Kurt Cobain: O πιο κερδοφόρος νεκρός σταρ

Λαθος. Εγινε γνωστος επειδη το grunge πουλαγε εκεινη την εποχη. Παντως εχει γραψει ωραια τραγουδια.[/quote] Λάθος έγινε γνώστος επείδη ήταν ωραίος.[/quote]Lathos. Oi Bon Jovi einai stin prwth mousikh kathgoria kai ola ta alla einai saltses. odontokremes kai tzatziki…

Milame gia trelous kathisteres…

Εγώ ρε παιδιά τους Pearl jam δεν τους θεωρώ grunge μπάντα…
Αλλά ακόμα κι έτσι να είναι, πιστεύω ότι το Unplugged των Nirvana τα πατάει κάτω όλα από Soundgarden-Alice in chains-Pearl jam…
Γνώμη μου.

Εγώ ρε παιδιά τους Pearl jam δεν τους θεωρώ grunge μπάντα…
Αλλά ακόμα κι έτσι να είναι, πιστεύω ότι το Unplugged των Nirvana τα πατάει κάτω όλα από Soundgarden-Alice in chains-Pearl jam…
Γνώμη μου.[/quote]

Κοίτα το grunge δε το παίζουν και πολλοί. Αν αρχίσουμε και για αυτούς τους λίγους να αμφισβητούμε αν έπαιζαν grunge, τότε να καταργήσουμε τον όρο grunge να τελειώνουμε!!! :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

To Ten των Pearl Jam είναι από τους αγαπημένους μου δίσκους, αλλά ανεξάρτητα από αυτό, αν δώσεις το best of του καθενός σε εμένα, Pearl Jam θα πω πάλι ασυζητητί.

Unplugged<<Ten :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: 8)

Μην ξηγιέσαι έτσι, γιατί θα πω σε όλους τι άμπαλος είσαι…!!!

:lol: :lol: :lol: 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

[size=1]Υ.Γ. Ο karvou ήταν MVP στην τελευταία μάχη των τιτάνων…[/size]

Λαθος. Εγινε γνωστος επειδη το grunge πουλαγε εκεινη την εποχη. Παντως εχει γραψει ωραια τραγουδια.[/quote] Λάθος έγινε γνώστος επείδη ήταν ωραίος.[/quote]Lathos. Oi Bon Jovi einai stin prwth mousikh kathgoria kai ola ta alla einai saltses. odontokremes kai tzatziki…[/quote]
Δεν τα παρα λες καπως; Δεν ειναι και το super συγκροτημα!!!

Eπανέρχομαι δριμύτερος, οπότε ο karvou από εδώ και μπρος θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Eπανέρχομαι δριμύτερος, οπότε ο karvou από εδώ και μπρος θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Ή να φέρνω μόνο άμπαλους στη μπάλα!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Έχει κανείς τα τηλέφωνα του Τσιρίλο και του Σέριτς?

Eπανέρχομαι δριμύτερος, οπότε ο karvou από εδώ και μπρος θα πρέπει να προσπαθήσει πολύ…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Ή να φέρνω μόνο άμπαλους στη μπάλα!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Έχει κανείς τα τηλέφωνα του Τσιρίλο και του Σέριτς?[/quote]

Aυτός που τα έχει λείπει στο εξωτερικό

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Καλά, άλλα κατάλαβα από αυτά που είπες… Δε με πειράζει, ας είσαι εσύ MVP, αρκεί να κερδίσει η ομάδα…

[-o< [-o< Εγώ να είμαι MVP [-o< [-o<
[-o< [-o< Εγώ να είμαι MVP [-o< [-o<
[-o< [-o< Εγώ να είμαι MVP [-o< [-o<
[-o< [-o< Εγώ να είμαι MVP [-o< [-o<

Αυτοί δεν είναι μόνο άμπαλοι αλλά και τσεκούρια!
Ειδικά ο Τσεκουρίλο!

olo malakies akoume edw mesa :? :? :? :? :?

olo malakies akoume edw mesa :? :? :? :? :?[/quote]
Mάθε πρώτα και μετά μίλα, κεφτέ.

