Kyuss ...Welcome To The Circus

Έκανα ένα search στο forum πριν φτιάξω το θρεντ και δε βρήκα τίποτα για τους ΘΕΟΥΣ του Palm Desert…

Πείτε τη γνώμη σας για το γκρουπ,ποιος δίσκος σας αρέσει περισσότερο και αν πιστεύετε σε κάνα reunion δίσκο!

EDIT: Άμα γίνει Reunion θα γίνει ΧΑΜΟΣ!:smiley:

Φταίει το γεγονός ότι δεν έχω πιει ακόμα τον καφέ μου. Ήθελα να ψηφίσω And the circus leaves town και πάτησα κατά λάθος Blues For The Red Sun. Τεσπά και αυτό δισκάρα είναι. :stuck_out_tongue:

Α: Έχει και ένα από τα πιο λιώσιμο κομμάτια… Thong Song…

“I hate slow soooooooooooongs, oh yeaaaaaaahhh”

edit 2: βασικά και το Wretch είναι δισκάρα. Πιο ροκ από τα υπόλοιπα. Ίσως να ψήφιζα και αυτό, ανάλογα με το mood.

Και το 50 Million Year Trip για να μην ξεχνιόμαστε ! :wink:

περιμένω κάνα Remaster να ακούσω και κάνα Un Sandpiper ως B-Side γιατί η συλλογή muchas gracias έχει 25 ευρώ!!

Homme/Garcia/Bjork/Reeder = το καλύτερο Kyuss line-up

Τα πιο λιωσιμο κομμάτια Kyuss είναι τα Gardenia, Demon Cleaner και One inch man…ο ηχος της ερήμου σε ολο του το μεγαλείο…

My vote goes to…

Blues For The Red Sun!

Τρελο λιωσιμο! Ειδικα καλοκαιρια με νταλα ηλιο σε ξεραϊλα ειναι το απολυτο soundtrack…

…And The Circus Leaves Town!!!
Αξεπέραστα κομμάτια
Spaceship landing
Hurricane
Size Queen
Catamaran Kyuss
One Inch Man

Ρε παιδιά, ξέρει κανείς ποιο είναι το πρώτο όργανο που ακούγεται στο Space Cadet ?Εγώ πιστεύω πως είναι ακουστικό μπάσσο,αλλά οι περισσότεροι λένε είναι ότι είναι ακουστική κιθάρα…
Any help ??:slight_smile:

Ντάξει ότι και να πούμε είναι λίγο… Δε ξέρω ίσως από τα λίγα συγκροτήματα που όλα τους τα κομμάτια είναι διαμάντια. Είναι απίθανοι. Προσωπικά οι kyuss και συγκεκριμένα το green machine με μύησαν στον δρόμο της ερήμου. Όλοι ελπίζουμε σε reunion αλλά οκ δεν μας χάλασαν και τα μετ’ έπειτα συγκρότημα :stuck_out_tongue:
Αγαπημένος δίσκος blues for the red sun… έχω δεθεί συναισθηματικά. Αλλά οκ είναι και σε τι φάση είσαι κάθε φορά.
STONER ALL THE WAY!!!

Ακουστική κιθάρα θα λεγα. Απλά παίζει νότες στις μπάσες χορδές.

ps. ξεχασα καλε, το ονομα μου εμπνευσμένο απο το ντεμπουτο τους ειναι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Welcome to Sky Valley για μένα αν και όλα είναι top.

Blues for the Red Sun ειναι το απολυτο αλμπουμ για μενα και το Green Machine απο τα κορυφαια τραγουδια που εχω ακουσει… θεικο συγκροτημα με αλλα λογια 8)

ΛΑΤΡΕΙΑ!

Σκαη Βαλλευ ψηφιζω γιατι ητανε το πρωτο που ακουσα και κατεχει ξεχωριστη θεση συνεπως. Αλλα ουλα γαμανε.
8)

υπο καταλληλες συνθηκες, οι Καηουςς ακουγονται σαν το υπερτατο συγκροτημα ολου του γαλαξια. Αλλιως ειναι απλα θεοι

Μόνο ένα;;;;
Μάλλον “Blues For The Red Sun”.

Ηint:Το εξώφυλλο του And circus…φαίνεται και απο την ανάποδη…Τα ατομα είχαν φύγει λέμε…:lol:

Πιστευω πως το Sky Valley είναι κομματακι ανώτερο απο τα υπολοιπα album…Είναι ο δίσκος με τον οποίο εκαναν το μεγάλο μπαμ γενικώς και πιστεύω περιέχει ολο τον ξερο και μουντο ηχο της ερημου οπως δεν έχει ξανακουστει ποτε απο καμία μπάντα…(Gardenia FTW…)

Χμμμ ναι οντως…! ειναι ο πιο καθαρα στοουνερ δισκος τους. πιο ψυχεδελικος ειναι βεβαια το the circus αλλα γενικα σαν kyuss τους χαρακτηριζει κυριως το sky valley.

εγώ εχω ακούσει μόνο τα …and tha circus leaves town και blues for the red sun και αρνούμαι να διαλέξω.-

Welcome to sky valley. Την πρώτη φορά που τον άκουσα το δίσκο τον ξαναέβαλα 2 φορές… Τι να πείς ρε πούστη μου γιαυτόυς? Goddamn son of a bitch που λένε και οι ίδιοι…

Το ακρον αωτον της μαλακιας… δε με ψηφισα…!:lol:

sky valley ρε…

Sky Valley και για μενα.Demon Cleaner 8)

αντε να γινει κανα ριγιουνιον να τους δουνε και τα ματακιαμ. Αν και δεν το κοβω παρα το γεγονος οτι εχει κανει ριγιουνιον ο καθε ξεχασμενος!! :lol: