Led Zeppelin

Οι Zeppelin δεν ειναι καν στα 20 αγαπημενα μου γκρουπ, αλλα κατ εμε ανηκουν στα 5 καλυτερα συγκροτηματα των 70’ς…

Διορθωσε το ονομα κι ολα καλα…

Δεν τους ξέρω τωρινοί είναι…?Θα τους ψάξω:wink: …:smiley:

(Άλλαξε το όνομα γτ θα πέσει φωτιά να μας κάψει…¨)—>edit::wink:

Τι εχει ρε παιδια το ονομα >? :-k

εμενα γιατι το εμφανιζει κανονικοτατα?

Απ’ οτι βλεπω σε σας λεει RE:Led ZePelin . Σε μενα το εμφανιζι κανονικα RE:Led ZePPelin kai Led Zeppelin στην αρχη . Μηπως παιζει κανας ορθογραφικος ελεγχος η κατι τετιο ?

Μια χαρα ειναι το ονομα τωρα. Ας μιλησουμε για τους Zeps…

Το θεμα ειναι οτι εγω δεν πειραξα τπτ , ετσι εμφανιζοταν σε μενα απο την αρχη . Δεν ηερω τι επαιξε με εσας . Avant Garde καταστασεισ να ουμ :-k

Οι Beatles των 70’s. Η μουσική τους δεν έχει να κάνει με τους Beatles, αλλά σε κοινωνικό και εμπορικό επίπεδο είναι ισοδύναμοι με την τετράδα του Liverpool.

Αγαπημένος δίσκος:

Aπο τις καλυτερες μπαντες στην ιστορια

οταν δε τους ακουω

οι Led ειναι και θα ειναι μια απ τις καλυτερες μπαντες των 70s.Black Dog-All Of My Love- Ramble On-Rock and Roll μερικα απο τα συγκλονιστικα κομματια που εγραψαν και επαιξαν…Βεβαια και να μουδιναν τα χρηματα να παω να τους δω δεν θα πηγαινα…ας πανε αυτοι που τοτε ηταν 20-25 και οσο ναναι θα τοχουν αχτι…εγω θα προτιμουσα κατι πιο ζωνανο…

stairway to heaven
since i’ve been loving you
kashmir
achilles’ last stand
dazed and confused
whole lotta love
tangerine
how many more times
babe i’m gonna leave you
over the hills and far away
no quarter
when the levee breaks
heartbreaker
immigrant song
in my time of dying
in the light
ten years gone
the rover
tea for one

Και πέρα από τις κομματάρες που μας άφησαν,μας άφησαν και το κλασσικό βιντεοσκοπημένο live τους απο την Νεα Υορκη,“The song remains the same”…Θυμάμαι έτριβα τα μάτια μου όταν το είχα πρωτοδεί…(Εκεί πρωτοείδα και τον Page με το…δοξάρι8O )

Μια χαρα παιδι ειναι ο Λεντ ρε σεις.Αξιος επιστημων και υπερασπιστης των ΟΥΜ απανταχου της γης.

Τερμα το οφ τοπικ.

Οι Led ειναι(ναι ειναι ακομα)και θα ειναι ΘΕΟΙ και τιποτα λιγοτερο.Γκρουπ που τοσα χρονια μετα τη διαλυση του δεχεται τοσα εκατομμυρια επισκεψεις σε site για το επερχομενο reunion του δεν σ αφηνει περιθωρια απ το να πεις,πλεον δεν βγαινουν τετοια συγκροτηματα.Θα επανελθω με περισσοτερους διθυραμβους αργοτερα.

ΘΕΟΙ!!τιποτε αλλο.μας αφησαν τεραστια κληρονομια σε τραγουδαρες!δισκαρες!και ουτω καθεξις!!!
η επιδραση τους ατελειωτη!!!ακομα επηρεαζουν!!!ολα τα μελη τους ηταν ενα και ενα!!!
και ολα αυτα μονο σε μια δεκαετια σχεδον!!!

Been dazed and confused for so long it’s not true.
wanted a woman, never bargained for you.
lots of people talk and few of them know,
soul of a woman was created below…!!!

Το The song remains the same ειναι γαματο μεχρι να δεις το How the west was won. Εκει αν εισαι μουσικος, τα παρατας και πουλας φυστικια στα γηπεδα.

Δεν χρειάζονται πολλά λόγια… η μεγαλύτερη μπάντα όλων των εποχών.-

Σημερα γραφεται ιστορια…

ή γλώσσες κορυδαλού,μυαλά σπίνου,αυτιά πάνθηρα,κουλουράκια καμήλας,τηγανητές νυχτερίδες,μύτες βύδρας,συκώτι τρoχίλoυ,σπλήvες κoυvαβιoύ και λοιπες ρωμαικες αηδιες!!! :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

ΘΕΟΙ! Ημεγαλυτερη παντα στο Ροκ ειτε μας αρεσει ειτε οχι!:wink:
πανω στον πρωτο τους δισκο χτιστηκαν πολλα πολλα groups!