Εγώ ρε παιδιά τους Pearl jam δεν τους θεωρώ grunge μπάντα…
Αλλά ακόμα κι έτσι να είναι, πιστεύω ότι το Unplugged των Nirvana τα πατάει κάτω όλα από Soundgarden-Alice in chains-Pearl jam…
Γνώμη μου.[/quote]

Είναι λάθος να κρίνεις το αν ένα συγκρότημα είναι grunge ακούγοντας την μουσική που παίζει. Το grunge δεν ήταν είδος μουσικής. Ήταν κίνημα. Στην grunge κατηγορία άνηκαν όσα συγκροτήματα ήταν από το Σιάτλ. Οι Pearl Jam, οι Soundgarden, οι Nirvana, οι Alice in chains ήταν γκρουπ που μεγάλωσαν στο ίδιο μέρος και ψιλογνωρίζονταν μεταξύ τους προτού γίνουν γνωστοί. Μάλιστα υπάρχει ένα απίστευτα συλλεκτικό DVD μιας συναυλίας σε ένα μικρό κλαμπάκι του Σιάτλ όπου παίζουν πριν γίνουν γνωστοί οι Nirvana, oι Alice in chains και το συγκρότημα που είχαν οι Κόρνελ-Βερνερ προτού φτιάξουν τους Soundgarden και τους Pearl Jam αντίστοιχα. Έγιναν όλοι μαζί γνωστοί και έπειδη είχαν κοινό παρελθόν και ήταν από το ίδιο μέρος ονομάστηκαν όλοι μαζί Grunge. Μουσικά όμως δεν είχαν καμία σχέση μεταξύ τους. Οι Nirvana ήταν τρομερά επηρεασμένοι από τους Pixies, οι Soundgarden είναι λες και ακούς Led Zeppelin, oι Pearl Jam έχουν θεό τους τον Νιλ Γιανγκ και oi Alice in Chains είναι ΜΕΤΑL. Grunge χαρακτηρίστικαν ακόμα και οι walkabouts και οι afgan whigs γιατί ήταν και αυτοί από το Σιατλ. Υπάρχουν πολλά συγκροτήματα που η μουσική τους έμοιαζε πολύ με αυτή των Νιρβανα αλλά δεν ονομάζονταν grunge γιατί δεν ήταν από το Σιατλ. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι Smashing Pumpkins ή οι Faith no more.

Δεν το 'ξερα αυτό και αν είναι όντως έτσι όπως τα λες, τότε έχεις δίκιο.
Βέβαια και οι Nevermore είναι από το Seattle.
Άρα και κάτι άλλο κοινό θα πρέπει να είχαν oι άνωθεν για να πάρουν την ταμπέλα grunge.

Δεν το 'ξερα αυτό και αν είναι όντως έτσι όπως τα λες, τότε έχεις δίκιο.
Βέβαια και οι Nevermore είναι από το Seattle.
Άρα και κάτι άλλο κοινό θα πρέπει να είχαν oι άνωθεν για να πάρουν την ταμπέλα grunge.[/quote]

Ναι αλλά οι Nevermore ξεπετάχθηκαν πιο μετά από τους υπόλοιπους.Δεν είναι στην ίδια φουρνιά. Άλλωστε ο όρος grunge έπαψε να ισχύει μετά την αυτοκτονία του Cobain δηλαδή τον Φεβρουάριο του 1994. Διαλύθηκαν οι Nirvana, στο καπάκι διαλύθηκαν και οι Alice in chains και μετά τρία-τέσσερα χρόνια διαλύθηκαν και οι Soundgarden. Πλέον από εκείνη την παρέα έχουν μείνει μόνο οι Pearl Jam. Ασχετό: Στο Περιστέρι που μένεις; Και εγώ περιστεριώτης είμαι.

