KYLESA (usa) 13/2/2014 @ Eightball Club, Θεσσαλονίκη.14/2/2014 An Club, Αθήνα

angel , εγω και συ έξω τώρα …

support acts: Potergist & Yellow Devil Sauce
α και σορρυ αν χαλασα τη γυναικοσυζητηση :stuck_out_tongue:

20 ευρώ λοιπόν. Πόνεσε λίγο. Επίσης καλή μπάντα οι Potergeist, αλλά με Κylesa δε κολλάνε θα έλεγα.

γκκκρρρνχχχχ

Μπαμ!Στο Πάμπλικ μου είπαν ότι έχει τελειώσει η προπώληση…
Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο;

Εισιτήρια για τις συναυλίες των Red Fang, Kylesa και Uncle Acid & The Deadbeats προπωλούνται πλέον μόνο:
(Αθηνα)
-The Lab (Θεμιστοκλέους 86)
-Rhythm Records (Εμ.Μπενάκη 74)
και από 3/2 στο Ticket House (Πανεπιστημίου 42).
(Θεσσαλονίκη)
-Music Land/Tickethouse (Μητροπόλεως 102)
-Nephilim Metal Store (Πατριάρχου Ιωακείμ 17)

Πηρα με ενα φιλο εισητηρια την προηγουμενη εβδομαδα απο τα παμπλικ και απλα μας εδωσαν ενα κωλοχαρτο απο το viva.gr.Ελπιζω να μην παιχτει καμια μαλακια οταν παμε να μπουμε?

Ον τοπικ:3 βδομαδες ακομη :smiley:

όχι ρε. έτσι είναι τα εισιτήρια του viva. και είτε σου τα αλλάζουν στο ταμείο είτε χτυπάνε το barcode στην είσοδο και μπαίνετε

Για κάποιο λόγο είχα την εντύπωση ότι είναι πρώτα Kylesa και μετά Red Fang…
Τεσπά… και τα 2 στανταράκια και Kylesa με μάλλον θα πάρω προπώληση λόγω χώρου

Δεν ξέρω αν ήταν σκόπιμο, αλλά Kylesa είναι 14/2 δηλαδή Αγ. Βαλεντίνου. Αυτό είναι δίκοπο μαχαίρι:
1)Τα μπακούρια θα γεμίσουν το μαγαζί και θα φαντασιώνονται τη laura
2)Οι έχοντες δεσμό θα φάνε παντόφλα και θα απουσιάζουν

Εγώ πάντως θα είμαι παρόν με το αμόρε όπως σε όλες τις συναυλίες και τα πάρτι.
Φροντίστε οι ελεύθεροι να έχετε καρδούλες, σοκολατάκια και σαμπάνιες για το κορίτσι μας

[COLOR="#B22222"]Ελπίζω να αντιλαμβάνεστε ότι το σχόλιο είναι κατά κύριο λόγο χιουμοριστικό[/COLOR]

Pottergeist όσο περνάει ο καιρός γίνονται μπαντάρα, στην παρουσίαση του νέου δίσκου ήταν φοβεροί.

Τώρα είδα ότι έχει trentemoller στο τέλος του μήνα επίσης δεν χάνετε (κράχτε όσο θέλετε, ο τύπος φτιάχνει μουσικάρα)

Potergeist παραμενουν εκνευριστικα κατω του μετριου. Τοσες καλες σλατζομπαντες εχουμε που θα μπορουσαν να παιζουν αντι για τους κυριους

Θα συμφωνήσω με private.

κάποιος έπρεπε να το το πει.

εγώ από την άλλη ως φίλος της μπάντας και 100% αμερόληπτος :stuck_out_tongue: θα πρέπει να αναρωτηθώ τι σχέση έχει το live αυτό με το sludge… just sayin

Εδώ θα συμφωνήσω και εγώ… Και εγώ επίσης ως φίλος των Pottergeist

δηλαδή αυτό το ελάχιστο sludge που μπορεί να έχουν οι Kylesa δεν το έχει καμιά άλλη ελληνική μπάντα; ή έστω πιο ταιριαστή μπάντα για support δεν υπήρχε;

Νομίζω σε αυτό δε διαφωνεί κανείς στο μίτο

δεν διαφωνώ αλλά παίζουν και οι yellow devil sauce (τους οποιους εγω αγαπάω)… οπότε αναρωτιέμαι απλά προς τι το σκάλωμα με το sludge εφόσον καμία από τις μπάντες αυτού του live δεν παίζει sludge.

Πάντα κάποιος θα βρίσκεται στο ειδώλιο.

Κάποιος λόγος θα υπάρχει που στην προκειμένη είναι οι Potergeist.

Καλά, σίγουρα ούτε οι YDS είναι απολύτως ταιριαστοί αλλά τουλάχιστον αυτό που παίζουν το παίζουν καλά. Αντιθέτως οι Potergeist είναι μια μέτρια μπάντα ανεξαρτήτως από το αν παίζουν sludge ή όχι

δεν μπορώ να είμαι απόλυτα αντικειμενικός για τους πότερ οπότε δεν θα το κουράσω… παρότι υποπτεύομαι ότι δεν υπάρχει ιδιαίτερη τριβή με το υλικό τους από όσους δεν ψήνουν. απλά να ξέρουμε οτι ΔΕΝ θα δούμε ένα sludge live εκτός απροόπτου. οπότε η ένσταση μου είναι στο “δεν κολλάνε”. στο “δεν μαρέσουν” δεν έχω κανένα πρόβλημα. και οι yds πετσοκόβουν και ας παίζουν κοριτσίστικη μουσική