Kylesa - Spiral Shadow

  1. Tired Climb
  2. Cheating Synergy
  3. Drop Out
  4. Crowded Road
  5. Don?t Look Back
  6. Distance Closing In
  7. To Forget
  8. Forsaken
  9. Spiral Shadow
  10. Back And Forth
  11. Dust

Spiral Shadow features 11 tracks and will also be available as a limited edition digipak version with 3D cover art packaged with a bonus DVD. Kylesa is currently working on a video for the first single, ?Tired Climb,? and return to the road on September 11 with a performance at Raleigh?s Hopscotch Festival before joining High On Fire and Torche for a five-week U.S. trek.

Κυκλοφορεί στις 26 Οκτωβρίου

ας ελπισουμε να γαμαει,τουλαχιστον οπως το static tensions.

Αυτοί εδώ τα τελευταία σχεδόν 2 χρόνια έχουν ξεκωλωθεί να περιοδεύουν, και γενικά έχω ένα θεματάκι με τους δίσκους που γράφονται στο tour-bus, αλλά αγαπάμε Kylesa και ενδόμυχα ελπίζουμε σε άλλη μια συγκλονιστική δισκάρα

Συμμερίζομαι τις ανησυχίες bleedin & red rum αλλά επειδή φαίνεται ότι περνάνε περίοδο παρατεταμένης γκαύλας ελπίζω σε γκαυλερό δημιούργημα όπως το static tensions…:smiley:

για πες.

τα flame-wars αφού το ακούσουμε. :blues:

όχι ρε, σοβαρά ρώτησα.

ok στα πολύ γρήγορα blood mountain και εάλω. Άμα κάτσω να σκεφτώ θα θυμηθώ κι άλλα πατατάκια που έγραψαν οι μπάντες ενώ ήταν σε περιοδεία. Αλλά τώρα έχω βάλει να ακούω ντεθσπελλ ωμέγα οπότε δε θα το κάνω.

Αναμενουμε το νεο αλμπουμ.Θα ακουσουμε και θα γουσταρουμε ή και θα κραξουμε
ειδωμεν ! Ή μαλλον ακουσωμεν. :stuck_out_tongue:

Πχιοτητα λεμε.

το blood mountain σύμφωνα με το αγγλικό χαμμερ είναι ο δίσκος της δεκαετίας όμως :lol:. το βλεπα σήμερα στο μετρόπολις :stuck_out_tongue:

εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα έμπνευσης πάντως. βέβαια σε κάποιους παίζει και να μη τους βγαίνει. θα δείξει μωρέ.

Αναμενουμε και ελπιζουμε σε δισκαρα οπως και το προηγουμενο.

Off-topic, αλλά γιατί το λες αυτό για το Blood Mountain?

On-topic, ελπίζω κι εγώ να μην γράψανε κάτι “στο πόδι” εντελώς, διότι κι εμένα λίγο περίεργο μου φαίνεται να έχεις super-έμπνευση μέσα σ’ένα λεωφορείο όλη την ώρα.
Ας μην κρίνουμε πάντως, είναι λάθος. Ϊδωμεν

Και νόμιζα ότι μόνο για cd των Maiden γίνονταν προβλέψεις ως προς το πώς θα είναι ο δίσκος. :roll:

Λοιπόν, το άκουσα το όπενερ Τired Climb. Ωραίο κομματάκι. Αλλά ρε γμτ δεν αρκεί για να μου βγάλει από το μυαλό πως βιάζονται υπερβολικά. Έχει κάποιες νέες ιδέες, οι οποίες όμως δε μου φαίνονται να αναπτύσσονται όπως πρέπει στα 3:22 που διαρκεί. Δε λέω να παίζουν σε 9 λεπτά, Κylesa είσαι και πάντα είσαι μες στην κραστοπανκιά όπως και να παίζεις, αλλά μη βιάζεσαι, δε σε κυνηγάει κανείς. Mέχρι λοιπόν να αλλάξει η γνώμη μου ακούγοντας το όλο, το βαφτίζω Βlood Mountain 2 (που το βρίσκω γαμάτο αλλά άνισο), κι αράζω άνετος περιμένοντας. Κι έχουμε και το παράδειγμα του Time will fuse its worth, που μπορεί να έχει τις υπερκομματάρες Hollow severer/When the horizon unfolds, αλλά πέραν τούτου δεν έχει καμία σχέση με τις υπόλοιπες 3 δισκάρες τους.

Εγω αγαπω το time will fuse its worth παντως:?

εγώ πάντως δεν κρύβω τον ενθουσιασμό μου ακούγοντας το νέο κομμάτι.τα αντρικά φωνητικά μόνο σε εμένα θυμίζουν κάτι μεταξύ ratm και saliva (ναι ρε, τι?)?:-k.ιδιαίτερη μνεία αξίζει για τα σημεία που τραγουδάει η pleasants.είναι ανατριχιαστικά.γενικά δείχνουν να προχωρούν μη μένοντας σε ένα static tensions pt.2.βέβαια είναι μόνο ένα κομμάτι…

Ενταξι ωραιο το κομματακι αλλα πιστευω μεχρι να βγει το αλμπουμ δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα.Βλεπουμε…

Preorder για το cd http://e-shop.season-of-mist.com/en/catalog/list?search[simple]=Spiral+Shadow&search_type=text

ρε γαμώτο, μην ποστάρεις συνέχεια για preorders από το internet, γιατί δεν έχω ιδέα πως γίνονται αυτά και ζηλεύω.:stuck_out_tongue:

Τα πρηόντερς του Ριπ είναι το δεύτερο μεγαλύτερο φετίχ του φόρουμ μετά τα βίνυλ-ριπς του αγουέηκ.

Ε δηλαδή οκ, βλέπω μπαμπ-ποστ και ψαρώνω και λέω “διέρρευσε” και μπάινω και βλέπω πρηόρντερ.

Και αυτή ήταν η 5η ή 6η φορά που το παθαίνω.