Let's Play I : Musical Calendar

@nnnkkk χαχαχαχα! Οκ λοιπόν, θα αντισταθώ κι εγώ στο κάνω το σχόλιο - λες και τα δικά μου τα πετυχαίνω ξερωγω τρομάρα μου - και θα κρατήσω αυτό

;p <3

@QuintomScenario ανακουφίσου κι άλλο, ούτε χωράει ούτε κολλάει.

Btw, υπάρχει και το Xmas in February από Lou Reed, αν ενδιαφέρεται ο έτερος συν-καθυστερημένος φίλος. (ούτε καν)

2 Likes

Εγώ που δεν ήξερα καν ότι παίζει κάτι τέτοιο

1 Like

Άκου να σου πω πουτανάκι

5 Likes

2 Likes

1 Like

Με το πιστόλι στον κρόταφο, χωρίς Bowie, γιατί η larger than life παρουσία και ερμηνεία του παίρνει τους λυγμούς απελπισίας του άσματος και τους μεταμορφώνει σε κάτι άλλο. Πανέμορφο μεν, όχι απελπισμένο δε. Μπότομ λάιν, βάλε και τα δύο!

1 Like

Έτοιμη και η δική μου λίστα

8 Likes

Άρχοντας και φουλ ερωτιάρης

2 Likes

Εννοείται, μόνο Βαλεντίνος αυτό το μήνα η πηγή έμπνευσης μου :rofl:

3 Likes

Μια φιλικη ανακοινωση πριν προχωρησουμε στο σταδιο της ψηφοφοριας για τον Φεβρουαριο, το οποιο ειναι και το επομενο σταδιο αφου ολοκληρωθει η λιστα με τα τραγουδια της @Sh_Wo_f .

Θα σας παρακαλουσα πολυ να γραψετε τις ψηφους σας στο παρον θρεντ ξεκινωντας απο την 20η του Φεβρουαριου κι οχι νωριτερα. Ο λογος ειναι :

(Α) οταν βλεπω ψηφους κυριολεκτικα 3 ωρες αφου συμπληρωθει το playlist, δεν μπορω να πω οτι εχω και μεγαλη εμπιστοσυνη στο οτι ο κοσμος πραγματικα ακουσε ολα τα τραγουδια πριν αποφασισει. Oχι πως εχετε υποχρεωση να ακουσετε Χ φορες καθε τραγουδι πριν αποφασισετε. Ο καθενας ψηφιζει με οτι κριτηρια γουσταρει, απλα γενικα ειναι καλο για το παιχνιδι να δινουμε χρονο στις μουσικες να ωριμαζουν.

(Β) βοηθαει να εχω ολες τις ψηφους σας ψιλο-μαζεμενες χρονικα, για να τις μετραω πιο ευκολα και να μην ψαχνω ποστ με ψηφους αναμεσα σε δεκαδες αλλα ποστ που γινονται στην ροη της κουβεντας.

εκ της διαχειρισης,

3 Likes

Μπορείς αφού μαζέψεις όλα τα τραγούδια να τα βάλεις όλα σε ένα πολλ με πολλαπλές επιλογές και να ξεγνοιάσεις

Δεν μπορω, μεχρι 30 παιρνει

1 Like

Φεβρουάριος

  1. Joan Baez - February
  2. Accept - Winterdreams
  3. Cinderella - Long Cold Winter
  4. Bon Jovi - Love Lies
  5. Twisted Sister - Love Is for Suckers
  6. Queensrÿche - I Don’t Believe in Love
  7. Alice Cooper - Hell Is Living Without You
  8. Aerosmith - Spaced
  9. Rainbow - Still I’m Sad-Live/1976
  10. Dead Man - The Wheel

…The nights were long and cold and scary
Can we live through February?

