LEPROUS Αθηνα 15 / 2 / 2020

Διοργανωτές: Archangel Events

Τιμή εισιτηρίου: 24€ (περιορισμένη προπώληση) - 26€ (προπώληση) - 28€ (Ταμείο)
Σημεία προπώλησης: VIVA kiosk – Σύνταγμα, Wind, Viva Spot Τεχνόπολης, Metal Era, No Remorse Records , Reload Stores, Seven Spots, και Monsterville.
On-line: www.viva.gr

2 Likes

παλι τα @@ μας εμεις εδω πανω…

3 Likes

Αυτή τη φορά δεν το χάνω

Καλά είναι δυνατόν να ξαναέρχονται και θεσσαλονίκη τίποτα;;;

Έχετε πετάξει πολλές ευκαιρίες στα σκουπίδια. Και τυχεροί να νιώθετε που υπάρχουν κάποιες μπάντες που έρχονται “σχεδόν υποχρεωτικά”. Ειδικά στον ευρύτερο prog χώρο.

1 Like

ενταξει νομιζω οτι πλεον ειναι πιο γνωστοι οποτε λογικα δεν θα πηγαινε ασχημα και εδω πανω…

Ναι, θα έφταναν και 80-100 άτομα… :stuck_out_tongue:

Θα έχετε μια ακόμα ευκαιρία με τους Riverside. Μακάρι εκεί να διαψεύσετε όσους δεν πιστεύουν ότι στηρίζει ο κόσμος εκεί.

Πάντως, το φαινόμενο είναι γενικότερο στην επαρχία νομίζω, γνωρίζοντας καλά την Πάτρα. Απλά στη Θεσσαλονίκη χτυπάει περισσότερο για μια σειρά από λόγους.

Στο 8μπολ ήμασταν 24 θυμάμαι, στο πρίνσιπαλ εγώ μια μπαλίτσα θα την πάρω, στη χειρότερη κάποιοι θα κάτσουν πάγκο, τι να γίνει τώρα

σίγουρα σε μια πόλη 1εκ + όπως η Θεσσαλονίκη θα μπορούσε να έχει καλύτερη προσέλευση σε πολλές συναυλίες. εντελώς άκυρη η σύγκριση με την Πάτρα…

Εντάξει όμως δεν παίζουν και σε γήπεδα ακόμη οι Leprous. συνήθως σε club με 200-500+ άτομα…

Πάλι καλά που δεν έκλεισα εισιτήρια να τους δω έξω, έτοιμος ήμουν!

Βέβαια αν κρίνω από τα πρώτα τρία κομμάτια του δίσκου μας βλέπω στο λαιβ σε καρέκλες ή να φασωνόμαστε μεταξύ μας!

Αν έχουν χιούμορ οι διοργανωτές θα βάλουν Thrash/Death Metal μπάντα για support.

10 Likes

απο αυτα που ξερεις δεν παιζει να βαλουν και μια ημερομηνια εδω πανω;γιατι υπαρχει κενο την ακριβως επομενη ημερα…

Δεν ξέρω κάτι, αλλά μην το βλέπετε από την πλευρά της μπάντας μόνο. Γενικά, οι μπάντες δεν χαίρονται να παίζουν σε (μισό)άδεια venues, με πολύ μικρή προσέλευση, αλλά την αμοιβή τους θα την πάρουν.

Αν τώρα κάποιος πιστεύει ότι μπορεί με 100-150 εισιτήρια των 20-25 ευρώ να φέρει τους (χ) Lerous στη Θεσσαλονίκη και να βγει οικονομικά, γιατί δεν το επιχειρεί; Ή τουλάχιστον ας προσπαθήσει να το μετρήσει έστω και πρόχειρα.

Τελευταία φορά (πριν 3 χρόνια νομίζω??) οι Leprous εδώ πάνω στο 8ball δεν πρέπει να είχαν παραπάνω από 150-200 εισιτήρια. Επίσης είχαν σκατά ήχο. Ωστόσο οι Universal Trilogy (καλά θυμάμαι? )που είχαν ανοίξει ήταν πολύ καλή επιλογή.

Αν δεν μπει κατι αλλο εδω Αθηνα (που το βλεπω απιθανο να μη μπει, λογω Σαββατου), σκεφτομαι να βοηθησω τα αδερφια μου τους Θεσσαλονικεις.

Μας βλέπω παρέα :smiley:

1 Like

ε αν ανεβειτε εδω πανω ενημερωστε με!

Τα support συγκροτήματα στη συναυλία των Leprous θα είναι οι Γάλλοι Klone και οι Νορβηγοί Maraton

5 Likes

Φεστιβάλ δηλαδή!

7 Likes

καλύτερο τρολάρισμα θα ήταν να είχαν σαπορτ τους Slayer!

2 Likes