Lacuna Coil

Αυτό που θα ήθελα να πω είναι ότι ακούγοντας πολλές φορές το δίσκο των LACUNA COIL - “Karmacode”, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι οι τύποι έχουν άντερα!!! Εκεί που όλοι περίμεναν μελιστάλαχτο “metal” στο στιλ των EVANESCENCE, αυτοί σκλήρυναν τον ήχο τους ακόμα περισσότερο!!! Η παραγωγή ΠΟΛΥ πιο συμπαγής κι όχι τόσο “χαλαρή” όσο στους προηγούμενους δίσκους, τραγουδάρες που χώνουν τρελά γκάζια, μπάσο στο ύφος των KORN (που αρέσουν πολύ στην Christina), πολύ καλή διασκευή στο “Enjoy the silence” των DEPECHE MODE και γενικώς ένα attitude που γράφει κανονικά τη μουσική βιομηχανία. Θα έχει σίγουρα επιτυχία γιατί είναι δισκάρα, αλλά θα προβληματίσει τις εταιρίες αφού μάλλον κανένα κομμάτι (εκτός από μία μπαλάντα) δεν μπορεί να παιχτεί στο ραδιόφωνο. Μην ξεχνάμε ότι οι LACUNA COIL ήταν το πρώτο σχήμα της εταιρίας τους (Century Media) το οποίο πούλησε πάνω από 100.000 CD στις ΗΠΑ. Εύγε! Να είχαν και καλύτερο εξώφυλλο (και πιο σέξυ φωτογράφηση της Christina!!!) καλύτερα θα ήταν.

Καλα οι Lacuna Coil ηταν ανεκαθεν ποιοτικοι!
Κυκλοφορησε το καινουργιο τους album ε? Θα παω να το παρω.

Να είχαν και καλύτερο εξώφυλλο (και πιο σέξυ φωτογράφηση της Christina!!!) καλύτερα θα ήταν.

Ακομη ενας λογος που τους κανει ποιοτικους και αντιεμπορικους

“Enjoy the silence” των DEPECHE MODE

ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ…

Το άλμπουμ τους κυκλοφορεί 4 Απριλίου…
Κομματάρες τα “To the edge”, “Devoted” και “In visible light” (τρομερή ενορχήστρωση). Όσο για την αντιεμπορικότητα, καλή είναι, αλλά τουλάχιστον να βλέπαμε και κάτι εμείς οι φτωχοί από την Christina!!! Χαχα!!!

Ποιοτικοί και αντιεμπορικοί οι Lacuna Coil???
Από πότε.
Ντάξει από τους Evanescense καλύτεροι δεν το συζητάμε, αλλά γενικώς υπερεκτιμημένοι.
Θα το ακούσουμε πάντως και θα δούμε.

υπερεκτιμημένοι? Από ποιούς???Εδώ οι πιο πολλοί δε τους ξέρουν καλά καλά!!!
Εγώ θα έλεγα το ακριβώς αντίθετο. Είναι μια υπέροχη μπάντα που προσφέρει πολλά αλλά δεν είναι και τόσο εμπορικοί με συνέπεια να μην είναι και τόσο διάσημοι!

Ψάχνω ήδη το νέο τους άλμπουμ στο ίντερνετ…αλλά τζίφος :evil:

Sorry, αλλά όταν κυκλοφόρησε το Comalies και στο hammer και γενικά σε πολλά περιοδικά στο internet το αποθέωναν.Οκ ωραίο αλμπουμάκι, δεν λέω, αλλά δεν είχε να πεί κάτι καινούριο, πέρα από την φωτογράφηση της Scabbia. Εύπεπτα τραγουδάκια εν ολίγοις, αλλά μέχρι εκεί. Απο τότε ακούγονται πάρα πολύ και τους προσεγγίζει κοινό που αρέσκεται σε HIM και το όλο hype γύρω από το όνομά τους είναι ενοχλητικό.
Αυτά.[/i]

+fwnw…

Δε σε προσεβαλα :? :-s

=D> =D>

Δε σε προσεβαλα :? :-s[/quote]

Ούτε…

Δε σε προσεβαλα :? :-s[/quote]

…εγώ.

