Kurt Cobain: O πιο κερδοφόρος νεκρός σταρ

Πλάκα κάνεις!
Αν είναι μια παχουλή και μια αδύνατη, ήμαστε συμμαθητές στο γυμνάσιο…
Και νομίζω κάθονταν μαζί.
Κι εγώ κοντά στο Lido μένω!

Καλες???

H Κωνσταντίνα τελευταία φορά που την είδα είχε γίνει φραουλίτσα… 8)

Πλάκα κάνεις!
Αν είναι μια παχουλή και μια αδύνατη, ήμαστε συμμαθητές στο γυμνάσιο…
Και νομίζω κάθονταν μαζί.
Κι εγώ κοντά στο Lido μένω![/quote]

Έτσι ακριβώς είναι. Παλιά έκανα παρέα και με μία άλλη φίλη τους την Βιργινία (θα την ξέρεις και αυτήν) αλλά ώρα έχουμε χαθεί.

forbes - how friggin rock n roll…

el duce — the 4 f club !!! YEAHHHH !

Καλά η Βιργινία είναι το πιο καλό και πιο αγαθό κορίτσι που είχα γνωρίσει…
Απίστευτο κι όμως αληθινό… :slight_smile: 8) :roll:

Για μάζεψε τα λόγια σου εσύ μην γίνουμε μπίλιες…
Παιδιά η όλη κατάσταση της αυτοκτονίας ήταν καλοσχεδιασμένο σχέδιο της love…Δεν ήταν τυχαίο που αυτή κατηγορήσαν αμέσως.Εξάλλου θα είχε σκεφτεί ότι αν την χώριζε ο cobain δεν θα της έμενε τπτ παρα μόνο τα παπούτσια στο χέρι ενώ τώρα που πέθαινε ο κερτ της έμειναν τα πάντα συν οι πωλήσεις του ημερολογίου κ.ο.κ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

by the way το ποσό είναι $45.000.000 το χρόνο… (νομίζω ότι δεν έχει αναφερθεί)

8O 8O :o :o :o 8O 8O
Απίστευτο ποσό…
Το ποσό φυσικά που παίρνει αυτή…

Για μάζεψε τα λόγια σου εσύ μην γίνουμε μπίλιες…
Παιδιά η όλη κατάσταση της αυτοκτονίας ήταν καλοσχεδιασμένο σχέδιο της love…Δεν ήταν τυχαίο που αυτή κατηγορήσαν αμέσως.Εξάλλου θα είχε σκεφτεί ότι αν την χώριζε ο cobain δεν θα της έμενε τπτ παρα μόνο τα παπούτσια στο χέρι ενώ τώρα που πέθαινε ο κερτ της έμειναν τα πάντα συν οι πωλήσεις του ημερολογίου κ.ο.κ[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ο Cobain ειχε κανει ειδη αποπειρες να αυτοκτονησει και ειναι ευραιως γνωστη η φραση του: i hate my self and i want to die… Και αν τον σκοτωσε η love δεν θεωρειται δολοφονια αλλα χαρη…

“Launch Radio Networks reports: NIRVANA’s music will soon begin showing up in commercials and television programs, thanks to Courtney Love’s recent decision to sell a portion of the rights to the band’s catalog.”

αυτό είναι ένα μέρος του νεου σχετικού με το θέμα υπο συζήτηση…δεν το χα ποστάρει γιατι νόμιζα πως θα χε αναφερθει, αλλα απο οτι ειδα εκανα λάθος…

εδώ είναι το λινκ:

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=61330

το γέλιο έχει αυτό το σημείο: “we might let them use (a song) for almost nothing.”

φαντάζομαι το ‘almost nothing’ τι σημαινει… 8O

για την ακρίβεια το 1/4! πάντως εγώ δε θα εκπλαγόμουν άν πουλούσε και λίγο από τις στάχτες του(τον κάψανε τον κακομοίρη!)

dark_of_the_sun αναφέρεσαι το τραγούδι??τέτοια υπάρχουν πολλά… ποιος ξεχνά το ‘’ look on the bright side suicide’’?(milk it)χώρις βεβαια να συμμερίζομαι τις απόψεις σου στα υπόλοιπα…

Για μάζεψε τα λόγια σου εσύ μην γίνουμε μπίλιες…
Παιδιά η όλη κατάσταση της αυτοκτονίας ήταν καλοσχεδιασμένο σχέδιο της love…Δεν ήταν τυχαίο που αυτή κατηγορήσαν αμέσως.Εξάλλου θα είχε σκεφτεί ότι αν την χώριζε ο cobain δεν θα της έμενε τπτ παρα μόνο τα παπούτσια στο χέρι ενώ τώρα που πέθαινε ο κερτ της έμειναν τα πάντα συν οι πωλήσεις του ημερολογίου κ.ο.κ[/quote]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ο Cobain ειχε κανει ειδη αποπειρες να αυτοκτονησει και ειναι ευραιως γνωστη η φραση του: i hate my self and i want to die… Και αν τον σκοτωσε η love δεν θεωρειται δολοφονια αλλα χαρη…[/quote]

Eπίσης ο κερτ έχει πει Love myself
Better than you αλλά δεν το κάνουμε θέμα…
Επίσης οι απόπειρες δεν θεωρούνται σοβαρές γιατί αν ήταν θα είχε καταφέρει να σκοτωθεί!Η love χρησιμοποίησε σαν αφορμή αυτό για να τον σκοτώσει εξάλλου είχε σκοπό να παρατήσει το τραγούδι και την τσούλα…

Δεν ακούω Nirvana αλλά μόλις είδα αυτό την “άκουσα” και ήρθα σε “νιρβάνα”! :-#

:cold:

Μια χαρα ηταν ο Cobain για την εποχη και το ειδος του κατ’εμε.Ειχαν και μερικα πολυ ενδιαφεροντα κομματακια οι Nirvana και το Nevermind καλως ή κακως αποτελεσε τομη στην στροφη που πηραν απο κει και μετα οι δισκογραφικες και τα media για αρκετο καιρο.Τωρα για την αυτοκτονια και τις θεωριες συνομωσιας κτλ i don’t give a shit που λεμε και στο χωριο εξω απ το Glochestershire.Xαρα σε οσους τωρα τρωνε τα λεφτα του copyright.Παντως ειχα τσατιστει τοτε που ολα τα μουλικα μυξοκλαιγαν οταν πεθανε και οταν πεθανε ο Rory σιγη ιχθυος απ την πλειοψηφια…tv crimes…#-o

Πάντως ακόμα το πιστεύω εγώ…

  1. :lol: :wink:

μην το γελάς καθόλου και υπάρχουν τύποι στο ιντερνετ που όχι μόνο ισχυρίζονται ότι ζει
KURT IS STILL ALIVE!
A theory that pops up every now and then is that Kurt “faked his own death to get away from the public spotlight”. These people claim he is hiding out somewhere, waiting to make a big return like Elvis.

αλλά υπάρχει μια θεωρία συμφωνα με την οποία είναι τραγουδιστής σε ένα άλλο συγκρότημα (όνοματα και λυπά στοιχεία δεν θυμάμαι).Κύριο επιχείρημα αυτής της άποψης είναι ότι ο εν λόγω τύπος έχει δηλώσει ότι είναι επηρεασμένος από τους νιρβάνα!!!)#-o #-o

Τι είναι αυτά που λέτε ρέι;;; :roll: