Limited Editions, Βινυλια, Demo Tapes (που εχουμε / θελουμε)

[B]One 12" collectors edition gatefold sleeve[/B]

[B]One 12" picture disc (liveshit)[/B]

[B]Creeping Death Gold vinyl (ltd to 3000)[/B]

Orgullo Pasion Y Gloria 2cd+2dvd set

+αρκετα ακομα metallica που δεν ειναι ουτε θεωρουνται limited…

υγ: οι φωτο ειναι απο το ιντερνετ, καποια στιγμη θα τις ανεβασω απο την ψηφιακη μου 8)

Χαζευα γενικα το τοπικ και θελω να ρωτησω ολους εμας(εμου συμπεριλαμβανομενου) τους καμενους που δινουμε ενα σκασμο λεφτα για limited,special,first pressings και αλλα τετοια καλουδια,αν τελικα το κανουμε απο φετιχ και μονο ή απλα για τη μουσικη αυτη καθ’αυτη και στην τελικη εχει σημασια αν ειναι limited ή αν εχεις τον ιδιο δισκο σε 40 διαφορετικες εκδοσεις απλα επειδη γουσταρεις να χεις οτιδηποτε βγηκε κατω απ το ονομα της αγαπημενης σου μπαντας…?Αφου η μουσικη ειναι αυτο που μετραει μηπως υπερβαλλουμε?:-k

Εγώ θα πρότεινα να άνοιγες θρεντ γι’ αυτό το ερώτημα, σηκώνει αρκετή κουβέντα νομίζω.

[B]ποσες φορες κρατησατε στα χερια σας καποια κυκλοφορια (δισκο/σιντι/κασετα κλπ) που ειχε τοσο ωραιο packaging, χρωματα, κατι extra απο μια συνηθισμενη κυκλοφορια τελος παντων που σας εντυπωσιασε ? για να βγαλουμε καμια φωτο απο τα μουσικα φετιχιστικα μας ανικειμενα!

    • PS εψαξα, αλλα δεν βρηκα παρομοιο τοπικ, αν υπαρχει ποσταρετε λινκ και αυτο εδω μπορει προφανως να σβηστει. ευχαριστω

CHEERS! :)[/B]

ONSLAUGHT : Let There Be Rock 7 inch vinyl BELT VERSION

θυμιζει ζωνη περασμενη σε τζιν!

Το κουτί των ZZ Top “Chrome, Smoke & BBQ” που κυκλοφόρησε το 2003. Το “σπιτάκι” περιέχει 4 cd, booklet με άφθονες φωτό, χαρτοκοπτική και ένα μικρό booklet με φωτό που αν το ξεφυλλίσεις γρήγορα δημιουργείται η ψευδαίσθηση της “κινούμενης εικόνας”.

sorry για το off topic, αλλά μόνο εμένα μου θυμίζει θήκη για προφυλακτικό στη συσκευασία του? :stuck_out_tongue:

Μιας και το topic έχει τίτλο και το “θέλουμε”

Αν ποτέ καταφέρω να κρατήσω αρκετά λεφτά θέλω να αγοράσω το

[B]Sigur Rós - In A Frozen Sea
[/B]
Περιλαμβάνει όλη τη δισκογραφία τους σε βινύλια εκτός από το τελευταίο. Γύρω στα 200? πάει αυτό.

και το

[B]Bright Eyes - Vinyl Box Set
[/B]
Ίδια λογική με το αποπάνω, σε βινύλιο οι πέντε πρώτες κυκλοφορίες. Κοντά στα 100?

vlepodas to post tou [B]nir1[/B] eipa na kanw ena sumplhrwma…
xekinodas me kapoia 7" twn ONSLAUGHT…

Onslaught - Let There Be rock (se duo diaforetikes ekdoseis)
Onslaught - Welcome to Dying
kai telos ena split gatefold 7" apo Sacrifice & Propagandhi (Limited 1000) to opoio exafanisthke sthn kuriolexia me to pou kukloforise (2010).

kai sta 12"…

The Force
In Search of Sanity
Shellshock
Let There Be Rock
Let There Be Rock (pic 12")

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[B]SUICIDAL ANGELS - DEAD AGAIN ([COLOR=“Blue”]BLUE LP[/COLOR] LIMITED 200 COPIES)[/B]
[B]SUICIDAL ANGELS - SANCTIFY THE DARKNESS (LIMITED TO 300 an den kanw la8os)[/B]

ta krataw kai ta duo sfragismena

[SPOILER][/SPOILER]

