

  • και το live τέλη Ιανουαρίου…θα αρχίσει καλά το 2009

stef που το έχεις ακούσει για Kreator τον Ιανουαριο? Κάπου το είχε πάρει το αυτί μου κ μένα αλλά νομίζω ότι δεν είναι κάτι επίσημο ακόμα.

το violent revolution ηταν καλύτερο, το enemy ήταν προβλέψιμο και έμοιαζε σαν επανάληψη του προηγούμενου. αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είχε κομματάρες! απλά σε σχέση με την δισκογραφία αυτής της γκρουπάρας ήταν απλά καλό.

Το διάβασα πριν κάποια τεύχη στο Metal Hammer, που ο Mille Petrozza σε συνέντευξή του είπαι ότι έχει κλείσει ημερομηνία τέλη Ιανουαρίου που θα ανακοινονώνταν σύντομα, και θα γύριζε dvd.

Αργει!Οπως ολα τα καλα πραγματα!Αναμενουμε δισκο-δυναμιτη να μας ξετιναξει για τα
καλα!

Eν τω μεταξύ, μερικές εικόνες απο τις ηχογραφήσεις ανέβηκαν εδώ. Έχει και studio report, αλλά το κείμενο αλλά είναι στα Γερμανικά :frowning:

STUDIO TEASER ONLINE!

[SIZE=“6”]ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.[/SIZE]