Δεν το 'ξερα αυτό και αν είναι όντως έτσι όπως τα λες, τότε έχεις δίκιο.
Βέβαια και οι Nevermore είναι από το Seattle.
Άρα και κάτι άλλο κοινό θα πρέπει να είχαν oι άνωθεν για να πάρουν την ταμπέλα grunge.[/quote]

Ναι αλλά οι Nevermore ξεπετάχθηκαν πιο μετά από τους υπόλοιπους.Δεν είναι στην ίδια φουρνιά. Άλλωστε ο όρος grunge έπαψε να ισχύει μετά την αυτοκτονία του Cobain δηλαδή τον Φεβρουάριο του 1994. Διαλύθηκαν οι Nirvana, στο καπάκι διαλύθηκαν και οι Alice in chains και μετά τρία-τέσσερα χρόνια διαλύθηκαν και οι Soundgarden. Πλέον από εκείνη την παρέα έχουν μείνει μόνο οι Pearl Jam. Ασχετό: Στο Περιστέρι που μένεις; Και εγώ περιστεριώτης είμαι.[/quote]
Στο Λόφο.
Εσύ;

Oι Nevermore δημιουργήθηκαν το 1992 αφού διαλύθηκαν οι Sanctuary, επίσης απ το Seattle και σίγουρα δεν είναι grunge μπάντα. Και για όσους δεν το ξέρουν ο μπασίστας των Nevermore/Sanctuary, Jim Sheppard είχε περάσει για ένα φεγγάρι (1986) και απ τους Alice in Chains.

1.δημιούργησε ένα συγκρότημα με το όνομα sweet75 που όμως δεν περπάτησε και τώρα είναι ένας χοντρούλης καραφλούλης ‘‘γίγαντας’’ πολιτικός…
2.το μπεστ των νιρβάνα δεν νομίζω ότι τους εκφράζει απόλυτα αφού περιλαμβανει τα πιο δημοφηλή κομμάτια τα οποία βγάζουν προς τα έξω μία λάθος κατ’εμέ εικόνα… υπάρχουν πολύ πιο ωραία και χάρντ τραγούδια του κέρτ
3.όντως είναι πολύ επηρεασμένοι από πιξις όπως είπε κάποιος… ο κομπέιν έχει πει πως η μουσική τους είναι σαν οι μπλάκ φλάγκ να παίζουν τραγούδια των ρεμ…
4.το αν-πλαγκ είναι … είναι και το προτιμώ από το αντίστοιχο των άλις ιν σέινς ή περλ τζαμ…απλά τα μισά και ίσως παραπάνω τραγούδια δεν είναι δικά τους οπότε… (βέβαια αν ακούσετε π.χ. το πλατό από μίτ πάπετς και την εκδοχή του αν-πλαγκ δεν συγκρίνονται καν)
5.το τέν είναι όντως συγκλονιστιό σιντι

Δεν το 'ξερα αυτό και αν είναι όντως έτσι όπως τα λες, τότε έχεις δίκιο.
Βέβαια και οι Nevermore είναι από το Seattle.
Άρα και κάτι άλλο κοινό θα πρέπει να είχαν oι άνωθεν για να πάρουν την ταμπέλα grunge.[/quote]

Ναι αλλά οι Nevermore ξεπετάχθηκαν πιο μετά από τους υπόλοιπους.Δεν είναι στην ίδια φουρνιά. Άλλωστε ο όρος grunge έπαψε να ισχύει μετά την αυτοκτονία του Cobain δηλαδή τον Φεβρουάριο του 1994. Διαλύθηκαν οι Nirvana, στο καπάκι διαλύθηκαν και οι Alice in chains και μετά τρία-τέσσερα χρόνια διαλύθηκαν και οι Soundgarden. Πλέον από εκείνη την παρέα έχουν μείνει μόνο οι Pearl Jam. Ασχετό: Στο Περιστέρι που μένεις; Και εγώ περιστεριώτης είμαι.[/quote]
Στο Λόφο. Εσύ;[/quote]

Λίγο πιο κάτω από τα σύνορα Θηβών και Κωνσταντινουπόλεως. Όμως έχω δύο φίλες από τον Λόφο. Ξέρεις μια Βιβή ή μία Κωνσταντίνα; Μένουν και οι δύο κοντά στο Lido. Εγώ συχνάζω κυρίως στο Intro. Το ξέρεις;