Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

Στο false τσουβάλι συνήθως είναι αυτοί που επεκτείνουν έναν ήχο. Οπότε ναι.

Ε άρα και οι Death είναι ρε μαέστρο. Είναι δυνατόν να μην είναι Death metal το spirit crusher?

Για να συνεννοηθούμε κάποτε, εμείς δε λέμε… άκυρο. Καλύτερα να μη μιλήσω εξ ονόματος άλλου. ΕΓΩ ΛΕΩ ότι όχι, δεν είναι παράλογο κάποιος που αρέσκεται σε συγκεκριμένα πράγματα να μη γουστάρει Death ή οτιδήποτε άλλο “φευγάτο” με death metal αφετηρία.

Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

1 Like

Άμα δεν είναι παράλογο, τότε είναι λογικό, οπότε το ερώτημα είναι “γίνεται κάτι λογικό να έιναι και απαράδεκτο”;

Αμέ

Πώς δε γίνεται

Δεν ξέρω, ο Βίτγκενστάιν τι λέει;

4 Likes

Ξέρω γω

Ποιος τον γαμάει και τον Βιτγκενστάιν

Για όσα δεν ξέρεις, να σωπαίνεις, ή κάτι τέτοιο.

1 Like

Λογικα πως το Αμερικανικό death metal είναι υπερεκτιμημένο και πως το δεύτερο Morgoth ΣΚΟΤΏΝΕΙ

Προτιμώ το τρίτο PYOGENESIS, μίλια μπροστά από την εποχή του.

1 Like

Παιδιά αυτού του είδους οι ακροατές πάντως υπάρχουν από τότε που υπάρχει και η μουσική σαν προϊόν. Δεν μπορώ να σκεφτώ πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα από τους “Maiden μόνο με DiAnno”. Μπορώ να τους καταλάβω, αλλά η μουσική προχωράει πάντα μπροστά καλώς ή κακώς.

Κάποιες μπάντες δεν έχουν ανάγκη από αγκυλωμενο κοινό γιατί ο σκοπός τους είναι να εξελιχθούν και να εξελιξουν. Το αγκυλωμενο κοινό είναι ένα βαριδι που φροντίζουν και το πετάνε, με ρίσκο να καταστραφούν. Δεν μπορώ να σκεφτώ πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα από τους Rush.

Φρόνιμααααααα…

Θα σε σηκώσω τιμωρία με το ένα πόδι πελεκάνος και θα γράφεις παράλληλα 100 φορές το όνομα “Focus” και στο τέλος “= καλλιτεχνικό death metal”.

Άσ’ τους αυτούς τώρα, δέρνονται μεταξύ τους. Στην κουβέντα μας. Μην παίρνεις τον κακό δρόμο, είσαι καλό παιδί εσύ.

Όχι, πες με δηλαδή, εγώ τι φταίω;!

Αυτό ήταν! Στο γραφείο τώρα, και από αύριο ΤΕΝΤΙΜΠΟΗΣ.

Σε λίγο θα πείτε καμιά κουβέντα και για το “Heartwork” και να ξέρετε… θα γίνουμε μπίλιες!

2 Likes

Δεν σε συμφέρει. Σε αυτή τη στάση θα μπορώ να σε κλωτσαω με το σηκωμένο πόδι!

(Δεν ξέρω τι λέτε, αλήθεια, δεν αναγνωρίζω τπτ πέρα από Death (άντε και Βιτγκενστάιν), αλλά κάπως διασκεδάζω :") )

7 Likes

Το Heartwork παίζει και να είναι το απόλυτο death metal album, και αν κάποιος “death metal fan” το σιχαίνεται… τόσο το καλύτερο.

1 Like

Ενώ θα παίζει το “Individual…”; Δεκτό! Άρα, death metal φάση. Το 'ξερα ότι απλά βγήκες από τον ίσιο δρόμο και μέσα σου ξέρεις το σωστό.

:popcorn: :popcorn:

Δισκαρα ε. Κλαίνε ακόμη οι old school για τους προδότες Carcass

2 Likes

Ούτε οι Καρκας δεν τα λένε αυτά.

1 Like

Νταξει, μερικοί δίσκοι που απλά είναι χέβι μετσολ με προυταλ λογικό να έχουν πέραση.

Και εγώ που νόμιζα πως οι grindcore-αδες έκλαιγαν για Carcass, κοίτα να δεις.

1 Like
ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΡΟΓΚΜΕΤΑΛ ΑΛΜΠΟΥΜ - ΠΡΩΤΟΙ ΕΔΩ

9 Likes

Πρέπει να πλύνεις το στόμα σου - το πληκτρολόγιο δλδ.
Εχουν αναφερθεί Ηuman, Βοlt Thrower, Deicide και βάζεις Heartwork για το απολυτο death metal album?
Ts ts ts ts με τον δείκτη στα χείλια και headshot ακριβώς μετά.

1 Like