Kyuss (χωρις Homme) Lives!

26 Mαρτίου θα πάω με τον Awake. Kανόνισε αρκουδέη να μου γκρινιάζεις για την %περιεκτικότητα σε Kyuss:lol:

αραγε τι θα σκεφτεται ο τζος ?

παιζει κ ναναι κλαιν…η μπα ? :-k

μητσαρα , μολις ειδα οτι εχεις κ αδερφη που σπουδαζει ολλανδια οποτε δεν σου χαλω κανενα χατηρι !!!

(πλακα κανω , αστην να βρει κανα νορμαλ τυπο λολ)

QOTSA & TCV.
Εγώ στα @@ μου θα έλεγα να πω την αλήθεια.

Eγώ λέω να ρωτήσουμε τον Τζος να μας πει αν πρέπει να πάμε ή όχι:p

kλαιν στο χαλαρο…its all about κασερι in the land of milk and honey…

στο φαζζ μια μερα…με ανακοινωση απο τωρα…παρτε μασκες…

αρχισες τις μαγκιες κ θα κοπουν τα [I]βινυλια [/I] :stuck_out_tongue:

καλη αρπαχτη που ισως λογω αναγκης και πιθανοτατου μη ενδεχομενου κανονικου reunion να τιμησουμε…

ομως μπασταρδοι, καντε ενα [B]ΣΩΣΤΟ[/B] reunion γαμωτοσπιτισαςκαιτοαπαυτοτηςμαναςσαςγαμημενοιχιπιδες…

Εκβιασμός??? μήπως ψηφίζουμε Τζέφρυ???:stuck_out_tongue:

Ρε παιδιά έχουν χρόνο να το σκεφτούνε…μέχρι τις 26 Μαρτίου, με καμιά χιλιάδα απειλητικά τηλεφωνήματα, σφαίρες σε φακέλους κτλ…μπορεί να γίνει ΤΙΜΙΟ reunion:)

[U][B]Φανταστική Ιστορί[/B]α[/U]
Κάποιος manager / promoter πήρε τηλ. τον Garcia και του είπε πως αν βγάλουμε τους Kyuss με κάποιο τρόπο στο δρόμο έχεις Χ λεφτά για Ψ συναυλίες.

Χ λεφτά ο Garcia για να βγάλει πρέπει να κάνει 180 συναυλίες με το προσωπικό του σχήμα και τους Hermano μαζί. Πήρε τηλ τον Bjork που ήταν σε ανάλογη φάση και τον Oliveri που ήταν σε λίγο καλύτερη, αλλά τα είχε ανάγκη κάποια γκαφρά αυτή την περίοδο και οι 2 βρήκαν το ποσό ικανοποιητικό και συμφώνησαν.

Πήραν λοιπόν τον Josh λοιπόν τηλεφωνο να τον πείσουν να συμμετάσχει.

Θα του είπαν “τα λεφτά είναι καλά”. Φυσικά τα λεφτά που πρότεινε ο promoter για ένα lineup με τον Homme μέσα ήταν πολύ καλύτερα, οπότε επέμεναν…

Κάπου εκεί ρώτησε και ο Josh για τι λεφτά μιλάμε και μόλις άκουσε το ποσό έβαλε τα γέλια.

“Αυτά είναι κάτι λιγότερα από τα μισά που παίρνω για ένα live με τους QOTSA και τα μισά από αυτά που παίρνω για ένα live με τους Them Crooked Vultures. Δηλαδή, και να ξεπέσω και να παίξω τραγούδια που ούτε ξέρω, ούτε πολυγουστάρω πλέον; Αν υπάρχει καμια σοβαρή πρόταση πάρτε με τηλ.”

Ποτέ μη λέτε ποτέ όμως…

Εσύ από τότε που έγινες editor πολύ στο παρασκήνιο το έριξες, Καρπετόπουλε του ροκ(ιν)!!:p:p

Χαχαχαχα καθόλου απίθανο όμως!!!

Τα χα πει πολύ καιρό τώρα. Χωρίς το Χόμ δε λέει πάντως.

Και στην τελική τόσες real things υπάρχουν, θα ασχολούμαστε με ελλιπή ριγιούνιον?

