Limited Editions, Βινυλια, Demo Tapes (που εχουμε / θελουμε)

Mια και προσφατα εκανα μαζικη αγορα μετα απο μηνες απραξιας,ας βαλω τα τελευταια μου πολυτιμα αποκτηματα…My preciouuus:

[B]John Lennon Signature Box[/B]

[B]Genesis sacd/dvd box set 1970-1975[/B]

[B]Genesis sacd/dvd box set 1976-1982 [/B]


[B]
Bruce Springsteen-The Promise[/B]

[B]V/A-Modern Jazz 100cd collection[/B]

Φωτοζ βαριομουν να τα βγαλω τωρα,οποτε εβαλα κονσερβα.

[SPOILER]Τα Genesis και το Modern Jazz απ το Public,τα πρωτα 30 ευρω και το αλλο 45.Το Μετροπολις τα Genesis τα χει ακομα 130,τοσα χρονια δλδ πληρωνουμε 100 ευρω αισχροκερδεια.Απλα περνας μια διαβαση και το χεις 100 ευρω λιγοτερο.Και αυτο ειναι ενα απ τα πολλα παραδειγματα του ποσο μπορουν να τα κατεβασουν,αν θελουν και να χουν και κερδος.Απ ο,τι μαθαινω το μαγαζι της Θεσ/νικης παει για φουντο…κριμα?Χμ…Μαλλον γιατι μετα μονο του το Public θα ανεβασει τις τιμες οντας μονοπωλιο,οπως τοσα χρονια το Μετροπολις.Μια ομορφια.Οποιος προλαβει,προλαβε.Σορρυ για το οφφτοπικ,αλλα ηταν σκεψεις που εκανα ταυτοχρονα με τις χριστουγεννιατικες αγορες.[/SPOILER]

[B]hokam[/B] για αρχή, ωραίες αγορές…:slight_smile:

τα genesis πάντως τα πήρες σε πολύ καλές τιμές…
συνήθως κάνουν από 70 έως …το θεό… (για ίντερνετ μιλάμε) οπότε ζηλεύω.! (ειδικά το δεύτερο κάνει πάνω από εκατό.!!)

μπορείς να μου πεις πόσο αγόρασες το box του lennon?? έστω και σε p.m?

Θενξ μαν!!Και φυσικα θα σου πω,δεν ειναι δα και κρατικο μυστικο…125 το πηρα.Γενικα παντως το βρισκω ακριβο παντου ακομα,αλλα δεν εκατσα να κανω την τρελη υπομονη μεχρι να πεσει οπως με τα Beatles και του Miles Davis.

ok.thanx για την απάντηση…
ναι με τον καιρό θα πέσει κάπως…αλλά άντε περίμενε…:smiley:

καλές ακροάσεις…:slight_smile:

Υπαρχει boxset του Miles Davis με ολοκληρωμενη δισκογραφια?? :-k

Αυτά τα δύο genesis πακετάκια είναι άκρως ερωτεύσιμα. Ειδικά του 70-75, αλλά ας πούμε και το άλλο γιατί έχει Trick Of The Tail και Wind And Wuthering βασικά που 'ναι δισκάρες. Επίσης, και τα bonus με τα βιβλιαράκια κτλ, είναι σουπερ.

Άλλο ένα limited που πήρα (χωρίς να το επιδιώκω), την επανέκδοση του Written In Blood των Soulreaper σε golden disc από τη Metal Mind περιορισμένη σε 2000 αντίτυπα8)

http://www.porhomme.com/tag/miles-davis/

:slight_smile:

@DyingFreedom εγω την καταβρηκα κυριως με τις συνεντευξεις που εχει στο καθε dvd και στα extras με γαματο live υλικο.Γενικα απειρως χορταστικα και θα παραγγειλω και τα υπολοιπα συντομα,ειδικα αυτο με τα live…Seconds Out σε 5.1=eargasm

εχω μια απορια σχετικα με κυκλοφοριες των metallica που βρισκω κατα καιρους στο ebay…

εχω βρει απο Garage days απο 12" ολλανδικη εκδοση με 12 ευρω, αγγλικη με 40, εως cd (japan 1987) με κοντα στα 100.

στο creeping death απο lp του 84 (αγγλικη εκδοση) με 15 ευρω, μεχρι την ιδια εκδοση σε cd με τα 60 και gold vinyl (limited to 3000) πιο φθηνο απο το cd (50 ευρω).

και απο την αλλη το cd του puppets με catalogue number CD-MFN-60 (1986) 150+ και η ιδια εκδοση σε βινυλιο με το 1/3…

εχω χασει ευκαιριες η απλα υπαρχουν τοσες εκδοσεις που λιγες ειναι οι συλλεκτικες?

υπαρχει καποιο εξειδικευμενο site για ολα αυτα?

8O8O Ουαου δεν ηξερα οτι υπηρχε!!!Αλλα 330 $ ειναι παρα πολλα :(:frowning: Eυχαριστω παντως. :smiley:

Βρισκεται και πολυ πιο φτηνα μαν,λιγακι ψαξιμο θελει.:wink:
Το λινκ ηταν απλα ενδεικτικο.:slight_smile:

Το ξερω απλα επειδη το εψαξα και στο amazon και ειχε ιδια τιμη…Θα το εχω υποψιν μου :stuck_out_tongue:

Κανα 2 χιλιαρικα δεν περισσευουν… :lol: GBP…

Nατο και το νεο μου καμαρι :

Fall Of Efrafa : The Warren of Snares (Boxset)

6 LPs (owsla, elil, inlé incl. the burial, tharn remix) on 180g dark grey vinyl & printed thick vinyl inner sleeves (disco bags) designed with amazing art by fall of efrafa?s singer alex
· a handmade metal emblem (inlé front cover)
· 16 page booklet describing the story
· 2 silkscreened art prints on recycled brown card
· 2 badgets
· a cloth bag
· a foldout poster

Στα 420 κομματια.

Το είχες αγοράσει αρχικά από denovali ή το πήρες αργότερα?

Το αγορασα πριν τις γιορτες απο doomrock (πρωην alerta antifascista), στα 160 ευρω με μεταφορικα… πολλα τα φραγκα βεβαια, αλλα ημουν κωλοφαρδος και βρηκα 100 ευρω στο δρομο, οποτε ουσιαστικα μου βγηκε στα 60. :smiley:

8O8O8O8O8O8O8O

ε χέσε μας ρε ! :frowning:

Αποφευγω να ακουμπαω και την βελονα πανω του :stuck_out_tongue:

ωρα για ποζεριασμα, ζηλεψα με οσα εχω δει εδω μεσα!

[B]Francais pou une nuit BOX SET[/B]

[B]Live at Grimey’s clear vinyl (ltd to 1500)[/B]

[B]Untill it sleeps Red vinyl (ltd edition θεωρητικα τουλαχιστον!)[/B]

[B]Hero of the day 12" (επισης θεωρητικα limited edition)[/B]

[B]Wherever i may roam Gatefold 12"[/B]