Lake of Tears

Χαιρετω! Βασικα θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις τιποτα για εισιτηρια (τιμη/ ημερομηνια κυκλοφοριας) για τις εμφανισεις των Lake of Tears σε Θεσσαλονικη και Αθηνα τον Οκτωβριο. Ναι, το ξερω οτι ειναι σχετικα νωρις ακομα αλλα η συναυλια εχει ανακοινωθει παρα πολυ καιρο τωρα, η προσμονη μου ειναι μεγαλη και δεν εχω ακουσει τιποτα σχεικο για εισιτηρια. Δεν ξερω αν οι συναυλιες μεταφερθηκαν απο 14 και 15 Οκτωβριου στις 21 και 22 αντιστοιχα αλλα απο το site τους κατι τετοιο φαινεται… Αν ισχυει κατι τετοιο please let me know!! Κατι τελευταιο: μπορω να αγορασω απο Αθηνα ή Θεσσαλονικη εισιτηρια και για τα 2 live?

Cheers!!!

Τελικα συναυλια στη Θεσσαλονιλκη μετατεθηκε απο τις 14 στις 16 Οκτωβριου στο Rock Bottom με support Deviser και Embrace Depart. Τα εισιτηρια εχουν 20 ευρω και κυκλοφορουν λογικα απο σημερα. Προπωληση στα Ticket House, Patsis Music World, Alone Record Shop, Steel Gallery Records, Bolivar Cafe, Harley Bar.

Ναι το ξερω οτι μαλλον δεν ενδιαφερει κανεναν, απλως το αναφερω…

Το forever autumn δισκάρα πάντως. 8)

black brick road kai ta miala sta kaggela!

Thorgal don’t worry…Οσοι δε θα ρθουν χανουνε…Θα ειμαστε λιγοι και καλοι (και χωρις στριμωγματα). Καλυτερα!

Go LoT

mageia — sunaulies - twn 300 kai an atomwn e ? bsk - egw pistebw oti aksizei na prospathisw na ferw mpanta sta 30mou genethlia. ligo parapanw tha dwsw - alla den tha mou kostisei to venue ktl :stuck_out_tongue:

Εεεεετσι!!!
Αν και Αθηνα τωρα, εγω θα ανεβω και Θεσσαλονικη. Μια φορα μονο δεν μου φτανει…

Thorgal μιας και θα πας κ στο live τους στην Αθηνα, αν δεν σου κανει κοπο γραψε αν ειναι οτι θυμασαι απο το setlist κ καμια εντυπωση-ετσι να εχουμε μια ιδεα!!Καλα να περασεις αυριο! :smiley:

OK, αν εχω το κουραγιο θα το κανω. Το λεω αυτο γιατι μετα τη συναυλια μαλλον δεν θα γυρισω αμεσως σπιτι και το επομενο πρωι θα εχω ταξιδι… Θα προσπαθησω παντως, αλλα δεν μπορω να υποσχεθω…

Λοιπον, set list: A Foreign Land, Raven Land, Sweetwaters και Headstones (από Headstones), Boogie Bubble, CosmicWeed και To Die Is To Wake (από A Crimson Cosmos), So Fell Autumn Rain, Hold On Tight, Forever Autumn και Pagan Wish (απο Forever Autumn), Return of Ravens και The Shadowshires (από The Neonai), The Greyman, The Organ, Rainy Day Away και Crazyman (από Black Brick Road).

Κοινως, απολυτη ισορροπια αναμεσα στα album τους (με εξαιρεση το Greater Art οπου και ο ηχος τους είναι αρκετα διαφορετικος από τα επομενα) και κατά τη γνωμη μου ένα set list που πλησιαζει το αψογο. Μου εκανε ευχαριστη εντυπωση που ακουσα και 2 κομματια από το The Neonai καθως πιστευα πως δεν θα ακουμπαγανε το συγκεκριμενο αλμπουμ για να μην επαναφερουν αναμνησεις χωρισμου?. Μπραβο τους που το κανανε. Παιξανε περιπου 1,5 ωρα και ηταν εξαιρετικοι. Πολύ καλη εκτελεση των κομματιων και πολύ καλη διαθεση από όλα τα μελη της μπαντας. Μαλιστα προκειται για ιδιαιτερα φιλικα και προσεγγισιμα ατομα. Α, και κατι ακομα για Θεσσαλονικη: Επειδη ετυχε να ρωτησω τον Magnus, μου ειπε πως υπαρχει περιπτωση να παιξουν κανα-δυο κομματακια παραπανω στη Θεσσαλονικη αν και ακομα δεν εχουν αποφασισει!!! Και για να μην λετε ότι σας λεω μα?ιες, το ένα θα είναι από το Headstones και το άλλο από Crimson Cosmos!! Δεν λεω ποια, για εκλπηξη. Ελπιζω βεβαια να τα παξουν και να αγγιξει το live την τελειοτητα!! Παντως ακομα και αν δεν το κανουν τους ευχαριστω πολύ για τη σημερινη βραδια και τις τεσσερις υπογραφες στο εισιτηριακι μου? :stuck_out_tongue:

Δυστυχως οι Death SS δεν μπορεσαν να εμφανιστουν γιατι ειχαν πολύ σοβαρο τροχαιοατυχημα χθες εξω από τη Ρωμη :cry: . Ευτυχως δεν θρηνησαμε θυματα όπως ανακοινωθηκε? Επισης ειπαν πως τα εισιτηρια της συναυλιας μπορουν να χρησιμοποιηθουν ως εκπτωτικα κουπονια για την επομενη εμφανιση τους στην Ελλαδα σε ένα μηνα περιπου από τωρα όταν θα είναι καλα?

Σχετικα με τις δυο ελληνικες μπαντες που προηγηθηκαν (WEB και Deviser) αν και δεν ειχα καποια ακουσματα μπορω να πω πως ειδικα οι πρωτοι μου εκαναν πολύ καλη εντυπωση. Πολύ καλος ηχος και ομορφη σκηνικη παρουσια. Για τους δευτερους ελπιζω να τους βγουν καποια πραγματα καλυτερα σημερα?

Τα λεμε σε λιγες ωρες Θεσσαλονικη αδερφια!!! Αντε καλα να περασουμε και εκει? :wink:

Πραγματικά αν είχα καταφέρει να πάρω εισητήριο θα είχα εκνευριστεί πάρα πολύ. Όλως τυχαίως οι ακυρώσεις ανακοινώνονται τελευταία ώρα.

Επίσης, εκπτωτικά κουπόνια; Μπλιεχ.

egharistoume gia tis plirofories!tha prospathisw na paw Salonica

H synaulia itann katapliktiki,paidia!Den exw logia na perigrapsw :!: Elpizoume na ksanarthoun syntoma!

Καταπληκτικη συναυλια με αψογο setlist που κανονικα πρεπει να τους ευχαριστησε ολους (εκτος μαλλον απο καποιους που ζητουσαν επιμονα το Raistlin and the Rose :stuck_out_tongue: )

Επρεπε να ειχα κατεβει κ Αθηνα τελικα… :frowning:

Burn Thessaloniki Burn!

Nαι, οντως απιστευτα ηταν!! Τελικα τον αξιζε τον κοπο το ταξιδακι στη συμπρωτευουσα!! Και οπως ειχαν πει τελικα επαιξαν και τα Devil’s Diner (Crimson Cosmos) και Burn Fire Burn (Headstones) τα οποια δεν ειχαν ακουστει στην Αθηνα :stuck_out_tongue: !! Επισης το καινουριο κομματακι που επαιξαν, Children of the Grey, το ειχαν παιξει και στο Gagarin αλλα ξεχασα να το αναφερω… :oops: Οσο για τον κοσμο, αν και αρκετα λιγοτερος σε σχεση με της Αθηνας ηταν πολυ πιο ζεστος (μπροστα που ημουνα τουλαχιστον) και περασα ακομα καλυτερα!! Well done!!!

Υ.Γ.: μπορει να ξαναρθουν ακομα και αυτο το καλοκαιρι σ’ενα φεστιβαλ που θα διοργανωθει μαλλον στην Ξανθη! Αντε, παλι ταξιδια… Παντως αν δεν το κανουν δεν θα φταιω εγω, μην με πυροβολησετε!! :lol:

ποπο…τι καμμενοι ειστε…σιγα την μπαντα…ακουστε λιγο ποιοτικοτερη μουσικη…αμαν…

Ασε ρε, σιγα μην πεσουμε στο γιουχου ροκ που ακους εσυ… :lol:
Α, και πανω απ’ολα. δεν εχεις το δικαιωμα να σχολιαζεις! ΟΚ? Αντε, παραγνωριστηκαμε νομιζω… :twisted:

Μαγκες,δε ξερω αν ειχαν παντα τονιδιο τραγουδιστη αλλα απογοητευτηκα εις το φουλ.Ακουσα το τελευταιο τους και το πρωτο τραγουδι του δισκου που εχει ριφαρες,η φωνη του τραγουδιστη με κανει να κλαιω.Μετα ακουω και το δευτερο τραγουδι και παραδινομαι.

Εχετε να προτεινεται κατι καλυτερο,εστω με παλιο τραγουδιστη αν υπαρχει αυτος?

Φιλε Παοκτση…σορρυ…αλλα βρισκεσε στις συναυλιες…!!Δεν ανοιγεις κανα θεμα στα groups?

Πω ρε μλκ. Νομιζα πως ερχονται και χεστηκα απ τη χαρα μου. Σταδιαλα.:lol: :lol: