Let's Play I : Musical Calendar

Δε σου έμεινε φράγκο για τσάρτερ προς Βραζιλία μερια να φανταστώ; :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 Likes

Τι εγραψα που σε πληγωσε αγαπημενε Παργαλατσε και αφαιρεσες την καρδουλα απο τον Νοεμβριο? Να το σβησω αν ειναι :smiling_face_with_tear:

Παρολα αυτα, να προσθεσω οτι το τραγουδι των BOC που εβαλες βρισκεται ηδη στην λιστα, εχει μπει απο αλλον χρηστη (βαριεμαι να τσεκαρω απο ποιον τωρα, αλλα νομιζω οτι ηταν ο @anhydriis ).

Νταξει μωρε ιδια γλωσσα μιλανε… και ναι ειχαμε ξεπαραδιαστει :sweat_smile:

Λοιπον δεν θυμαμαι τι προθεσμια ειχα βαλει για λιστες Ιανουαριου, αλλα ας πουμε 10 Ιανουαριου για να ψηθουν και οι υπολοιποι. Εχω προσθεσει τις λιστες οσων εβαλαν σημερα ή χθες, οπως βλεπετε ειμαι πολυ υπευθυνος αυτη τη νεα χρονια.

4 Likes

Επανατοποθετήθηκε πάραυτα ! Λοιπόν, τι μάστιγα είναι αυτή να βάζω κομμάτια που έχουν ήδη παίξει, δεύτερη φορά σερί .

Θα επιμείνω με blue oyster cult , αλλά με career of evil!

2 Likes

Δεν φταιω εγω @RiderToUtopia, το album exchange :rofl::rofl:

2 Likes

Χαχαχ δεν με ενοιαζε η καρδουλα, απλα το ειχα απορια :sweat_smile:

Καποιες σημειωσεις πριν βγαλω τον Δεκεμβριο:

  • Λατρεμενε μου @RiderToUtopia , προστεθηκε το Career Of Evil απο BOC, το εβαλα στην ιδια θεση που ειχες το Flaming Telepaths, και ελπιζω να ειναι καλυτερο γιατι το FT δε μου αρεσε καθολου (σορρυ @anhydriis :smiling_face_with_tear: )

  • Αγαπητε μου @Curehead , δεν βρηκα στο Spotify το Passing Horses, και ως εκ τουτου εβαλα το All The Pretty Horses στην θεση του για να υπαρχει εκπροσωπηση απο Current 93. Η συμμετοχη ομως ειναι κανονικα για το Passing Horses.

  • Εκθαμβωτικε μου @The_Black_League αποφασισα να βαλω στην λιστα την διασκευη των Sorcerer στο When Death Calls μιας και δεν μπορεσα να βρω την αρχικη εκδοση των Black Sabbath. Προφανως δεν μπορει να αντικαταστησει το αρχικο, αλλα μπορει να λειτουργησει ως υπενθυμιση για να βαζει να ακουσει ο κοσμος το τραγουδι των Sabbath. Η συμμετοχη ειναι κανονικα για τους BS.

  • Υπεροχε μου @martian αν δεν κανω λαθος αναμενουμε μονο την δικη σου λιστα για τον Ιανουαριο, και κλεινουμε με 16 συμμετοχες και 160 τραγουδια, μετα την επιστροφη του καταπληκτικου @nnnkkk , εκτος κι αν εχουμε buzzer beater καινουριες συμμετοχες στο παιχνιδι. Δωσε αν μπορεις μια εκτιμηση για το ποτε θα μου την βαλεις για να κλεινουμε και για αυτον τον μηνα. Την λιστα ε.

5 Likes

Κατά πάσα πιθανότητα αύριο, το αργότερο Τρίτη θα έχετε λίστα.

1 Like

Συνεχίζει να είναι πολύ δύσκολο το παιχνίδι, στο αρχικό ξεσκαρταρισμα της λίστας έχω ήδη καρδουλωσει 7/10 του @anhydriis για την πρώτη διαλογή και τώρα ήρθε η σειρά της λίστας του @SvenN .

Ακούω το The Passing of The Grey Company και η απορία μου είναι αν πραγματεύεται μια ιστορία σε ιρλανδεζικο μπαρ, από το πρώτο ποτό μέχρι τα ξερατά -οι “φωνές” προς το τέλος- :stuck_out_tongue:

5 Likes

https://forum.metal-archives.com/viewtopic.php?f=1&t=117634

Close enough :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ακούω το Cradle of Filth τώρα

2 Likes

Τα εσπασε ο ανυδρος, δεν ξερω αν εβαλα 7 αλλα σιγουρα εβαλα κι εγω πολλες καρδουλες στην δεκαδα του. Και γινεται και πιο κατω χαμος, απο ολους τους συμμετεχοντες, εξαιρετικος μας βγηκε ο Ιανουαριος.