:roll:

Εγω διαφωνω.Ο ηχος τους (οσο εχω ακουσει τουλαχιστον)δεν ειναι ‘‘ευκολος’’ οπως π.χ. τον HIM με αποτελεσμα να κουραζουν τα mainstream ατομα που νομιζαν οτι ηταν σαν τους Evanescense

Κοίτα να δεις που ξέσπασε διαμάχη για τους LACUNA COIL… Το γεγονός ότι στην Ελλάδα δεν είναι ακόμη τόσο γνωστοί είναι και θέμα αξίας και θέμα προώθησης. Δεν πρόκειται για το γκρουπ που θα φέρει τα πάνω - κάτω. Έχει μια εξαιρετικά συμπαθή frontoman και εξίσου συμπαθητικά κομμάτια. Αυτό που οφείλουμε να τους αναγνωρίσουμε είναι η πρόοδος τους με κάθε δίσκο που φτιάχνουν και τώρα αυτό εδώ, το Karmacode, είναι δίσκος που τους πάει ένα σκαλοπάτι παραπάνω. Μιλάμε για κολλητικές μελωδίες αλλά και πολύ σκληρό ήχο σε σημεία ιδίως στο μπάσο και όχι πια αυτόν τον χλιαρό ήχο που χαρακτηρίζει τις παραγωγές του Sorychta τελευταία… Αν ψάξετε καλά στο internet ίσως μπορέσετε να βρείτε το single “Our truth” που υπάρχει και στο soundtrack του Underworld. Θα διαπιστώσετε ότι δεν αστειεύονται…
Προς Θεού! Οι LACUNA COIL δεν θα σώσουν τη σκληρή μουσική. Ποιος μπορεί να το κάνει όμως αυτό τη σήμερον ημέρα; Εγώ γούσταρα που άκουσα το δισκάκι τους και δεν έχω ακούσει 4-5 φορές συνεχόμενα πολλούς δίσκους στη ζωή μου. Και νομίζω ότι έχω ακούσει αρκετούς ζωή να έχουμε…
Η φωτογράφηση είναι πάντως μέτρια, γιατί η Christina φοράει πολλά ρούχα!!! Χαχαχα!!!

Δεν ξέσπασε καμμιά διαμάχη μωρέ.
ίσα ίσα εμένα προσωπικά μου είναι αρκετά συμπαθείς σε όλα τα άλμπουμ τους.
Λογικά θα μ’αρέσει και το καινούριο τους.

Προς Θεού! Οι LACUNA COIL δεν θα σώσουν τη σκληρή μουσική. Ποιος μπορεί να το κάνει όμως αυτό τη σήμερον ημέρα;

οι TOOL :lol: :lol: :lol:

οι TOOL :lol: :lol: :lol:[/quote]

Λες να τους δούμε live κιόλας;;; Λέω εγώ τώρα…

Άμα κάνουν ευρωπαϊκή περιοδεία το καλοκαίρι, πιστεύω πως είναι ευκαιρία φέτος να τους δούμε. Μακάρι.Βγάζουν και δίσκο μέσα στην άνοιξη.ίδωμεν.

Απρίλιο λένε ότι βγαίνει… Έχω την εντύπωση πως άμα δεν έρθουν τώρα δεν θα έρθουν ποτέ… Κάτι μου λέει όμως ότι θα έρθουν φέτος. Δεν είναι απλά εικασία όμως…

Σιγα μην ειναι και Fronto Baggins ρε ποζερακι … Σε κολλησε ο γερος και αρχισες να κανεις και εσυ λαθη με φαινεται…

Σιγα μην ειναι και Fronto Baggins ρε ποζερακι … Σε κολλησε ο γερος και αρχισες να κανεις και εσυ λαθη με φαινεται…[/quote]

Α ρε Σαλονικα…