Υπερβολή;

οχι, αληθεια

Βρε άνθρωπε, φαντασία μου είναι. Να ξέρεις ότι στα περισσότερα reunion δεν κοιτάζουν καν την παράμετρο των λεφτών. Το κάνουν μόνο για τους οπαδούς…

Μην παρεξηγηθώ, όχι ότι δε θα είμαι εκεί να πετάω γαρδένιες, ε…

Μμ, πιστεύω πως υπερβάλλει λίγο. Εδώ θα βλέπαμε ευχάριστα το σχήμα “Garcia plays Kyuss” , τώρα που έχει και άλλα 2 μέλη;

Εννοείται και γω συμφωνώ πως άμα ήταν και ο φλούφλης θα ήταν καλύτερα, αλλά τώρα απλά θα πεις(εγώ τουλάχιστον) ΓΑΜΗΣΑΝ, μακάρι να ήταν και ο Χομ.

Αλλά ντάξει, προσωπική σας γνώμη είναι, σεβαστή. Κουβέντα να γίνεται.

Ναι βρε I tease you…

Gardenia και ώπα σινανάι θα είναι το live8)

Πάντως επειδή και αυτό το thread μπουρδέλο θα το κανουμε όλα θέμα προτεραιοτήτων είναι. Όποιος δεν θέλει να πάει δεν μπορεί να πείσει τον άλλο που θα πάει να μη πάει και το αντίθετο. Κάντε ένα poll για την πλάκα αν θέλετε. Απλά σκεφτείτε την πιθανότητα όσοι δεν έρθετε να μετανιώσετε που θα χάσετε την εμφάνιση-ότι κοντινότερο σε αυθεντικούς Kyuss…Και εντάξει τραγούδια Kyuss θα παίζουνε, κάνετε λες και θα παίζουν Beatles ξέρω γω…

θα εβγαινε τεραστιο πολλ πλακα πλακα

(αμα θελει καποιος ας το ανοιξει με τις παρακατω παραμετρους)

[B]ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟΥΣ KYUSS LIVES ?

1 - ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ , ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΠΤ
2 - ΘΑ ΠΑΩ , ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΖΟΣ
3 - ΕΙΝΑΙ ΑΡΠΑΧΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ
4 - ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ[/B]

Ρε είστε βλάκες!

Δεν με νοιάζει αν γράφτηκε σε 100 προηγούμενα πόστ, θα το ξαναπώ!

Δηλαδή όταν ήρθε μόνος του ο Γκαρσίας και “είπε” Kyuss δεν μίλησε κανείς και όλοι ήσασταν ευχαριστημένοι, και τώρα που ήρθα όλοι εκτός του Homme γκρινιάζετε! Η φιλοσοφιά να κοιτάς το γάιδαρο που σου δωρίζουν στα δόντια; Και τι ΑΚΥΡΗ σύκγριση ήταν αυτή με τους Sabbath;!; Μην είστε γρινιάρηδες ρε! Δείτε τα 3/4 του ποτηριού γεμάτα και όχι το 1/4 άδειο! Αρπαχτή ξεαρπαχτή, δεν θα είναι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που θα δείτε και θα κωλογουστάρετε. Σοβαρευτείτε.

Εντάξει, σίγουρα θα ήταν άλλη φάση αν βλέπαμε το ορίτζιναλ line up [με oliveri ή reeder δεν με ενδιαφέρει], αλλά και τώρα ΔΕΝ με χαλάει για κανένα πούστη λόγο.

Α, και όσον αφορά τη σύγκριση μεταξύ των 2 μπασιστών.Η προσφορά τους σε αυτή την μπάντα δεν ήταν ασήμαντη! Μπορεί το παίξημο του Reeder να είναι αντικειμένικα καλύτερο από του Oliveri, αλλά κανείς δεν μπορεί να αμφισβητίσει την προσωπικότητα και ταλέντο του 2ου. Αρα, το να τους συγκρίνεις σαν μπασίστες στέκει κατά ένα βαθμό, αλλά να συγκρίνεις την προσφορά τους στους Kyuss και τις προσωπικότητες τους ΔΕΝ στέκει! Είναι και οι 2 θεοί! :stuck_out_tongue:

Τέσπα, θα είμαι εκεί ότι και να γίνει! See you the παίδες!

p.s. Όπως είπε και ο Awake [νομίζω] ο Homme είναι ο μόνος που δεν ψήνεται για reunion Kyuss. Να δω σε κανα χρόνο που θα την μυριστεί και αυτός και έρθει με τους άλλους 3 τι θα λέτε.

edit: Το 5! Δεν χάνεται με τίποτα, αλλά θα ήθελα και Homme. :stuck_out_tongue:

Εγώ πάντως προτιμώ να δω Kyuss χωρίς ginger Elvis + μια πιθανή συναυλία QOTSA οπουδήποτε, παρά full line-up Kyuss :stuck_out_tongue: