Kyuss ...Welcome To The Circus

Αν γινοταν αυτο το Reunion πραγματικα θα ηταν τελειο!Γιατι ειναι μια μπαντα που διαλυθηκε και συνεχισε
ο καθενας τον δρομο του με τα γνωστα αποτελεσματα.Τοσες και τοσες μπανταρες.


αυτο να δω ζωντανα και θα παω να μονασω στο θιβετ

Δε το κοβω για reunion… Ο Josh ειναι με QOTSA, βγαζουν δισκους, αρεσουν πολυ. Ο Oliveri ειναι με Mondo Generator και ειναι στον κοσμου του. Να μην μιλησω για τον εγκεφαλο γιατι δεν νομιζω να ειναι το στυλ του τα reuniοn… “Οτι βγαζω τωρα με την μπαντα που βγαζω κι αν σας αρεσει”. Ξεχναω εγω την αδιαφορια του στους Hermano οταν ο κοσμος ελεγε demon cleaner και green machine? Εκτος αν λεμε για συναυλια που ουτε εκει το κοβω γιατι οι stonerαδες δεν αστειευονται, ειναι μπαντες, πως να το κανουμε.
Θα συμφωνησω με τον haliseco, αν γινει κατι τετοιο κι εγω καλογρια.

ναι και εγω για αρχιεπισκοπος χαχ

καλα ναι δεν νομιζω να γινει, ετσι το ειπα…

Καλά, αμα γινόταν reunion νταξ, και μοζαμβίκη να έπαιζαν, θα πήγαινα και με τα πόδια να τους δω… :stuck_out_tongue:

…Φαντασιωση που θα πεφτει :lol:

δεν θα πω και πολλα

πολυ καλη και πολυ σημαντικη μπαντα

το wretch για μενα ειναι ο καλυτερος δισκος τους, χωρις να υποτιμω τους υπολοιπους

2 side projects των kyuss, οι unida και οι slo-burn ειναι επισης γαματα

Μπαντάρα!!! όταν ακούς τα cd τους νιώθεις τη σκόνη της ερήμου στο στόμα σου. Το δικό μου αγαπημένο είναι το Blues for the Red Sun. Η πλάκα είναι ότι το είχα πάρει τυχαία από τα metropolis επειδή το είχε σε προσφρορά και είχε μέσα το Green Machine, το οποίο ήταν το μοναδικό κομμάτι τους που ήξερα τότε. Ε μετά κατάλαβα την αξία τους :smiley:
Επίσης, οι Tool έχουν παίξει αρκετές φορές σε συναυλίες τους το Demon Cleaner

Kαι οι metallica το έπαιξαν στο St. Anger…:stuck_out_tongue:

Εεεε, blues for the red sun

Welcome to Sky Valley απο μενα. Το ακουσα και αναθεωρησα εντελως :smiley:

Wretch και Blues από εμένα…μιλάμε για δισκάρες όχι μαλακίες…!!

γιατί είναι κλειστό το πολλ? θα ψήφιζα ρετς γιατί ειναι ΚΙΕ ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Δεν είναι πλέον :stuck_out_tongue:

Δύσκολο…δεν ψηφίζω…:stuck_out_tongue: Ή Blues ή Sky Valley.

Blues For The Red Sun.
Εντάξει και το Sky Valley σπέρνει αλλά και το Wretch αν και δεν έχει και την καλύτερη παραγωγή, αλλά το Blues το βρίσκω ένα κλικ πιο πλήρες και πιο πωρωτικό (εκτός απο το Gardenia που κατεδαφίζει τα πάντα στο διάβα του) από τα υπόλοιπα.

Πο,τι να πρωτοχωσεις απο δω τωρα…

με sky valley ειχα παθει τετοιο ταρακουλο εκεινο το καλοκαιρι που το ειχα ανακαλυψει,που δεν επαιζε τιποτα αλλο τοτε…αμαξι,θαλασσα,βολτες στο κεντρο,σπιτι και λιωσιμο,αραλικι βραδυνο σε παραλια με φωτιτσα κτλ,μονο αυτο,ολη μερα…whitewater στο φορητο cd player και μπανιο σε θαλασσα παραλληλα,demon cleaner και ολη λιωμενοι απο αλκοολια να ξερναμε και να χτυπιομαστε…100 degrees και να γκαζωνεις αμαξι παιρνοντας με χειροφρενο οτι στροφη μπορεις σε κατι ερημικες σκατο παραλιες…ποσα κιλα ριφαρες μπορει να εχει το space gadget γαμω γαμω…ηλιοβασιλεμα σε παραλια,με αερα να παιρνει τα παντα,και να ακους το asteroid με την αμμο να σου μπαινει στη μαπα και στα δοντια,χαζευοντας κλασμενος τα χρωματα του ουρανου πανω απο τη θαλασσα…ο δισκος αυτος ΕΙΝΑΙ το stoner το ιδιο και το ιδανικοτερο soundtrack για τετοια σκηνικα…

Μετα ομως που το χωνεψαμε,πεσαμε στις λουμπες και στα ψυχεδελιασματα του circus,με Spaceship Landing και τσιγαρακι,ξαπλα σε ταρατσα,με παρεα να λεμε μαλακιες και να χτυπιομαστε,ποτα και χασιμο…catamaran μεγαλη αγαπη,ελ ροντεο με το θεικο ριφ στην αρχη,καμμενο και groovy κομματι,θες να πεσεις μεσα σε θαλασσα σε slow motion οπωτε το ακους,μεχρι να αρχισει να χωνει μπιχλα και ιδρωτιλα λεμα…jumbo blimp jumbo,Thee Ol’ Boozeroony,ολα ρε,γμστ,πελωριος δισκος…

Ε μετα ακολουθησαν και τα επομενα 2,με το blues αρχικα και το Green machine να παιρνει για ενα διαστημα τον τιτλο του αγαπημενου μου κομματιου kyuss,παιζοντας στο ρηπητ ολη μερα στο media palyer(καμμενος),thong song με φωναρα απο Χολμς τουμπανο,freedom run,writhe(τι κομματαρα γκοντ) και σχεδον ολα,αλλα παντα το ειχα ενα κλικ παρακατω απο τα δυο παραπανω…

Wretch,αγαπαμε,εκλεκτο μελος φορουμ και με καλο γουστο.:p…α,και για αλμπουμ,ναι,τελευταιο νομιζω το ακουσα,αρκετα πιο ροκ και χυμα απο τα αλλα,γουσταρα πολυ,εχω ομως να το ακουσω παρα πολυ καιρο και δεν το θυμαμαι και τοσο καλα(η αληθεια ειναι πως ειχα κολλησει τοσο πολυ με τα αλλα,που δεν του εδωσα τον απαραιτητο χρονο)…αλλα οκ,θα επανορθωσω σιγα σιγα…

Οπωτε ψηφο,χωνω σε sky valley ή Circus τωρα?..γμστ,αλλη ωρα θα δω…:p8)

ναι,λατρευω kyuss

Δυσκολο να ψηφισω μιας και ολα ειναι δισκαρες :smiley: αλλα μαλλον η ψηφος θα παει στο Blues for the Red Sun γιατι ηταν ο πρωτος δισκος τους που ακουσα και ημουν σε μια ηλικια(πο πο περασαν αρκετα χρονια απο τοτε:()που με ταρακουνησε…α και το Wretch ειναι δισκαρα αλλα η παραγωγη του το εθαψε ολιγον…

:oops::oops:

Η αληθεια ειναι οτι το wretch το χαλασε η παραγωγη και οτι χρειαζεται να ξεκολλησεις απο τ’ αλλα για να το εκτιμησεις γιατι πραγματικα εχει απιθανα κομματια και βγαζει την περισσοτερη sabbathιλα απ’ ολα νομιζω. Deadly kiss, big bikes…

blues for the red sun για συναισθηματικους λογους,ηταν το πρωτο που ακουσα κ στο repeat το green machine. και επειτα …and the circus leaves town και el rodeo.