Lamb of God - Resolution

και ελεγα οτι μονο σε μενα μου ακουγεται καπως.σε καποια τραγουδια επικρατει βαβουρα και δεν πολυκαταλαβαινω.εμενα μου αρεσει και το king me!!πολυ ωραιο ριφ!!

γενικα ο ηχος ειναι καπως
δεν ξερω
ελπιζω να ειναι λογω του mp3

Αν και δεν έχω ακούσει καλά τον δίσκο ακόμα, έχω να κάνω 2 παρατηρήσεις:

  • Φαίνεται να υπάρχουν κάποιες φοβερές ριφφάρες εδώ μέσα.

  • Έχοντας βγάλει τους δίσκους που έχουν βγάλει και έχοντας αντίστοιχα τον ήχο που είχαν, μάλλον είναι η χειρότερη παραγωγή τους και το κακό είναι πως είναι εν γνώση τους(δηλώσεις για burn the priest ήχο κλπ). Τα τύμπανα δεν ακούγονται καθαρά, οι κιθάρες ξυρίζουν και τα φωνητικά είναι πολύ μπροστά. Φάουλ. Περισσότερο σαν θόρυβος ακούγεται παρά σαν και-καλά-χύμα-παραγωγή.

Μόνο σε μένα θυμίζει το ριφφ του To the End στοουνερ φάση ? :smiley:

η ποιοτητα ειναι χαλια!!
πως κρινετε την παραγωγη πριν ακουσετε τον δισκο οπως πρεπει??

Νομίζω πως το βασικό πρόβλημα του δίσκου είναι η μεγάλη του διάρκεια.56 λεπτά είναι πολλά για αυτό το είδος μουσικής.Κατά τα άλλα στο γνωστό υψηλό επίπεδο ,δεν έχω παράπονο.

Ρε σεις μην κλαιτε για παραγωγη η ποιοτητα του torrent απλα δεν ειναι καλη, δεν εχει να κανει με τη παραγωγη! Το ιδιο torrent κυκλοφορει σε ολα τα sites και αμα διαβασετε σχολια απο κατω, θα καταλαβετε τι παιζει. Εγω παντως θα περιμενω καλυτερο version ή στη χειροτερη 20 μερες μεχρι να βγει το cd.

Γενικά ισχύει αυτό που λέτε για την παραγωγή, αλλά εως ένα βαθμό.

Το πρώτο δεδομένο είναι, πως ακόμα και 192 να είναι το εμπιθρι, τότε για να καταλάβει κάποιος διαφορά, θα πρέπει να έχει καλό ηχοσύστημα (σε σχέση με το cd).
To δεύτερο είναι πως ναι μεν χαλάει σχετικά η ποιότητα (δειγματοληψία κλπ), αλλά τουλάχιστον για τα αυτιά μου, σπανίως (εως ποτέ) δεν έχω ακούσει παραγωγή που να χει τόση μεγάλη διαφορά με το mp3. Διαφορές υπάρχουν, απλά δεν αλλάζει τόσο δραματικά ο ήχος. Οι γενικές γραμμές παραμένουν οι ίδιες-τουλάχιστον στα αυτιά μου.

Με δεδομένα τα παραπάνω (για μένα πάντα) και αν δεν γίνει κάποιο θαύμα αυτή την φορά(τόσο κακό rip πια?), ο ήχος για τα δεδομένα των lamb of god, είναι αρκετά κακός, ιδιαίτερα στις κιθάρες. Όπως λέει και μπόλικος κόσμος παραπάνω, δεν τον κρίνω τελικά ακόμα, αλλά με την μέχρι στιγμής εμπειρία μου (φοβερό κριτήριο!), ο ήχος του τσι-ντι δεν θα αλλάξει τόσο πολύ προς το καλύτερο. Θα είναι απλά ένα τακ πιο ζεστός και δεν θα ξυρίζει τόσο.

το desolation θυμιζει λιγο απο redneck η ειναι ιδεα μου?:-k

εε??

δεν νομιζω
ειναι καργα πιο επιθετικο
με πιο περιτεχνα ριφς και τυμπανα
και ενα απιστευτο breakdown εποχης new american gospel στη μεση!!!

πολυ καλα τα πρωτα δειγματα…!!!

Το Ghost Walking θα ελεγα οτι το θυμίζει πιο πολυ αλλα όχι σε ενοχλητικο βαθμο. Το κύριο ριφφ είναι σχεδον οι ιδιες νοτες.

παρα πολυ, και μενα αυτο μου ηρθε με την μια.

ρε παιδιά η ποιότητα είναι χάλια γιατί είναι leaked pre-master έκδοση…διαβάστε και τα σχόλια των uploaders στα torrent sites…σε κανά δεκαήμερο πιστεύω θα το έχουμε και το κανονικό…

τώρα όσον αφορά την ουσία του album…HOLY MOTHER OF GOD!

p.s. σήμερα τσιμπήσαμε και το εισιτηριάκι…hehehe…

Περιμενουμε καλη ποιοτητα και θα μας διωξουν απο τη πολυκατοικια.

Κολοτουμπαtion έφαγα γιατί είναι αλμπουμάρα :smiley:

Έχω όμως μία ένσταση . Γράφτηκε και πιο πάνω ότι υπάρχουν πολλά κομμάτια και γενικά ο δίσκος σε κάποια λίγα σημεία γίνεται βαρετός … IMO θα μπορόυσαν κάποια κομμάτια να μην μπούνε στον δίσκο για να αποφευχθεί αυτή μεγάλη διάρκεια .

Desolation
Ghost Walking
The Undertow ( το αγαπημένο μου )
Βarbarosa
Insurrection
Terminally Unique (Εισαγωγάρα)
To the End (στονεριά που βιάζεται)
Visitation ( τα καθαρά φωνητικά Randy ειναί φρικιαστικά )
King Me

Aυτά είναι τα καλύτερα κομμάτια στον δίσκο . Τα υπόλοιπα γενικά μου ακούγονται μέτρια .

Όλοι είναι σταθερά φοβεροί σε ότι κάνουν και σε ότι έγραψαν αλλά πιστεύω ότι αυτός που ξεχωρίζει είναι ο Randy :!: :roll:

Το καλό είναι ότι ο δίσκος είναι Lamb of god αλλά δεν είναι κόπια από τα προηγούμενα. Δοκιμάσανε καινούρια πράγματα όπως τα φωνητικά στο King me . Οι συνθέσεις είναι μεν κλασσικά γρήγορες και τεχνικές αλλά ακούγονται διαφορετικές . Και αυτό για μένα είναι επιτυχία .

Περιμένω καλύτερη ανάλυση + και άλλο κάψιμο για να βγάλω τελική γνώμη … Cheers :smiley:

ακριβως…δεν προσπαθησαν να βγαλουν ενα 2ο wrath…βγαλανε ενα δισκο ΟΛΕΘΡΟ με φοβερα κομματια που χρειαζεται ακουσματα αλλα απο την αρχη καταλαβαινεις οτι εχουμε να κανουμε με αλμπουμ δυναμιτη…!!!
υπαρχουν σημεια μεσα στο αλμπουμ που χυνω ολοκληρος οταν τα ακουω…!!
επισης δοκιμασαν και νεα πραματα οπως το king me… το οποιο θυμιζει moonspell σε πιο αγριο…και ειναι κομματαρα…κομματαρα ρε!!!

συμπερασμα…ΓΑΜΗΣΑΝΕ ΚΟΣΜΟ ΠΑΛΙ…!!

Yπάρχει σε καλή ποιότητα τώρα !!!

Πολύ καλύτερος ήχος ! 8)

Επιτέλους γιατί το προηγούμενο πραγματικά δεν ακουγόταν :stuck_out_tongue:

http://www.roadrunnerrecords.co.uk/lambofgod/ghostwalking/

!!! Preview !