[COLOR=“Red”][B]Dark Angel - We Have Arrived (Original LP / Metal Storm Records)
Queensryche - Take Hold of the Flame 7"
Anthrax - Got the Time (Shaped 10")
Toxic Holocaust - Hell on Earth (GF + Poster)
Skeletonwitch - Forever Abomination (Triple-gatefold LP / lim 500 copies)[/B][/COLOR]

[SPOILER]



[/SPOILER]

^^ωραία αυτά που εχεις, αλλά βάλε τα σε κανένα σποιλερ γιατί κοντεύει να πεσει το ίντερνετ σε ολη την ευρωπη

Κλαμα :’)

Ον τοπικ :
(αν και φτιαχνομαι ετσι κι αλλιως με ολα τα βινυλια τους :p)

Μιας και σήμερα δεν έχω δουλειά, βρίσκω την ευκαιρία να ποζεριάσω και να ανεβάσω ορισμένα αγαπημένα μου Metallica κομμάτια!

tour book απο την Damaged Justice περιοδεία.

το αρχικό κουτί του liveshit με vhs και cd.

folder με τυπωμένα αυτόγραφα, που είχε κυκλοφορήσει το Metal Militia fan club το 1984

το γιαπωνέζικο box set του Some Kind of Monster με dvd και διάφορα άλλα καλούδια.

το γιαπωνέζικο Promo του Load μαζί με notebook

limited αριθμημένη έκδοση του sad but true

sad but true με το Promo του Nothing else matters

το Nothing else Matters live από τη συναυλία στη μνήμη του Freddie Mercury

το Promo του Εnter Sandman μαζί με το Limited cd με προσωρινό tattoo του Sad but true

limited slipcase του Fuel

Promo του Better than You

limited έκδοση του Some Kind of Monster cd με tshirt

promo βινύλιο του Eye of the Beholder

ιταλικό promo 7" του Unforgiven (με Inxs στην άλλη πλευρά)

το box set του Francais pour une nuite μαζί με το box set για τα single του black album!

Fan Can 1

[B]Cauldron - Burning Fortune (Limited 100 copies)
Cauldron - Chaned To The Nite
Cauldron - Into The Cauldron
Holy Grail - Crisis In Utopia (Clear LP, Limited 100 copies)
Holy Grail - Improper Burial (7", Lim 500)
White Wizzard - Flying Tigers (Purple LP, Limited 100 copies)
White Wizzard - High Speed G.T.O. (Picture LP)
White Wizzard - High Speed G.T.O. (White LP)
White Wizzard - Over The Top
White Wizzard - Shooting Star 7"[/B]

Limited Box pou periexei ta parakatw 12" :
[I]WOMEN IN UNIFORM
RUNNING FREE
ACES HIGH
RUN TO THE HILLS
WASTED YEARS[/I]

Μια πολύ ωραία έκδοση του Thick as a Brick των Jethro Tull, με slipcase και 12-σέλιδη ψευτοεφημερίδα με ποικιλία θεμάτων, και φυσικά, αναφορές στο γκρουπ. Μέχρι και σταυρόλεξα και ζώδια έχει!

[SPOILER][/SPOILER]

Στο διαολο παλιοEarache :!:


8O8O8O

μαλάκα το θέλω…

[B]MORBID ANGEL - “Domination” (1st Pressing [COLOR=“Lime”]GREEN VINYL[/COLOR]) [/B]

[SPOILER][/SPOILER]

Δες και τον αλλον.Επιτηδες το κανει.

100 κομματια.Δες για ποσες ωρες θα ειναι διαθεσιμα.
Κανα 50-60 ευρω υποψιαζομαι θα το βαλει η Earache.
Μετα στο Ebay ποιος ξερει ποσο θα παει. :frowning:

To na to poulaei 50 / 60 euro auto to Box h EARACHE to vriskw polu logiko.
Alla toulaxiston einai h monadikh etairia (apo autes pou exw agorasei kaloudia) h opoia katefernei (den xerw to pws) na exei f8hna taxhdromika exoda!!
Des to kai ligo diaforetika…h’ exeis na dia8eseis 50 euro twra …h’ se ena mhna apo twra…150 sto ebay px. To vevaio einai pws axizei to exei kapoios sth sullogh tou…alla 8a einai mono 100 atoma…!