Kreator - Hordes Of Chaos [out January 2009]

Μικρη σημασια εχει το εξωφυλλο.Κανα τραγουδι ποτε θα ακουσουμε ?

Helloz ki apo mena…

Kapios milise peri “plastikou” kai problepsimou hxou apo tous Kreator stous teleftaious diskous tous…

Apo oso mporw na thimithw, otan eixe kykloforisei to Outcast, polloi to eixane thapsei epeidi den itane thrasia opws ta paliotera album tous…

Sigoura apo megales mou agapes oi Kreator alla pleon isws kai na nai ligaki out of date to raw thrash style.
Pros theou (piou? :P) dem amfisvitw tin aksia tous kai dilwnw pws proskynw to onoma tous… Apla meta apo tosa xronia, isws mia prossegisi kapws diaforetiki tha itane kalitera… Vevaia, me tis toses “syniasthimatikes” kyklofories, isws enas old school diskos de nomizw pws de tha evriske antapokrisi… (Den faskw-antifaskw, apla to skeftomai apo 2 plevres…)

An kai gia na pw tin alitheia, emena prosopika toulaxiston de tha me xalouse mia thrash diskara pou na ta spaei.
Sto katw katw, Kreator einai :smiley:

Φίλε, απαγορεύονται τα greeklish. Συνέχισε με ελληνικούς χαρακτήρες από δω και πέρα:)

Από το site των Γερμανών:

This coming sunday Kreator will film a clip for the title track of their forthcoming album"Hordes of Chaos"!
The clip will be directed by Jörn Heitmann ( Rammstein), who has also worked on the band`s
clip for the song " Enemy of God" . The shooting will take place in Berlin. Mille told us" The script for the clip is amazing and 100% metal! There will be two versions of the clip, one screening version and another one, that will hopefully set new standarts in violent video art! ! Be prepared!"
Stay tuned for more information coming soon!

διερευσε!!τρεχατε κοσμε!!:p:p

Ψιλομέτριο μου φαίνεται με μια πρώτη ακρόαση. Κρίμα.

Κιόλας??? Το απόγευμα στο σπίτι, γαμώτο.

Με μιά πρώτη αυτιά μου φέρνει στο Cause For Conflict ο ήχος και αυτό μόνο ως θετικό το βλέπω.

διέρευσε? έλα ρε. δεν παίζει να το ακούσω πριν κυκλοφορήσει επισημα. το συναίσθημα της αναμονής, της ημέρας που πας και παίρνεις το cd, κλπ κλπ, που βιώνω όταν βγαίνει νέος δίσκος kreator το έχω ζήσει το 95, 97, 99, 2001, 2005 και δεν λέει να το χαλάσω τώρα. (ελπίζω). αυτό που είπε ο eagleheart βέβαια μου έξαψε κατά πολύ την περιέργεια, αλλά θα το παλέψω και θα περιμένω.

Λοιποοοοοοόν…με μια ακρόαση δεν θα πω και πολλά παρα μόνο ότι μου αρέσει! Ο ήχος είναι καλός και ευτυχώς που αλλάξανε παραγωγό γιατί τρίτο σερι album με τον ίδιο ήχο παραπάει. πάντως τα 2 πρώτα είναι κομματάρες όπως και το το Demon Prince, επίσης η φωνή του Mille σε σημεία φέρνει Araya, όταν γκαρίζει, που δεν θα το έλεγα θετικό γιατί θυμίζει Araya της τελευταίας πιο hardcore-άδικης εποχής. Τα άλλα αργότερα…

Κατ αρχας για τα εξωφυλλα:Ελεος με αυτο το κεφαλι!καθολου πρωτοτυπο…

τωρα με μια πρωτη ακροαση θα ελεγα οτι ειναι πιο aggresive απο το enemy(δισκαρα) αλλα και πολυ πιο ανεμπνευστο…δεν ξερω αν θα με κερδισει με αλλες ακροασεις αλλα προς το παρον μου φαινεται πολυ προβλεψιμο…ελπιζω να βγω λαθος…

Ελα μωρη τρελα!
Αντιδρασεις αυριο-μεθαυριο!Οι μεγαλες αγαπες θελουν τον χρονο τους.

