Kreator - Hordes Of Chaos [out January 2009]

Τις δηλωσεις περι DVD γενικα μη τις πολυλαμβανετε υπ οψη. Θυμαμαι ειχα ρωτησει 1-2 μουσικους (δυστυχως δε θυμαμαι ποιους συγκεκριμενα) γιατι πολλες μπαντες προτιμουν να τραβανε πλανα στη Βουλγαρια αντι στην Ελλαδα… οχι τιποτε αλλο, επι ετη επευφημουσαν το ελληνικο κοινο…

Η απαντηση ηταν οτι τα εξοδα για κατι τετοιο θα ηταν σε τελικη αναλυση διπλασια, συν οτι οι εδω αρμοδιες εταιριες δεν ειδικευονται σε κατι τετοιο… με την εννοια οτι δυσκολα θα τους παρεχουν εναν πληρη εξοπλισμο…

Κλασσικα παραδειγματα αποτελουν τα λαιβ των Sodom κι Exodus που προοριζονταν για full dvd και των Nevermore που υποτιθεται θα βαζαν πλανα (και τελικα βλεπω να παιρνουμε τα τρια).:frowning: Και γενικα καμποσοι εχουν τραβηξει, ειδαν κι αποειδαν και μετα τα βαλαν στο ραφι…

Αν και δεν μπορώ να καταλάβω τον συνειρμό σου περί δηλώσεων για dvd (δλδ πώς σου ήρθε και το ανέφερες), αλλά έχεις δίκιο. Ο Πετρόζα είχε δηλώσει ουκ ολίγες φορές για ολοκληρο live στην Ελλάδα, συγκεκριμένα στην περιοδεία του Cause For Conflict έλεγε ότι θα έρθουν για να το ηχογραφήσουν live, ότι το καλύτερο μέρος για live είναι η ελλάδα (δείτε το προφίλ του μπασίστα στην επίσημη ιστοσελίδα τους), αλλά ακόμα και στο live kreation μόλις ένα κομμάτι μπήκε από την Ελλάδα (κάπου στο τέλος του Leave This World Behind ακούγεται μία φωνή ουρλιάζει Kreaatoooor και ψιλιάζομαι ότι παίζει να είναι και δική μου xaxa), αλλά από την άλλη στο dvd του live kreation είμασταν στην απέξω. Τεχνικές δυσκολίες είχε πει ο πετρόζας τότε. Πρόσφατα ανέβασα διάφορα από Kreator (δηλώσεις - συνεντεύξεις - reviews, τα πάντα από την περιόδο 1995 - 2003) στο myspace και μπορείτε να τα επιβεβαιώσετε εδώ.

αΥΤΗ με τα σωβρακα ειναι πολύ ωραία.

Αντε, ν’ακουσουμε Thras-ιάααααααααααααααααααααααααααααά !!!

Ένα νέο ΜΕΤΑL mailorder με πραγματικά [SIZE=“3”]καλές τιμές[/SIZE].

Από HARD ROCK μέχρι BLACK METAL! Και [SIZE=“3”]κλασσικό[/SIZE] ΜΕΤΑL και[SIZE=“3”] UNDERGROUND[/SIZE]!!!

Τσέκαρέ το και θα καταλάβεις τι εννοούμε!

Νέο υλικό προστίθεται διαρκώς, ενώ πακέτα αξίας 90 Ευρώ και άνω αποστέλλονται χωρίς καμία ταχυδρομική επιβάρυνση!!

New album, HORDES OF CHAOS, release date and tour info!

SPV Press Release

KREATOR

New album HORDES OF CHAOS out on 2009-01-16

Tour with Caliban & Eluveite in spring 2009

The rolling thunder is growing louder and great events are foreshadowed again: Germany?s most eminent thrash metal act, Kreator, are set to release their latest studio album on 16 January 2009 (Europe: 19 January, US: end of January). Hordes Of Chaos is a powerhouse featuring rigorous thrash attacks and Kreator?s familiarly intelligent lyrics about self-determination and the dangers of contemporary war propaganda. Kreator are also scheduled to embark on another major European tour as early as January 2009.

Hordes Of Chaos was recorded at Berlin?s Tritonus studios under the direction of producer Moses Schneider. Schneider is renowned for his fresh and exceptionally dynamic working methods with bands and artists such as Beatsteaks and Tocotronic. ?We consciously decided on Moses as our producer for the live recording of the basic tracks at the studio,? band mastermind Mille Petrozza explains. ?This was the first time since Pleasure To Kill that we worked in this way. The new album is a 100% realistic reflection of Kreator?s live qualities. Instead of exploring every little detail to sterile perfection with the help of computer technology, this time around we wanted to deliver as dynamic a production as possible. There can be no doubt that we?ve achieved our target in Hordes Of Chaos.? The album was mixed in London by Colin Richardson (Slipknot, Bullet For My Valentine, Cradle Of Filth, etc.).

The new studio album will be available in three different versions. The jewel case edition includes the ten regular album songs, and the deluxe version features an additional bonus DVD with an atmospheric making-of in super-8 quality courtesy of a Berlin film maker. As a third option, the ultra deluxe version, comes with a t-shirt, a worthwhile photo book and an extended version of the bonus DVD, as well as the CD.

As early as January, Kreator musicians Mille Petrozza (guitar, vocals), drummer Jürgen ?Ventor? Reil, bassist Christian Giesler and guitarist Sami Yli-Sirniö will embark on their two-month European tour alongside Caliban and Eluveite.
So you?d better fasten your seatbelts when the Hordes Of Chaos steamroll through the country!

ααααααργκ!!

16 Ιανουαριου ? Μακρινη ημερομηνια.Αντε και απο τα μερη μας ξανα.

Όχι άλλη μια εμφάνιση καρμπόν, δεν θα τ αντέξω! Έλεος! :lol:
Ελπίζω τουλάχιστον ο Πετρόζας να έχει βρει καινούριες ατάκες άμα ξανάρθουν. :stuck_out_tongue:

Εγώ θα τους ξανάβλεπα , γιατί την προηγούμενη φορά πήγα για τους Celtic Frost μιας και δεν είχα ασχοληθεί με Kreator.:stuck_out_tongue:
Παναγιώτη μετονόμασέ το.:wink:

Εγω δεν τους εχω δει οποτε δεν με νοιαζει τι ακριβως θα παιξουν.

Oι ατάκες του Πετρόζα όντως θέλουν ανανέωση. Τι να πω και εγώ που τους έχω δει 5 φόρες (ή 6 - δεν θυμάμαι), αλλά εντάξει το πιο προβλέψιμο είναι η εισαγωγή του Flag Of Hate. Aπό εκεί κ μετά… η τελευταία τους εμφάνιση: ήρθαν για δεύτερη φορά μετά το Enemy Of God, χωρίς νέα τραγούδια κλπ. Παρόλα αυτά μόνο που έπαιξαν το Some Pain Will Last (ίσως το αγαπημένο μου τραγούδι) και το Love Us Or Hate Us, ήταν λόγος να τους ξαναδώ και να αφήσω πίσω όλους τους ενδοιασμούς μου περί καρμπον εμφάνισης. Μιλάμε τα κομμάτια αυτά είχαν να τα παίξουν πάνω από 15 ετια. Άμα στην επόμενη περιοδεία χώσουν και κανένα Storming With Menace…

ps: από ότι βλέπω δεν μου εμφανίζει το κκουμπί έντιτ στα παλια μου ποστς (μπορεί επειδή άλλαξα αβαταρ?). Ας το κάνει κάποιος μοντ το rename.

Done!

Παναγιώτη, μπορείς να κάνει διπλό κλίκ πάνω στο όνομα του θρεντ και να το κάνεις εδιτ απο κει.:slight_smile:

Ακυρος mode off:p

ωπ… ευχαριστώ ωρε φρεεδομα. άμεση επέμβαση βλέπω. χαχα!

Αναμονή για κάτι από τον καινούριο δίσκο, αλλά και για το live.

Θετικό ότι αλλάζει και ο παραγωγός , ίσως τους δώσει άλλον αέρα.

Για τις ατάκες του Μile δεν ξέρω, αλλά η κραυγή “It’s TIME!!!To rrrrraaaaaaaizzzeeee the FLAG OF!!!”
είναι και γαμώ.8)

αναμενουμε με ανυπομονησια…ξερει τι κανει ο θεος mille…ενα ειναι σιγουρο,μαλακια δισκο δεν βγαζει!8)

Hordes of Chaos tracklist!

[CENTER]1.Hordes of Chaos ( A necrologue for the elite)
2.Warcurse
3.Escalation
4.Amok Run
5.Destroy what destroys you
6.Radical Resistance
7.Absolute Misanthropy
8.To the Afterborn
9.Corpses of Liberty
10.Demon Prince[/CENTER]

  • μία πρόμο φωτο ( που θυμίζει αρκετά την Outcast περιοδο)

artwork revealed

cd cover

lp cover

τα εξώφυλλα δεν μου αρέσουν. Ήμαρτον ρε π**στ* μου με αυτό το κεφάλι… θα είναι το 5ο άλμπουμ που θα έχει παρόμοιο εξώφυλλο. Οκ. δεν με ενδιαφέρει. ο δίσκος θα γ@μει. :stuck_out_tongue:

Βλακειούλα το εξώφυλλο, το μεγάλο ακόμα χειρότερο…τέσπα, θα δούμε.

Το εξώφυλλο είναι μέρος της καλητεχνικής δημιουργίας και πολλές φορές προδιαθέτει θετικά.
Εδώ όμως μας αφορά περισσότερο το περιεχόμενο, και πιστεύω ότι θα είναι σούπερ.

Το εξώφυλλο του cd είναι γτπ
Του lp τρώγεται.