Το μουντ είναι κρύο, ποδοπατημένες καρδιές ;p και ποζερονταλκάδες, λίγα ελάχιστα 70s γιατί what is this - a crossover episode και βασικά γιατί reasons και μία, ας πούμε, θετική νότα κοιτώντας προς την άνοιξη και για encore. Ειδική μνεία στα ντούο Love Is for Suckers και I Don’t Believe in Love ως εφηβικά καταφύγια κόντρα στον Άγιο Βαλεντίνο. Θυμάμαι έκανε ο πατέρας μου ιντερνετική ραδιοφωνική εκπομπή και έβαζε εκεί τα blues του ο άνθρωπος και είχα ζητήσει ειδικά για την μέρα να βάλει αυτά τα δύο. Και τα προλογίζει ως “μου τα ζήτησε η κόρη μου κι αν είναι όντως αυτή η άποψή της για την αγάπη, δεν πάνε καλά τα πράγματα” κι εγώ από δίπλα να προσπαθώ να εξηγήσω πολύ θιγμένη ότι “ΜΑ, έχουν βαθύτερο νόημα” ορ σθ. Fun days. ;p Αυτά τα ολίγα,

A brighter day will come your way
Life goes on and so will you…

14 Likes

john-legend-bowing-z2pccrsrmxedrqbi

1 Like

:smiling_face_with_three_hearts: :smiling_face_with_three_hearts: λατρεμένοι κ αυτοί

Playlist Φεβρουαριου

@ChrisP = 1-10
@SvenN = 11-20
@Curehead = 21-26
@generationx = 27-36
@JTN = 37-46
@The_Black_League = 47-55
@Kostas_L = 56-65
@anhydriis = 66-75
@osfp7 = 76-85
@QuintomScenario = 86-95
@kbil = 96-104
@martian = 105-114
@Com_Mark = 115-124
@nnnkkk = 125-134
@RiderToUtopia = 135-144
@Sh_Wo_f = 145-154

Στο τραγουδι του @martian με τιτλο Blue Crustal Fire, μπορεσα να βρω μονο μια διασκευη απο τις Mary Ocher και Julia Kent. Προσεθεσα το λινκ με το αυθεντικο τραγουδι απο τον Rob Basho (ο οποιος ειρωνικα εχει πολυ ψιλη φωνη) στο YouTube στην λιστα με τις τσοντες. Αλλα ειπα να αφησω την διασκευη στην λιστα του Spotify, γιατι μου αρεσε. Θυμιζω τις τσοντες απο YouTube :

ΥΓ1. Ανοιγμα της καλπης για να ψηφισετε: Δευτερα 20 Φεβρουαριου 00:01 (βραδυ Κυριακης)
ΥΓ2. Λιστα στο Spotify : 154 τραγουδια με συνολικη διαρκεια 13 ωρες και 5 λεπτα.
ΥΓ3. Συνολικη λιστα : 160 τραγουδια με συνολικη διαρκεια 13 ωρες και 30 λεπτα.
ΥΓ4. Ελπιζω μεσα στο ΣΚ να βγαλω τον Ιανουαριο για να ειμαστε fully caught up.

12 Likes

Άψογος - οργανωτικός

1 Like

Παιδιά σόρι προκαταβολικά, ενώ καρδούλωσα μερικά νομίζω μου βγήκε διεκπεραιωτικά να ακούσω τα αρχικά τραγούδια, αλλά απ’το 76 και μετά :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire: :fire:

1 Like

Αν σε 5 τραγούδια από τους δύο μήνες που λαμβάνω μέρος έχω σταματήσει να πω “τι ακούω ρε μλκ”, τα 3 ήταν των Dream Theater. Απίστευτη κομματάρα το The Ministry Of Lost Souls

5 Likes

Που να ακούσεις και τα καλά τους!!!

Βάλε να ακούσεις ένα τραγούδι που λέγεται Fatal Tragedy τώρα.

Και αν θέλεις να ακούσεις φόρο τιμής σε Muse, βάλε το ακατεβατο δεκαρι με τίτλο Never Enough.

3 Likes