Let's Play II : 52 Χρονια Μουσικης σε 52 Εβδομαδες

Καλα, μιας και με ανεφερες σε επομενο σχολιο-απαντηση, ας πουμε πως απλα ΟΥΤΕ ΚΑΝ.

Οποιος θελει μπορει να βρισκει το The Wall αθλιο, χειριστο, κακιστο, ή και το χειροτερο αλμπουμ στην ιστορια. Αυτο εχει μια αρκετα μεγαλη αποσταση απο το να δικαιολογει την αποψαρα του με την εφευρεση περι παιδιαστικης, ακαιρης, ανωριμης ή επιφανειακης θεματολογιας στο The Wall. Το δευτερο προσωπικα ειρωνευτηκα, οχι το πρωτο.

Δυο δισκοι ξεκαθαρα, εκ των οποιων δε θα ψηφισω κανεναν μιας και εχουν βγει δεκαδες καλυτεροι δισκοι.

Έχω προϋπολογίσει πουτανιά με mesmerize/hypnotize ως ένα, μη μου το χαλάτε τώρα :exclamation:

1 Like

Αν βαλεις τεσσερα στη λιστα σου, νο προμπ ρε.

2 Likes

Έλα ρε κι εγώ αυτά τα δύο σκέφτηκα

Βέβαια εγώ μάλλον μόνο το Mesmerize θα βάλω από εκείνη τη χρονιά, 2005 δεν είναι;

Καθιστε να βγει πρωτα η δεκαετια του 80 χωρις να κλειδωσε το θεμα και βλεπουμε, ηδη εχει αρχισει ο τσακωμος για το the wall. Εχουμε καμια χρονια με maiden+metallica μαζι;

1 Like

Μόνο 83, 84, 86 και 88.

9 Likes

Gawd Yas . Για μένα οι GnR ξεκίνησαν και τελείωσαν με το Appetite. Pas mal, αλλά κάτι σαπουνόπερες November rain (είναι και μακρυνάρι) που τις πούλαγε το MTV τότε με το κιλό μου θυμίζουν διαφήμιση lacta. Τσουρέκια και ο Axl με τα τραβήγματα στη φωνή του (aaaeeiiiiiiaaa).

Εκεί ευτυχώς βάζεις ένα Black Arrows και στανιάρεις. Απλό, τίμιο, λαϊκό.

2 Likes

Καλως τα παιδια, 4-0.

Καλά σας θωπεύει και το november rain αλλά δεν θα το κάνουμε θέμα.

Για '79 έχει να πει κανείς κάτι;

Ειδάλλως ε ρε πράμα που συνέβη το 2009!

5 Likes

Ενταξει, κλειδωστε το τωρα. Ουτε ημιχρονο δεν θα προλαβουμε, πρεπει να δω τι αποδοση δινει το “διακοπη”.

2 Likes

That’s my point, πολύ θώπευμα (μπουρμπουλήθρας slash) και ουσία (σεξακι) μηδέν.
Δέκα λεπτά μακρυνάρι και χωρίς ολοκλήρωση. I mean, GURL.
…ενώ την ίδια εποχή ο Cobain έριχνε τις σφιχτές ριφαρες ασαλιωτες τη μια μετά την άλλη…
No T No Shade just sayin’

1 Like

Kokkalis Oh Snap GIF - Kokkalis Oh Snap - Discover & Share GIFs

2 Likes

Μην αρχίσω για κομπέην τώρα…

2 Likes

Spill the tea
(Λανσάρουμε νέο τύπο οφφτοπικ: μπρος-πισω στον χρόνο του καλενδαρ)

Είμαι ψυχαναγκαστικός, τα λέμε σε 3 μήνες.

3 Likes

η πιο φαμπιουλους απορριψη που εχω δεχτει εβερ

3 Likes

Αν συνεχίσετε ετσι, αυριο το πρωι θα τσακωνομαστε για το Senjutsu.

Μαλάκες, αυτο ειναι το καλύτερο θρεντ ever.

11 Likes

Ναι, HIGHWAY TO HELL.-

6 Likes

UNKNOWN PLEASURES να έρχονται καταπάνω μας…

3 Likes

8 Likes