Leslie Nielsen (εδώ. αποθεώνουμε.)

Πραγματικα κριμα…Απειρες αναμνησεις με τις ταινιες του.
RIP

Μλκ μόλις το έμαθα… Ανατρίχιασα…

R.I.P. γαμώτο…

Αυτό το 2010 συνεχίζει να μας γαμάει ψυχολογίες…

Μεγάλη μορφή, πραγματικό γέλιο στην Απίθανη πτήση και τις Τρελες σφαίρες. Οι ταινίες του ξεχωριζαν ανάμεσα στη μετριότητα της αμερικάνικης κωμωδίας.

R.I.P…

ε όχι ρε πούστη μου… χθες έβλεπα ταινία του και ήταν μια χαρά…!!!

*χιούμορ Leslie Nielsen

rip στον άνθρωπο που μόνο και μόνο που γούρλωνε τα μάτια του γελούσες…




το άκουσα και εγώ στο ράδιο .
blue day for comedy.
τουλάχιστον έφυγε στον ύπνο του.
μέγαλη η προσφορά του στις παιδικές μας αναμνήσεις.

κανένα δάκρυ για τους ΜΕΓΑΛΟΥΣ

αυτό ακριβώς… μεγαλώσαμε με τις ταινίες αυτού του ανθρώπου…να ναι καλά εκεί που ειναι…
:respect:

E ρε γελιο που θα πεφτει απο σημερα στον Παραδεισο

Καλο ταξιδι Leslie

αντίο :frowning:

Οι θεοί δεν πεθαίνουν.

:frowning: [COLOR=“White”]…[/COLOR]

εγω παντως κατεβασα πιο πρωι The Naked Gun 2½: The Smell of Fear και σημερα που θα το δω το βραδυ, θα δακρυσω με τον μονο τροπο που του αξιζει!

Αθανατος!
[B]\m/[/B]

Ε οχι ρε γαμωτο προχτες εβλεπα μια ταινια του που ειχε στην τβ και γελουσα.Κριμα:(

ενας απο τους πραγματικα ΤΕΡΑΣΤΙΟΥΣ κωμικους

καλο ταξιδι

Δεν θα’ θελα να γραψω σπουδαίες και επικήδειες ατάκες
ουτε και μας πρέπουν πανηγύρια σε μια τέτοια στιγμή
γιατι απ’ τα χρόνια τα παλιά το’ χουν συνήθεια οι μάγκες
να φεύγουν απ΄τον κόσμο χωρίς φασαρία και βουή…

R.I.P.

Always on our minds…
Rip Leslie…

:!::!:
μεγαλος κωμικός
και το σαββατοκύριακο έβλεπα τις τρελες σφαίρες στον αντενα για πολλοστη φορα γελούσα σαν να μη το ειχα δει!!!
:frowning:

r.i.p

το 1996, ειχαμε παει σινεμα με τη μανα μου, την αδερφη μου, την κουμπαρα μας και τον γιο της και οι επιλογες ηταν η Εβιτα (sic), το Twister (\m/ το οποιο τιμησαμε αργοτερα) και μια κωμωδια που εκεινη τη νυχτα ειχε απειρο κοσμο εξω απο την αιθουσα που την προβαλλε, ενω στην διπλανη που επαιζε η Εβιτα μονο 10 ατομα (το Twister επαιζε πιο αργα)…η αφισσα εγραφε ‘‘με το δαχτυλο στο μπουκαλι’’ και μολις ειδα φατσα πρωταγωνιστη εσπασα @@ για να μπουμε μεσα…οταν τελειωσε η ταινια, εγω και τα αλλα 2 πιτσιρικια ειχαμε κλασει και γελουσαμε μεχρι να φτασουμε σπιτι, ενω στο μπροστινο καθισμα ακουγα τους γονεις μας να λενε τι μπουρδα μολις ειδανε…αλλα πως γινεται να μην πεθανεις, αμα βλεπεις μια ταινια που τον κεντρικο ηρωα τον λενε Dick Steele και απο το πουθενα, μεσα στη σωρεια ακυροτητων και gangς να σκαει cameo απο Hulk Hogan -ειδωλο τοτε-…+ οι τελειοτεροι τιτλοι αρχης ταινιας εβερ
http://www.youtube.com/watch?v=F7KMMxAQp8I&NR=1&feature=fvwp
(επισης αγαπη Αλ)

Αυτη ειναι η μοναδικη ταινια του που ειδα ποτε στο σινεμα-κατι scary movie κτλ δεν τα ειχα δει σε αιθουσα, μερικα σε dvd- και δυστυχως δεν προλαβα πιο μικρος τα ‘τρελες σφαιρες 2+3’…ουτε και το Wrongfully Accused, την επικη παρωδια του Φυγα του Χαρισον Φορντ, το οποιο ειχα νοικιασει για μια βδομαδα σε κασσετα οταν κυκλοφορησε…

Λυπαμε για το γεγονος οτι εφυγε, ομως το εργο του ειναι τεραστιο και θα συνεχισει να ζει μεσα απο αυτο…χαιρομε που εφτασε σε μια μεγαλη σχετικα ηλικια-αν και αμα δεν παθαινε αυτη τη κωλοπνευμονια θα παταγε 90αρι θελω να πιστευω ευκολα(εκανε ταινιες στο ρελαντι ακομα και τωρα)- και λυπαμε ακομα πιο πολυ διοτι το 2009 ειχε ανακοινωθει οτι το Τρελες σφαιρες 4 ειχε ηδη δρομολογηθει για το 2011…

Τεσπα, αθανατος, μονο δακρυα γελιου αξιζουν στον Frank Drebin, τον μπατσο που ποτε δεν παρκαρε με σωστο τροπο αυτοκινητο \m/

RIP

:frowning: RIP σε ένα τεράστιο κωμικό, που έχει χαρίσει απλόχερα άπειρο γέλιο μέσα από τις ταινίες του. Δεν θα τον ξεχάσουμε ποτέ.:slight_smile:

RIP στον αγαπημενο μου κωμικο.Οι επικοτερες κωμωδιες,με τις ομορφοτερες ατακες.Κριμα.Καλο ταξιδι.