Ο LaTorre σε κάτι σαν τους Queensryche

κοίτα σκουπίδι δεν θα το έλεγα, αλλά ούτε και κάτι φοβερό είναι και όντως έχει αρκετές στιγμές χασμουρητού, οπότε δεν ξέρω αν χρειάζεται να το ξανακούσεις.

αν εξαιρέσεις τα One Foot In Hell, Speed of Light, Signs Say Go, αντε και βαριά το All the Promises, ολα τα άλλα κομμάτια ειναι απο απλά καλά , εως εξαιρετικά για εμένα.!!
δεν νομίζω να είναι σκουπίδι ο δίσκος. ούτε προσπαθούν να ακουστούν σαν u2 γ διαλογής, ούτε πραγματεύονται το wifi spot(#-o) ούτε τίποτα.

Το ανεφερα ως σκουπιδι για να σας προκαλεσω για να μου απαντησετε.Να ανοιχτει και καμμια συζητηση περι μουσικης τελοσπαντων.Ενταξει,δεν ειναι για πεταμα αλλα αν δεν ειχε το λογκο των Queensryche πανω του,δεν θα ειχα ασχοληθει λεπτο παραπανω.Χρυση μετριοτητα θα ελεγα,απο αυτα που ακους μια-δυο φορες οταν κυκλοφορουν και μετα χανονται αναμεσα σε τοσες αλλες κυκλοφοριες γιατι δεν εχουν τπτ το ιδιαιτερο/ξεχωριστο.Και πραγματικα δεν πιστευω οτι υπαρχει κανενα εξαιρετικο τραγουδι εκει μεσα.Χιλιες φορες να ξαναβαλω το Tribe,γνωμη μου βεβαια.

ναι. μαζι με το Tribe πιστεύω οτι ειναι οι δυο δίσκοι που σώζονται μέσα στην τρικυμία των (πολλών) τελευταίων ετών.
επισης εξαιτίας της συνέχειας του concept ακόμη και μέτρια κομμάτια, τα κάνει να φαίνονται καλά. πάντα το πίστευα αυτό οταν άκουγα ενα concept.

σημερα ειναι το 1ο Live…οποιος βρει κατι ανεβασμενο καπου ας το ποσταρει…εχω τρελλη περιεργεια…

Ο τύπος είναι φωναρα. Αλλά το θέμα είναι ότι εχω καιρόοοοο να ακούσω ότι οι ’ ryche εβγαλαν κατι καλό. Κάποιος είπε ότι όταν εφυγε ο DeGarmo παει η μπαντα…θα συμφωνήσω. Όταν χαλάει η χημεία ενός συγκροτήματος…κλάφτα Χαράλαμπε!:?

Έ, είπαν σε μια συνέντυξη, οτι παίζει βασικά να ξαναπάει. Είναι σε δικαστήρια με τον τείτ. Βσκ, ήταν αυτά που δε λέγανε, που ψιλοεπιβεβαιώνανε το τί γίνεται. Εκεί που λέγανε, “ένας τύπος με γραβάτα, μου είπε να μην απαντήσω”… “τι έγινε στο Ροκλαχόμα ? -Εμείς που είμαστε μες το δωμάτιο περάσαμε καλά - δεν ξέρω τι έγινε” (?!) … χιχιχι…

Για να δούμε, αντιδράσεις και γιουτιούμπζ.

δεν κατάλαβα τίποτα.

Καντο λιγο πιο σαφες γιατι κι εγω δεν καταλαβα τιποτα.
Ο DeGarmo ειναι στα δικαστηρια με τον Tate για το ονομα?Εχεις καποια πηγη?

Anyway, sold out ήταν η χτεσινή συναυλία αλλά ακόμα δε βρήκα κανένα βιντεο γαμώτο. Είμαι πολύ περίεργος

Απ’ ότι διάβασα, κι απ’ το σέτλιστ που είδα γαμήσανε άγρια… Περιμένουμε ακόμα βίντεο.

το νόημα της συνέντευξης ήταν “Κάνουμε τις συναυλίες να δούμε πώς πάει το πράγμα με τον Τοντ όσο προσπαθούμε να διώξουμε τον Τέιτ και να κρατήσουμε το όνομα”

Και γαμω!Αν και θεωρω λιγο δυσκολο να παρουν το ονομα απο τον Tate…Μονο αν εμπλακει και ο DeGarmo θα γινει κατι.
Φιλε naumaxos για πια συνεντευξη μιλας,μπορεις να ποσταρεις ενα link αν ειναι ευκολο?

είναι λίγο μεγάλη και οι τύποι που κάνουν την εκπομπή είναι τεράστιοι σπαζαρχίδες αλλά τα λένε όλα (χωρίς ονόματα βέβαια)

http://legacy.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=175133

Ωραιος φιλε!Thanks!

Queen of the Reich
Speak
Walk in the Shadows
En Force
Child of Fire
The Whisper
Warning
The Needle Lies
Take Hold of the Flame
Prophecy
My Empty Room
Eyes of a Stranger

Encore:
Wrathchild (Iron Maiden cover)
Roads to Madness (full version)

καθολου ασχημα…

Από την συναυλία νομίζω υπάρχει bootleg που κάποια στιγμή θα βγει προς τα έξω, και φυσικά περιμένουμε βίντεο με λίιιγο καλύτερο ήχο. Κατά τ’ άλλα, μόνο καύλες στο Whisper.

ο Wilton γελαει!
πέρυσι ειδα τον Jim Matheos να γελάει στη λαρισα.
τελικά μπορούν!

Ακουμε μετα απο πολλα χρονια Queensryche οπως πρεπει (στο “οπως πρεπει” δεν συμπεριλαμβανεται ο ηχος των βιντεο :p)