LEPROUS Αθηνα 15 / 2 / 2020

Αν δεν είναι το ένα θρας και το άλλο μπλακ δεν ταιριάζουν καλά

1 Like

Το τελευταίο album των Klone ήταν απλά υπέροχο.Great news!

1 Like

Δεν εχω ασχοληθει με Leprous μεχρι τωρα, δεν ειχε κατσει ποτε. Θελω 2-3 λογια απο οσους εχουν ασχοληθει και ποιες μπαντες ειναι κοντα τους ηχητικα.

Eνα

Δυο

Tρια

2 Likes

Let’s help a lovely fellow forummate!

Λοιπόν ηχητικά κοντά τους είναι οι TesseracT στο τεχνικό κομμάτι και θα έλεγα κάτι σαν Soen στο μελωδικό κομμάτι.

Πλέον βέβαια με το Pitfalls μπορούμε χονδρικά να χωρίσουμε την καριέρα τους σε 3 περιόδους.

  • Αν γουστάρεις πιο raw και τεχνικά πράγματα, αλλά κάπως άγουρα ακόμα συνθετικά τα δύο πρώτα τους άλμπουμ πρέπει να τα ακούσεις.

  • Η χρυσή τους εποχή είναι σίγουρα τα τρία προηγούμενα άλμπουμ. Coal, Congregation και Malina. Αλλά με κάθε νέο άλμπουμ, γίνονται και λίγο πιο ποπ. Το απόλυτο “πάντρεμα” όλων των καλύτερων στοιχείων τους γίνεται στο Congregation, οπότε εγώ στην θέση σου θα ξεκινούσα από αυτό.

  • Το Pitfalls είναι άλλη ιστορία, έχει λίγο ή πολύ διχάσει, είναι πολύ pop. Αντικειμενικά, δεν είναι αντιπροσωπευτικό της όλης προηγούμενης καριέρας τους. Οπότε μην ξεκινήσεις από αυτό θα έλεγα εγώ.

Συνοψίζοντας, εγώ θα ξεκινούσα από τα εξής κομμάτια για να πάρω μια γεύση απ’ όλα:

  1. The Price
  2. Valley
  3. From the Flame ή και Golden Prayers
  4. Illuminate
  5. Alleviate
  6. Restless

Αν τίποτα από όλα αυτά (ενδεικτικά) δεν σου κάνει, μάλλον δεν είναι για σένα οι τύποι.

Αν είσαι τύπος που θέλει να ακούει ολόκληρα άλμπουμ, βάλε το Congregation ή το Malina.

4 Likes

εγώ σκεφτόμουν πρόσφατα ότι το The Sky is Red είναι ένα πολύ καλό τραγούδι ώστε να έρθει κάποιος σε επαφή με την μπάντα γιατί είναι αντιπροσωπευτικό του Einar ως τραγουδιστή. Στο 1:00 και στο 4:00 τραγουδάει την ίδια ακριβώς μελωδία αλλά την πρώτη φορά το κάνει με φουλ ένταση και επιβλητικότητα ενώ την δεύτερη τρυφερά και ευάλωτα

κατά τ’ άλλα, άλλα κομμάτια για να πάρεις μια γεύση απ’ όλα είναι τα
The Flood
Third Law
Acquired Taste
Foe
The Last Milestone
By My Throne

1 Like

ώρες εμφάνισης των συγκροτημάτων.

Πορτες: 19.00

MARATON: 19.55 - 20.25

KLONE: 20.40 - 21.30

LEPROUS: 22.00 - 23.45

2 Likes

Σας ευχαριστω ολους για τον “μπουσουλα” σχετικα με τους Leprous, ακουσα ολοκληρη την δισκογραφια τους και το Σαββατο θα ειμαι εκει… Με δυσκολεψαν αρκετα ειναι η αληθεια μεχρι να πιασω το ολο feeling αλλα μου αρεσαν και θα τους δω για πρωτη φορα live.

4 Likes

Έχω ένα 24αρι για Αθήνα, αν ενδιαφέρεται κανείς.
edit: το έδωσα

Σήμερα ίσως δούμε ένα υποψήφιο λαηβ της χρονιάς , ανυπομονώ

1 Like

Εχω και εγω προσδοκιες για live-αρα σημερα… Μακαρι να ειμαι τυχερος και να μου κανουν καποια “χατιρια” οσο αφορα το setlist.

1 Like

Όπως φαίνεται το μισό σάϊτ θα είμαστε εκεί και μετά μπορεί να παιχτεί μπύρα σε γνωστό κακόφημο στέκι των Αμπελοκήπων, οπότε σφυρίχτε κλέφτικα

2 Likes

Εγώ δυστυχώς δεν θα τα καταφέρω @#€)@!@!@!@###&£

ελπίζω να μη χασω klone γαμω τη δουλειά μου :pleading_face:

λοιπόν…για πείτε

Κάτσε να το χωνέψουμε πρώτα…

1 Like

Αντε ρε, πείτε τίποτα να μάθουμε κι εμείς οι μετανάστες…

1 Like

Πήραν σωβρακα, Einar έπεσε από την σκηνή στο price, παίξανε και ένα κομμάτι παραπάνω. Ισοπέδωσης.

3 Likes

Τελικα τα καταφερες? Ακουω διθυραμβους απο τους φιλους μου, οι οποιοι δεν ειναι ουτε κατα διανοια οσο μεγαλοι φανς Λεπρους οσο εγω. Δευτερο encore μετα απο παρακληση του κοινου, τουμπα Einar και πολλαπλα αστεια μετα, και crowdsurfing Baard.

Credits στον πολυ καλο μου φιλο Ευριπιδη.
Απλα ΖΗΛΕΥΩ. Και Slave στο encore, και Valley, και χαμος απο οτι μου ειπαν ολοι.

2 Likes

Εξωπραγματικοι Leprous! Καραγουσταρα Klone,ειχαν και γαμω τους ηχους.Απίθανο show all in all

3 Likes