KYLESA (usa) 13/2/2014 @ Eightball Club, Θεσσαλονίκη.14/2/2014 An Club, Αθήνα

Κοψαν κωλαρακια χτες, αν και πρεπει να ξενερωσε λιγο η μπαντα με τα ΨΟΦΙΜΙΑ τους Ολλανδους.

Σκετη λατρεια η Λωρα, μετα τη συναυλια βγηκε να μαζεψει εξοπλισμο και επιασε κουβεντα με ολους οσους ειχαμε παραμεινει στο χωρο. Την ερωτευτηκα λιγο.

Και εμεις ευχαριστημενοι με το λαιβ.
Ψιλο μαπα ηχος σε ενα μετριο venue, O2 Islington.
Λιγος κοσμος = περισσοτερη ευχαριστηση!
Supports :Sierra, Jagged Vision
Πιασαμε παρλα/φωτο με τον Phillip.

^ Έχω συναισθηματικό δέσιμο με το Islington - γαμάτα άκυρος χώρος :smiley:

Kylesa θα ήθελα να δω με Conspiracy of denial, αν λέει κάτι αυτό για το τι πιστεύω για την ηχητική πορεία των kylesa. Τέλος πάντων, τώρα που είδα όλα αυτά με την προπώληση (σοβαρά πίστευα ότι θα γινόταν αλλού) κλονίστηκα λίγο.
Δεν νομίζω ότι έχω αντοχές/ κουράγια/ χρήματα να αγοράσω εισιτήριο πριν την παρασκευή.

εχουν βγει τπτ ωρες εμφανισης;

βλεπω να μαστε ο ενας πανω στον αλλο την παρασκευη αλλα τεσπα
ελπιζω να παλευεται ο ηχος τουλαχιστον, γιατι τα αυτια μου εχουν πικρες εμπειριες στο Αν τελευταια

//setlist που κοιταω μετα βιας μου βγαινει 1 ωρα :-k

20:30 ΠΟΡΤΕΣ/ΤΑΜΕΙΟ
21:20 POTERGEIST
22:00 YELLOW DEVIL SAUCE
22:50 KYLESA

Laura surfin’ the crowd. Photo by Ronan Thenady ‪#‎kylesa‬ ‪#‎converse‬ ‪#‎tourlife‬ ‪#‎smashitup‬

μόνο χούφτωμα όμως ε.

Φάση αν το κάνει κι εδώ θα φύγει έγκυος.

πωλείται εισιτήριο στην αρχική του τιμή (20 ευρα).

ρίχτε πμ

τι θα γίνει , θα γίνεις γυναίκα μου ή όχι ? δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση, είμαι στο όριο να πάω στην Πάνια

μου φάνηκε ότι πραγματικά το γούσταραν χθες . φοβερό groove .
πάντως όση “ατμόσφαιρα” χάνουν live , τόση ένταση και headbanging κερδίζουν.

εμενα παλι μου φανηκε τρελη αγγαρεια…


[SIZE=7]<3[/SIZE]

Εγώ νομίζω ότι σε φάσεις έβγαζαν και ατμόσφαιρα, στα ανάλογα σημεία φυσικά

*BBB -λόγω βάρους- καλύτερος stage diver ever:p

Ώπα ώπα, ο BBB είναι ο θεός με την μαλλούρα τύπου Λάιονο και την επική μουσακλειάδα που την έπεφτε στη Λόρα;

[SPOILER][/SPOILER]

πραγματικά νομίζω πως όχι. αν και έχω μούσια μπόλικα :stuck_out_tongue:
δείξτε μου όμως ποιος είναι ο σφετεριστής, γκειμοφθρονς θα το κάνω εδω πέρα

φάουστ αγαπημένε έχω πάρει 2-3 κιλά πάντως, παλιά ήμουν ακόμα καλύτερος :stuck_out_tongue:

IT’S SAID AND DONE!!!

Γαμησε το λαιβ.Αμα εισαι μπανταρα και ξερεις να διαχειρηστεις τους 2 ντραμερ μπορεις να πας σε αλλο επιπεδο.Ο ηχος οχι πολυ καλος,ηθελα πιο δυνατα τις κιθαρες(κατι που δεν ξερω αν μπορουσε να γινει).Παντως ολα τα κομματια τα απεδωσαν τελεια και πιστευω οτι,εκτος παο τον κοσμο,και η μπαντα γουσταρε απλα φανηκαν ξενερωμενοι λιγο με τον ηχο.

Καβλωσα που επαιξαν τοσα πολλα κομματια απο το static tensions.Περασαν 5 γαμημενα χρνια απ’ οταν ειχα πρωτομπει στο φορουμ κι επεσε το ματι μου σε ενα γαματο εξωφυλλο μιας “αγνωστης” μπαντας που επαιζε κατι που λεγοταν σλατζ.I’m getting old…

Ήταν αρκετά κουρασμένοι και φαινόταν πολύ. Και ο ήχος είχε ένα θεματάκι. Οι κιθάρες δεν ακουγόντουσαν. Μου άρεσαν τα ντραμς (δεν είχα ξαναδεί live με 2 ντράμερ). Τέλος, θα ήθελα να παίξουν λίγο παραπάνω. Ελπίζω την επόμενη φορά να μην είμαστε ο τελευταίος σταθμός της περιοδείας γιατί η κούραση δεν τους άφησε να αποδόσουν όπως θα ήθελαν.

Βασικά αυτό.

Στη θέση που ήμουν εγώ, κάπου στο σκαλί, και κιθάρες ακούγονταν (του Cope σχετικά λιγότερο) και μπάσσο, γενικά ο ήχος δε με χάλασε καθόλου. Παραδόξως. Οι δύο ντραμμερ άγγιζαν τελειότητα, ακόμα και κάποια διαφορετικά από τα στουντιακά περάσματα ακούγονταν άψογα. Κατά τα άλλα στα φωνητικά κυρίως υπήρξαν μερικά ζητήματα, ίσως και λόγω κούρασης, αλλά το κάλυπταν με το γκρουβ και το κοπάνημα.

Στη διάρκεια κλασικά μου τα χάλασαν, αφού αν και χωρίς πολλές παύσεις, τα 70 λεπτά έφυγαν υπερβολικά γρήγορα.

Κρίνοντας κι απ’ το πόσος κόσμος είχε μαζευτεί πάντως, ελπίζω να τους ξαναδούμε σύντομα.

Όντως. πιστεύω πως όλα τα κομμάτια ακούστηκαν πολύ καλύτερα λάιβ απ ότι στους δίσκους. Ο ήχος για τα δεδομένα του An μου φάνηκε οκ, το μόνο θεματάκι που είχα εγώ (δεξία από τη σκηνή) ήταν ότι τα χαμηλά φωνητικά της Laura δεν ακούγονταν πολύ καλά. Γενικά πάντως, εμένα μου άρεσε πολύ η εμφάνιση τους. Ο Cope έδειχνε ότι πραγματικά γούσταρε αυτό που έκανε.

Από τα support είδα αυτά που περίμενα. Οι YDS ήταν πολύ καλοί, με πολύ καλό ήχο και το groove που έχουν σαν μπάντα είναι απίστευτο. Οι Potergeist δεν με ενθουσίασαν και από κάποια στιγμή και μετά απλά περίμενα να τελειώσουν. Και τώρα, να πω και τις κακίες μου. Νομίζω πως θα πρέπει να βρουν μια δικιά τους προσωπικότητα γιατί ακούγονται σαν Down β’ κατηγορίας. Ειδικά ο τραγουδιστής πρέπει να έχει περάσει πολλές ώρες μπροστά στον καθρέφτη αντιγράφοντας τον Anselmo με αποτέλεσμα να γίνεται σε ορισμένες στιγμές γραφικός.