TRELAINOMAI!!!einai thayma!!!apisteyth kalodoulemenh organwmenh fonikh germanikh mhxanh!!!ola ta tragoudia teleia!!!ma ola!!!teleies melwdies teleia solo!!!teleia fwnh!!!teleies syntheseis!!!APISTEYTOI!!!oti kalutero exei na deiksei shmera h anthrwpothta oson afora thn texnh SYGXARHTHRIA MILLE!!!panta tetoia!!!

λατρεμένες στιγμές.
αυτό για την ανθρωπότητα δεν το περίμενα είναι η αλήθεια. δεν ήμουν τόσο αισιόδοξος!

Καλά είναι δισκάρα λέμε! Kreator ρεεεεεε!!!:metal:

ρε μην λέτε τέτοια, δεν μπορώ να τα διαβάζω γιατί δεν θα αντέξω την αναμονή μέχρι να βγει ο δίσκος. :lol:
Το παλεύω και αντιστέκομαι όμως.

Φιλε το μονο που εχω να σου πω ειναι πως αν σου αρεσει το metal θα τρελαθεις!!! Ρε!!!ABSOLUTE MISANTHROPY!!!Μιλαμε ΕΠΟΣ!!!Ειμαι συγκλονισμενος!!!Μου δημιουργει εκεινη την αισθηση που παντα εχουν οι KREATOR:Να τα ισοπεδωσεις ΟΛΑ!!!Οταν ακουω τους στιχους You dont know how much i hate you and always will, this song goes to those i hate ανατριχιαζω!!!Πραγματικα τελειο!!!Απλα θελω να τους δω!!!Τιποτα δεν θα μου το στερησει αυτο!!!

Δεν άντεξα και το κατέβασα.
Θετικές εντυπώσεις με το 1ο άκουσμα.
Η αλλαγή ήχου είναι το πιο θετικό.
Άλλο είναι η μικρή διάρκεια, 38 λεπτά.

Θα επανέλθω εννοείται.

Μην δω κανέναν να το βάζει στα καλύτερα του 2008 ε!:stuck_out_tongue:

Κοιτά βασικά οι Kreator είναι κόλλημα μου από τα παλιά (αυτό που λέγαμε μικροί ποια είναι η αγαπημένη σου μπάντα κ έτσι). Ώστε χαίρομαι που έχεις κ εσύ το ίδιο κολλημα, αλλά οκ εγώ δεν πρόκειται να ακούσω το άλμπουμ πριν κυκλοφορήσει, γιατί απλώς είναι κάποιες παραδόσεις που τηρώ εδώ και 14 χρόνια και δεν λέει να τις αλλάξω τώρα. Όλα στον καιρό τους.

Καταλαβαινω απολυτα τι θες να πεις!!!Πιστεψε με το ακουω απο το πρωι αλλα…ΔΕΝ μπορω να σταματησω να το ακουω!!!Εγω το κατεβασα γιατι δεν αντεχα να περιμενω.Εννοειται οτι θα παω να το αγορασω οταν βγει!!Και οχι επειδη πιθανοτατα ειναι ενας απο τους καλυτερους δισκους ever απλα επειδη ειναι KREATOR και επειδη αυτοι οι ανθρωποι με τη μουσικη τους με εκφραζουν και αξιζουν να παρουν καθε cent απο αυτα που θα δωσω(αλλο βεβαια που τα τρωνε οι δισκογραφικες)Η ζωη και η κοινωνια ειναι αδικες! Κανονικα στις ειδησεις θα επρεπε να λενε για τους ΚΡΕΑΤΟΡ οχι για ολους αυτους που κλεβουν τη ζωη μας.Γιατι ειναι απλα αληθινοι και ειλικρινεις πραγματικοι καλλιτεχνες!!!Τους αξιζουν χιλια μπραβο για αυτα που εχουν καταφερει και ειναι πιο λαμπρο και καλυτερο προτυπο απο πολλα αλλα που εχουμε