Lake of Tears - Illwill [2011]

Καλά κανεις δν μπήκε στον κόπο να ανοίξει τοπικ ; Η κανείς δν το χει ακούσει; 8O

στο repeat μερες τωρα

πολύ καλός δίσκος,γενικά τα χώνει,Parasites φάση Μotorhead:) Out of control μεγάλη αγάπη…repeat όλο εννοείται.

Αυτοί τι έπαθαν και αγρίεψαν τόσο, η κρίση τους έπιασε;

Για μενα απλα ο καλυτερος τους μετα το forever autumn!!!

Τον λατρεψα πριν τον ακουσω,κ μονο με το εξωφυλλο κα*λωσα !

τωρα που πεθαινω να το αγορασω σε μπλουζακι,τι θα κανω ;

Χμμμμμ…το εξώφυλλο θυμίζει λίγο “alone” από solitude aeturnus.
μα είναι δυνατόν να είναι καλύτερο απο την δισκάρα τους το “a crimson cosmos”;

φιλε εγω θα σου πω ναι ειναι καλυτερο.τωρα ακου και μονος σου και βγαλε τα συμπερασματα σου.

δεύτερη ακρόαση και κωλοτουμπα για μένα…

μετά την πρώτη ακρόαση(που εχει περάσει λίγος καιρός) και όπου ο δίσκος μου φάνηκε λίγος απροσανατόλιστος(που μωρέ?!) και περισσότερος άγριος απο οτι θα τον ήθελα, σήμερα που τον ξανα άκουσα τον ευχαριστήθηκα πάρα πολύ.!! απλά τους είχα αφήσει και δεν ήξερα τι να περιμένω και έτσι σκάλωσα στην πρώτη ακρόαση…

*το Midnight Madness λιιιγο πιο προσεγμένο να ήταν θα είχαμε εγκεφαλικά…

οσο τον ακους αυτο τον δισκο τοσο θα γουσταρεις!!!

Εγώ να σου πω την αλήθεια στις 2-3 που το άφησα εξακολουθώ να μην έχω αλλάξει γνώμη. Με έψησες ωστόσο να του δώσω μερικές ακόμα.

Εντάξει τις έχει τις στιγμές του το άλμπουμ αλλά γενικά δεν ξετρελάθηκα. Θα δείξει.

καλά δεν λέμε οτι ειναι η υπερ δισκαρα που θα σαρώσει τα πάντα, αλλά σίγουρα δεν είναι άσχημος δίσκος που νόμιζα στην αρχή,…ακούγεται πολύ ευχάριστα

Στις πρωτες μια δυο ακροασεις ακουγεται καλο.Τωρα ποσο καλο θα δειξει.
Βεβαια συγκρισεις με headstones/a crimson…/forever… ουτε για αστειο

Ζω για να τα ακουσω live,ειναι πολύ μα πολύ πιο μπροστά απο τους άλλους για live εμφανισεις νομίζω τα τραγούδια

στο house of the setting sun πραγματικά κλαιω με χαμόγελο στην επωδο τραγουδώντας !!

τι επος

Am so tired but i cannot sleep ~ sleep

Η αλήθεια είναι ότι πρόκειται για πολύ καλό άλμπουμ, απροσδόκητα καλό σε σχέση με το προηγούμενο, σχετικά αδιάφορο Moons & Mushrooms. Σίγουρα και η μικρή αλλαγή κατεύθυνσης, με ένα πισωγύρισμα σε Greater Art κατάσταση και πιο ριφφάτα κομμάτια βοηθάει, αλλά σε γενικές γραμμές είναι δυνατή επιστροφή.

Και αυτό βέβαια ισχύει:

Σαφώς και δεν χωράνε συγκρίσεις με αυτές τις τρεις δισκάρες για κανέναν λόγο. Όσο καλό και να’ναι το Illwill.

Εντάξει, το θέμα δεν είναι αν ο δίσκος είναι καλύτερος ή χειρότερος από Forever Autumn & Crimson Cosmos, αλλά το ότι οι Lake of tears δεν το βάζουν κάτω τόσα χρόνια τώρα. Άλλωστε κάποιοι από εμάς εκεί έξω τους έχουμε ανάγκη. Είναι τόσα που μας έχουν χαρίσει όλα αυτά τα χρόνια.

Δισκάρα?!!

Αρκετά διαφορετικό από τα 2 τελευταία, πιο heavy αλλά και με ποικιλία στις συνθέσεις. Για μένα, ο καλύτερος δίσκος τους εδώ και πολύ καιρό…

Αν δεν έβλεπα το thread, δε θα έπαιρνα χαμπάρι ότι έβγαλαν νέο δίσκο. Πρώτη ακρόαση :walkman:

παιδιά μη δείτε το βιντεο κλιπ,απο τα χειρότερα εβερ :stuck_out_tongue:

Οτι ακριβως ειπε. Εμενα μαρεσει και το Νηοναη

Eγω το ακουω τις τελευταιες μερες συνεχως.Παροτι δν μπορω να κρινω ακομα για το ποσο καλο ειναι,το μονο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι, πως ειναι ΕΘΙΣΤΙΚΟ και φυσικα εντελως διαφορετικο απ οτι πιστευα οτι θα ακουσω .

Εν τελει παντως ο δισκος ειναι πολυ-πολυ απλος,ακομα περισσοτερο χεβυ και τα κομματια μοιαζουν σαν να εχουν φτιαχτει για να παιχτουν live !