4 Likes

Λοιπόν ήρθα. Γενάρης είναι το καταχείμωνο που ζητάει είτε σκοτάδι και διαλογισμό/συλλογισμό είτε αλκοόλ, φύση και ένα ζεστό δωμάτιο. Για να δω τι θα μου βγει:

  1. Menace Ruine - There Will Be Blood

  2. The Angelic Process - Dying In A-Minor (αν και οκ, ο δίσκος δεν σπάει κανονικά)

  3. Skepticism - Pouring

  4. Dream Unending - Adorned In Lies

  5. Burzum - Han Som Reiste

  6. Terry Reid - To Be Treated Right

  7. Bill Fay - Screams in The Ears

  8. Traffic - John Barleycorn Must Die

  9. Steeleye Span - Cold, Haily, Windy Night

  10. The Wicker Man OST - Gently Johnny

5 Likes

Yes, Sir!
Πρέπει να μοντάρω το θέμα spotify. Επίσης θα χε ενδιαφέρον να δω αν μπήκε η version του All the pretty little horses που τραγουδάει ο Nick Cave ή η πιο eerie που ψιθυρίζει ο Tibet .

1 Like

Υπαρχουν και οι δυο στο Spotify, πες μου αν προτιμας καποια και θα βαλω αυτην.
Προς το παρον εβαλα αυτην που δεν εχει το “little” στον τιτλο.

Προστεθηκαν και του Αρειανου, και εχουμε πλεον ολοκληρωμενη λιστα. Με τετοιες ομπσκιουριλες που εβαλε, παλι καλα που βρηκα 8 απο τα 10 στο αμερικανικο Spotify… Θελω καποιον να μου πει αν υπαρχουν τα There Will Be Blood απο Menace Ruine και Screams In The Ears απο Bill Fay στο ευρωπαικο Spotify. Αν οχι… θα πρεπει να κλεισουμε την λιστα στα 158 τραγουδια, και τις κατι λιγοτερο απο 14 ωρες.

1 Like
2 Likes

Ψήφοι Ιανουαρίου

  1. Bill Fay – Screams in the Ears

  2. Terry Reid – To be Treated Rite

  3. Burzum – Ham Som Reiste

  4. The Angelic Process – Dying in A-Minor

  5. Faith and the Muse – Shattered in Aspect

  6. Deviser – Threnody

  7. Coeur De Pirate – Pilgrims on a Long Journey

  8. Stratovarius – Paradise

  9. Judas Priest – Desert Plains

  10. Tim Buckley – Phantasmagoria in Two

  11. Villagers of Ioannina City – Age of Aquarius

  12. Thanassis Vassilopoulos, Ravin – Earthchild

  13. Manes – Ende

  14. Bertine Zetlitz – Girl Like You

  15. Journey – Wheel in the Sky

Με επικά συνεχόμενα μπάζερ μπίτερ από @martian μιας και σχεδόν το 1/3 της λίστας άλλαξε κυριολεκτικά στο 47:55. Ιμπρέσιβ.

7 Likes

Χαίρομαι που βρήκες πράγματα που σου άρεσαν!

3 Likes

Ψηφοι at the heart of winter (not yet) ,aka Γεναρης

ELOY - master of sensation

DEFTONES - change

METALLICA - turn the page

FAITH NO MORE - digging the grave

ESBJORN SVENSSON TRIO - seven days of gloryhole falling πλακα κανομε ναουμ :cold_face:

MANOWAR - mountains

SCARS ON BROADWAY - they say

LYNYRD SKYNYRD - simple man

COEUR DE PIRATE - pilgrims on a long journey

TIM BUCKLEY - phantasmagoria in two

JOURNEY - wheel in the sky

KATATONIA - dead house

QOTSA - go with the flow

DREAM THEATER - new millennium

HANS ZIMMER - time (αυτο ααααν παρει ψηφους ανετα μπαινει με ενα λακτισμα εναρκτηριο)

8 Likes

Πότε είναι το deadline για τις ψήφους?

1 Like

Προθεσμία για ψήφους 25 Ιανουαρίου ώρα Ναβάχο

2 Likes

Δυσκολεύτηκα περισσότερο από κάθε άλλη φορά να ψηφίσω και μέχρι στιγμής είναι η αγαπημένη μου playlist. Ειδικά το κλείσιμο της με Traffic, Steeleye Span και Magnet ήταν μαγικό!

Το μόνο που δεν άκουσα ήταν από Angelic Process. Δεν μπορώ πλέον να ακούσω ούτε νότα από αυτό το άλμπουμ γατί ξέρω ότι θα με “σκοτώσει”.

Ψήφοι Ιανουαρίου:

Manes - Ende

Propagandhi - Unscripted Moment

Nirvana - Serve The Servants

Placebo - Songs To Say Goodbye

Ala.ni - Darkness At Noon

The Cure - One Hundred Years

Magnet - Gently Johny

Radiohead - Everything In It’s Right Place

Tim Buckley - Phantasmagoria In Two

Deviser - Threnody

Coil - The Snow

The Beatles - I Want You (She’s So Heavy)

Traffic - John Barleycorn (Must Die)

Steeleye Span - Cold, Haily, Windy Night

Emel - New Year’s Prayer

9 Likes